Jak na věc


knizky o krali sumavy o josefu hasilovi

LED osvětlení kuchyně v hodnotě až 10 000 Kč zdarma

    Vkladní knížky byly oblíbeným spořícím produktem již za první republiky. Zeptejte se svého dědečka nebo babičky, co si pod vkladní knížkou vybaví. Nepochybně to bude spolehlivost, kvalita a nostalgie po starých prvorepublikových časech. Čtěte více: Vkladní knížky nejsou mrtvým vkladovým produktem
    Vkladní knížky po roce 1989 ustoupily poněkud do ústraní. Uvolnily místo jiným produktům, mezi něž lze zařadit spořící účty, stavební spoření nebo termínované vklady.
    Vkladní knížky jsou vydávány na jméno. Starší typ vkladních knížek byl ještě na doručitele, což v praxi znamenalo, že každý kdo přinesl tuto knížku do spořitelny a řekl heslo, získal přístup ke všem finančním prostředkům na vkladní knížce.


Šeková knížka

    Vkladní knížka může být i výherní. Nabízí je Česká spořitelna a výhry jsou opravdu štědré. Oproti výše uvedeným vkladním knížkám, není výherní VK úročena, ale pravidelně je slosována o několik peněžitých výher. Pro každý tah je důležité tzv. herní číslo. To je u knížek vydaných do 4. dubna 2004 stejné jako číslo vkladu. U knížek vydaných po tomto datu není číslo stejné jako v předchozí variantě. Herní číslo je trojmístné (000 - 999). Výhra pro vítěze, která potěší každého, je peněžitá odměna ve výši 500 000 korun. Pro druhého až čtvrtého v osudí jsou to prémie ve výši 33, 10 a 5 % z vkladu. Každý výherce dále dostane 200 Kč.
    Myslíme i na to, že řada lidí chce stavět svépomocí. Neřešíme tak pouze prodej cihel a dalších produktů, ale nabízíme i poradenství a pomocné služby. Věříme, že díky našim výrobkům a podpoře dopadne stavba rodinného domu přesně podle vašich představ.
    HELUZ není jen špičková cihla, ale komplexní stavební systém. Vyrábíme cihly s různými parametry, stropy, překlady a komíny. Nabízíme také materiály pro zdění – lepidla na cihly, tepelněizolační malty, omítky a zdicí pěnu. Z našich výrobků tak může vzniknout celá hrubá stavba.
    Úskalím vkladních knížek je její promlčení. Jestliže majitel takovéto vkladní knížky nepředloží bance po dobu nejvýše 20 let ke kontrole, anebo v ní neučiní žádný výběr anebo vklad, začíná tikat tříletá záchranná brzda, kdy je možná výplata vkladu. Poté je vklad bez náhrady promlčen. Jsou známy případy nejednoho vkladatele, který tímto způsobem přišel o své celoživotní úspory.


Jak získám šekovou knížku?

    Zakupte materiál HELUZ na stavbu Vašeho rodinného domu a šekovou knížku si můžete vyzvednout v sekci Můj HELUZ na našich stránkách www.heluz.cz.
    Vkladní knížky jsou i v dnešní době oblíbeným spořicím produktem. I když jejich sláva trochu pominula nástupem spořicích účtů, patří stále vkladní knížka do rukou správného spořivce nebo šetřílka.
    Pošlete nám projektovou dokumentaci a my vám zdarma připravíme výpis potřebného materiálu včetně jeho ceny.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00