Jak na věc


koloniální mocnost

Doplňky vonící cizinou a cestováním

    Koloniální styl vznikl v období moderního evropského kolonismu, tedy v období od zhruba 16. století po druhou polovinu 19. století. V této době docházelo k průniku zvláště evropských kultur (Itálie, Francie, Británie, Nizozemí a Španělsko) do původních domorodých kmenů, a to především za účelem zlepšení ekonomické situace dané země. Kolonizátoři si s sebou často vezli nějaký ten nábytek, aby měli v nové zemi pohodlí, na které byli zvyklí z domova. Tento nábytek pak doplňovali o domorodé prvky a i s nimi je pak vezli zpátky domů. Tím došlo k promíchání evropského a exotického stylu.
    Poznávací zájezd Srí Lanka. Na Srí Lance se vystřídali 3 koloniální mocnosti - Portugalsko, Holandsko a Británie. Koloniální atmosféru na mnoha místech lze zažít i nyní, můžete si ji dokonale vychutnat i díky stylovému ubytování v historických hotelech a vilách.
    Barevně se můžete inspirovat v safari módě - paleta barev totiž bývá v matných a tlumených přírodních tónech zelené, khaki, pískové, hnědé a slonové kosti. Stěny jsou většinou bílé, béžové či v pastelových barvách. Využít můžete i tapety a exotické vzory, ale raději v menším množství. 


Koloniální styl aneb bydlení s vůní exotických dálek

    Podlaha by měla být z tmavého dřeva nebo dlaždic v přírodních odstínech, nikoliv z lamina či lina. Vhodné jsou i rohože a koberce s orientálními vzory. Ideálně by měly být z přírodních materiálů a nejlépe ručně tkané. Na okna patří lehké průsvitné závěsy nebo bambusové rolety, pro ložnici jsou zase typické moskytiéry nad postelí (nebo alespoň nebesa či baldachýny z jemných látek). Textilie by měly být v přírodních nebo exotických barvách a vzorech a zdobené výšivkami, korálky a flitry. S pestrými látkami to však moc nepřehánějte. 
    Interiér v koloniálním stylu můžete dozdobit proutěnými doplňky a živými květinami, hlavně palmami a jinými exotickými druhy. Hodit se vám budou i různé exotické sošky, totemy, polštářky, vějíře, podušky, misky či zrcadla v masivních dřevěných či bronzových rámech. Vše by mělo působit lehce opotřebovaně.
    Představte si, že doma máte obraz, který pokaždé vypadá trochu jinak a který vám pomůže zbavit se stresu. Přesně taková je vertikální zahrada, která přinese živou přírodu nejen na vaši zahradu nebo balkon, ale i přímo domů. ČÍST DÁLE
    Prohlédnete si také další produkty v našem katalogu. Slevnené produkty v kategorii jídelní stoly jsou označeny modrým štítkem. Produkty, u nichž máte možnost využít slevový kód jsou označeny zeleným.


Vertikální zahrada - kousek živé přírody u vás doma

    K Indonésii se hodí hodně zdobený dřevěný nábytek, sošky, zrcadla v těžkých rámech a vzdušné světlé textilie. V interiéru inspirovaném Mexikem pak najdete hodně barev na textiliích, stěnách i doplňcích. Typické jsou barevné obkladačky s motivy květin a nejrůznější keramika.
    TIP: Interiér v koloniálním stylu by nikdy neměl být přeplácaný - je totiž charakterizovaný čistými liniemi a tlumeným výrazem a měl by zvát k odpočinku a zklidnění.
    Chcete se ve svém obývacím pokoji cítit opravdu skvěle a nevíte, jak na to? Inspirujte se čínským uměním feng shui. Stačí i malé změny a váš obývák se promění v harmonické místo. ČÍST DÁLE
    Interiéru budou slušet i obrázky a fotky z cest a exotických dálav, případně staré mapy. Před postel můžete postavit paraván, světla pak řešte lustry a mnoha stolními lampami. Na stěnu můžete pověsit paroží divoké zvěře. Zajímavým prvkem může být i klasický hranatý cestovní kufr, který poslouží třeba jako konferenční stolek.


Jídelní stůl retro třešeň T-1910 RTR AKCE

    Typickým materiálem koloniálního stylu je masiv, především exotické dřeviny jako je teak, tis nebo palisandr (někdy i kaučuk, bambus nebo asijský ořech). Dřevo pak doplňují kov, kůže, přírodní kámen, korek, cihly a kožešiny. Rozhodně se vyhněte plastu a moderním materiálům, ty se do tohoto stylu vůbec nehodí. Byt pak můžete dovybavit nejrůznějšími výrobky z proutí. 
    Samotný nábytek bývá těžký a masivní, takže to s ním nepřehánějte - interiér by měl působit vzdušně. Častými kousky jsou různé vyřezávané skříňky, komody a malé odkládací stolky zdobené motivy zvířat. Nožky nábytku mohou připomínat zvířecí tlapy, po opěradlech a rámech se zase mohou procházet třeba sloni. Nábytek má často části vyplétané ratanem či bambusem a kovové nebo kožené detaily. Nábytek v koloniálním stylu seženete i zrekonstruovaný a historický, ale z hlediska ceny je vhodnější variantou nový nábytek koloniálním stylem inspirovaný. 
    Lidé v období kolonialismu objevovali různé země s rozdílnou kulturou, takže je potřeba se zaměřit pouze na jednu z nich, aby vám z toho doma nevznikl chaos. K Africe patří dřevěné masky a sochy, bavlněné koberečky a jednoduchý dřevěný nábytek, z barev pak převažuje béžová a bílá. Doplňky mohou být pestrobarevné. Pro Orient jsou typické vzdušné závěsy, polštáře na zemi a taburety. Vše je barevné a hodně zdobené, koberce mají tradiční perské vzory. 

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00