Jak na věc


kniha dívka ve vlaku

Dívka v pavoučí síti (MILÉNIUM 4)

    Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. To je jenom pár přídomků, kterými se může Dívka ve vlaku pyšnit. Co si však autorka pro své fanoušky doopravdy připravila?
    O důležitosti svého zjištění se přesvědčí ve chvíli, kdy zjistí, že jednoho dne Jess (která se ve skutečnosti jmenuje Megan) zmizela. Rachel jde samozřejmě na policii, aby vypověděla, co z vlaku viděla. Bohužel moc důvěryhodná není, ostatně ona sama si prakticky nepamatuje, kdy naposled byla úplně střízlivá. Navíc, ty její neustálé problémy s Tomem a jeho novou manželkou Annou jí neukazují právě v dobrém světle. Rachel si je však jistá, že právě její informace by mohla Megan zachránit nebo alespoň nalézt viníka. Takto však nezbývá nic jiného než pocit zmaru, který může utopit ve sklenici vína…


Omar El Akkad – Americká válka

    Oproti tomu postavu zmizelé Megan, která je opředena rouškou tajemství, v tomto případě obstarala Tereza Bebarová, kterou asi není třeba, především posluchačkám, moc představovat. Stačí zmínit Žítkovské bohyně od Kateřiny Tučkové, nebo sérii Padesát odstínů…, či Hunger Games. Tato talentovaná herečka má zkrátka za sebou již pěknou řádku audioknih a její nadání se bezpochyby projevilo i v tomto případě.
    Třetí postavou je samozřejmě Anna, současná manželka Rachelina bývalého manžela Toma. Této hrdince propůjčila hlas Lucie Pernetová, která zazářila v novince Sběratel Johna Fowlese. Všechny interpretky tak za sebou nějaké to nahrávání již mají a mohli se tak naplno soustředit na svůj výkon.
    Rachel je obtloustlá stárnoucí alkoholička, která před pár lety přišla prakticky o vše a teď jí nezbývá nic jiného, než při svých cestách ranním vlakem do Londýna snít. Na jednom místě, však vlak zpomaluje a Rachel vždy kouká na okolní domy. V jednom z nich dříve bydlela se svým Tomem. To je však již minulost a tak se zaměřuje na sympatický párek ze sousedství. Rachel si je dokonce pojmenuje “Jason a Jess”. Toto nevinné šmírování však jednoho dne přeroste v něco důležitějšího, protože se Rachel stane svědkem něčeho zvláštního…


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00