Jak na věc


knedlík z mw

Zelenina v podzimní kuchyni: brokolicový krém

    Knedlíky → Rohlíky nakrájíme na tenké plátky, namočí se do mléka, které smícháme s olejem, žloutky, solí. Bílky ušleháme v tuhý sníh, půlku zamícháme do těsta a další půlku jen lehce vypracu ... Pokračovat »
    Knedlíky → Žemli nakrájíme na kostky. V míse smícháme mouku s na kostičky nakrájenou žemlí, lehce osolíme a vmícháme prášek do pečiva. Těsto zaděláme pomocí mléka. Z těsta vytvarujeme 2 šišky ... Pokračovat »
    Knedlíky → Z droždí, 4 lžic vlažného mléka a 5 lžic mouky připravíme kvásek a necháme ho na teplém místě vykynout. Mouku prosejeme do mísy, uprostřed uděláme důlek, vlijeme do něj kvásek, oso ... Pokračovat »
    Knedlíky → Mouku osolíme, přidáme mléko, vejce a připravíme řidší těsto. Rohlíky nakrájíme na kostičky a vmícháme do těsta. Do většího hrnce nalijeme vodu, osolíme a přivedeme k varu. Do vrou ... Pokračovat »


Fotografická soutěž o ceny na Facebooku

    Společnost Knedlíky Láznička se v roce 2013 stala vítězem nezávislého testu knedlíků Mladé Fronty Dnes a České potravinářské komory. V soutěži Česká chuťovka 2014 získal ocenění náš špekový knedlík a  bramborový knedlík plněný uzenou vepřovou kýtou.  V soutěži Dětská chuťovka 2014 získal ocenění náš ovocný knedlík borůvkový a ovocný knedlík meruňkový. V soutěži Česká chuťovka 2015 byl oceněn houskový knedlík bylinkový. V soutěži Dětská chuťovka 2015 byl oceněn ovocný knedlík malinový. V soutěži Česká chuťovka 2016 byl oceněn náš karlovarský knedlík. V soutěži Česká chuťovka 2017 získal ocenění náš houskový knedlík a perníkový knedlík. V soutěži Dětská chuťovka 2017 získal ocenění náš houskový knedlík a perníkový knedlík. V soutěži Česká chuťovka 2018 byl oceněn náš svatební knedlík a Hanácké zelňáky. V soutěži Dětská chuťovka byl oceněn náš svatební knedlík a Hanácké zelňáky.
    Kouzlo domácí chuti knedlíků Láznička je zaručeno kombinací několika faktorů. Kromě kvalitních surovin je důležité ruční zpracování knedlíků. Aby byl výsledný produkt nadýchaný a kyprý, je nutné zvládnout sice jednoduchý, ale důležitý grif práce s těstem. A ten zatím nezvládne žádný stroj. Knedlíky kynou po přesně stanovenou dobu při dané teplotě a vlhkosti. Roky jsme testovali a zdokonalovali zdánlivě jednoduché postupy výroby. 
    Knedlíky → Rohlíky navlhčíme mlékem, přidáme margarin, sůl, bylinky, hrubou mouku a nakonec ze 2 bílků ušlehaný sníh. Knedlíky zabalíme do předem navlhčeného ubrousku a zavážeme režnou nití. ... Pokračovat »
    Knedlíky → Housky rozkrájíme na kostičky a zvlhčíme mlékem rozšlehaným se žloutky, rozehřátým máslem a solí a necháme prosáknout. Pak vmícháme mouku a tuhý sníh z bílků. Těsto pořádně vypracu ... Pokračovat »


Sezónní nabídka pro únor a březen

    Jako každý rok, i letos nabízíme  švestkové knedlíky, které jsou velmi chutné a v minulých letech si získaly značnou oblibu. Nabídka je časově omezená na dobu sklizně českých  švestek, tj. typicky  od srpna do října. Knedlíky nabízíme ve dvou variantách: kynutý knedlík a bramborový knedlík švestkový. Blíže viz: http://www.knedlikylaznicka.cz/sortiment/ovocny-knedlik-svestkovy http://www.knedlikylaznicka.cz/sortiment/ovocny-knedlik-bramborovy-svestkovy
    Knedlík patří k oblíbeným přílohám českých strávníků, plněné knedlíky představují kvalitní hotové jídlo s velmi krátkou dobou přípravy. Tajemství našich výrobků spočívá v kvalitních surovinách, které mícháme v poměru, který dodržovaly naše babičky při přípravě nedělního oběda.
    Knedlíky → Housky pokrájíme na kostičky, zvlhčíme mlékem s rozšlehaným žloutkem, solí a rozehřátým máslem, lehce promícháme a necháme prosáknout. Do housek vmícháme polovinu mouky, tuhý sníh ... Pokračovat »
    Knedlíky → Housky nakrájíme na malé kostičky polijeme rozehřátém máslem a lehce promícháme. Vejce rozšleháme s mlékem a solí, nalijeme na housky, přidáme mouku a promícháme. Z těsta vytvoříme ... Pokračovat »
    Knedlíky → Cibuli nakrájíme na jemno, osmažíme na jedné třetině sádla, přidáme na kostky nakrájenou rohlíky a vše osmažíme. V mléce rozmícháme vejce, osolíme, nalijeme na vychladlé osmažené r ... Pokračovat »


Rady a tipy pro kuchaře i kuchařky

    Knedlíky → Housky nakrájíme na kostičky a zvlhčíme mlékem rozšlehaným se žloutky, rozehřátým máslem a solí a necháme prosáknout. Nakonec vmícháme mouku, strouhanku a sníh z bílků. Vytvarujeme ... Pokračovat »
    Knedlíky → Do mísy prosijeme mouku do důlku rozdrobíme droždí, posypeme mouč. cukrem a zalijeme necelou polovinou vlažného mléka. trošku zasypeme moukou a promícháme - pouze to co je v důlku! ... Pokračovat »
    Knedlíky → Nakrájené rohlíky okořeněné muškátovým oříškem a osolené zalijeme horkým mlékem a necháme 5 minut přikryté. Na másle zpěníme cibulku a přidáme do mísy s rohlíky. Pak přidáme naseka ... Pokračovat »
    Knedlíky → rohlíky nakrájíme na kostičky,přidáme mouku,mléko,vejce a sůl,vše promícháme.Vznikne řidší těsto,pak postavíme teprve vodu na kamna a než se voda začne vařit těsto z houstne.Namočí ... Pokračovat »


Netradiční knedlík s houbami a slaninou

    Řeznický bramborový knedlík se škvarky - to je knedlík pro náročné jedlíky. Příjemně překvapí všechny milovníky knedlíků z bramborového těsta.  Doporučujeme podávat jako přílohu k vepřové pečeni se špenátem. Výborný je také jako samostatné jídlo se špenátem nebo osmaženou cibulkou. Křenový knedlík Láznička vyrábíme podle  staré klášterní receptury. Je voňavý a příjemně pikantní. Doporučujeme podávat s vařeným hovězím masem a křenovou omáčkou. Výborný je také jako příloha ke guláši, a to nejen zabijačkovému. 
    Čerstvě umletou mouku dovážíme přímo ze mlýna, který se specializuje na tu nejnáročnější klientelu. Bramborové knedlíky vyrábíme skutečně z brambor. Pro plněné knedlíky používáme vysoce kvalitní uzenou vepřovou kýtu. Pečeme si vlastní pečivo, které je speciálně vyladěné pro knedlíky. To nám umožňuje vyrábět vynikající karlovarské a špekové knedlíky, které potěší oko i ústa. Ovocné knedlíky plníme kusovým ovocem.
    Bramborový knedlík špenátový a Bramborové šišky špenátové nabízíme jako sezónní specialitu pro období březen až červenec. Výborné jsou (nejen) jako příloha k velikonočním jídlům jako je třeba pečené jehněčí maso nebo pečený králík.
    © 2009 – 2019 NAŠEPENÍZE.CZ s.r.o., všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez předchozího písemného souhlasu provozovatele, nebo vlastníka autorských práv k obsahu je výslovně zakázáno. O nás - kontakty | Podmínky používání | Reklama | Newsletter | RSS články | RSS recepty | Facebook | Přidat na Seznam


Začala sezóna jahodových knedlíků

    Knedlíky → Rohlíky a tofu nakrájíme na kostičky. Na oleji opečeme nakrájenou cibuli a tofu. Necháme trochu vychladnout, pak přidáme k rohlíkům. Přimícháme vejce, mléko, mouku a sůl. Z těsta t ... Pokračovat »
    Knedlíky → Droždí rozmícháme v mléce, k nim rozklepneme vejce a vlijeme to vše do mouky smíchané se solí. Zaděláme těsto, do něj vmícháme nakrájenou housku a necháme vykynout. Potom z těsta v ... Pokračovat »
    Knedlíky → Rohlíky nakrájíme na kostičky a zvlhčíme mlékem rozšlehaným se žloutky, rozehřátým máslem a solí a necháme prosáknout. Po té vmícháme mouku a sníh z bílků. Těsto rozdělíme do hrnků ... Pokračovat »
    Knedlíky → Do mísy dáme, mouku, vejce, nakrájenou žemli a osolíme. Ve vlažném mléce necháme vykynout droždí a přidáme do těsta. Vytvoříme těsto které podle potřeby ředíme dalším vlažným mléke ... Pokračovat »
    Knedlíky → Rohlíky nakrájíme na plátky, namočíme do mléka, které smícháme s olejem, žloutky a solí. Bílky ušleháme do tuhého sněhu, půlku zamícháme do těsta a další půlku jen lehce vpracujeme ... Pokračovat »


Do našich knedlíků nepoužíváme žádné konzervanty ani potravinářská barviva.

    Od 1.4.2018 startuje naše nová soutěž fotografií jídel české kuchyně s knedlíky od Lázničky. Pravidla soutěže najdete na našich stránkách na FB (dostanete se tam proklikem na fotografii)
    Knedlíky → Nejprve uděláme těsto. Do mísy dáme cukr, 2 žloutky přidáme jedno celé vejce, máslo a špetku soli. Trochu promícháme (základní kašička), přidáme mouku, zamícháme, přidáme strouhané ... Pokračovat »
    Jako každý rok, i letos nabízíme v sezóně čerstvých českých jahod jahodové knedlíky, které jsou velmi chutné a získaly si značnou oblibu u dětí i dospělých. Čerstvě sklizené jahody nakupujeme přímo z plantáže od společnosti Kunratické jahody. Nabídka je časově omezená na dobu sklizně jahod a trvá pouze několik týdnů.
    Knedlíky → Máslo utřeme se žloutky, přidáme smetanu, mouku a na kostičky nakrájené housky. Podle chuti osolíme. Promícháme. Nakonec zlehka vmícháme sníh z bílků. ze ž loutky, přidá se smetana ... Pokračovat »

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00