Jak na věc


kmeny v tanzanii

Přečtěte si další podobné články

    V severním okruhu v Tanzánii najdeme několik cestovatelských ikon v relativně kompaktním okruhu. V této oblasti jsou 4 místa UNESCO - Kilimanjaro, Ngornongoro kráter, legendární park Serengeti a relativně neznámé místo s prehistorickými malbami Kondoa District. Krajina je zde velmi rozmanitá. Nejzajímavější místa severního okruhu jsou Kilimanjaro a Mount Meru, jezera Velké příkopové propadliny, Ngorongoro kráter a vulkán Ol Doinyo Lengai - jeden z nejaktivnějších vulkánů Afriky. Najdeme zde i sběrače-lovce kmene Hadzabe v oblasti Eyasi, kmeny Wa Arusha, které žijí na úpatí Mount Meru a nejznámější Masaje na vysočině Ngorongoro a na Maasai Steppes. Největší atrakcí severní Tanzánie jsou divoká zvířata.
    TEXTOVÉ MENU: | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT
    Tanzanská kultura disponuje vlivy z více než 120 kmenů nacházejících se na území státu, což je i jeden z důvodů, proč Tanzanie patří k nejvíce kulturně různorodým zemím na světě. Najdou se zde křováci (lovci a sběrači) kmene Hadza, bojovníci a pastevci Masajové, zemědělci etnika Wameru... Každý z kmenů má své tradice i způsob života, ale dohromady vytvářejí úžasné kulturní bohatství své země.
    Vždy, když mluvím s kamarády, kteří Tanzanii již několikráte navštívili, vždy se sejdeme na tom, že i po několika návštěvách této země, je toho spousta co jsme neviděli. Rozlehlost území a množství zajímavých míst je tak obrovské, že by se o tom dalo napsat mnoho. Všechny informace a náměty k cestě napsat v jednom článku nejde, proto se budeme blíže jednotlivým oblastem Tanzanie věnovat podrobněji v následujících několika článcích.


I.N.O.X. V - První hodinky oslavující ženskou sílu

    Úřední jazyk, Svahilština byla po sjednocení Tanganiky a následně Tanzanie nutností, jelikož každý z výše uvedených kmenů disponoval svým jazykem. Byla tedy logická volba společného jazyka, vyučovaného na školách, používaného obchodně i na úřadech. Do sjednocení se Svahilsky mluvilo jen na pobřeží – kdy se spíše jednalo o směsici arabských a místních jazyků. V současné době patří Svahilština k 10 nejpoužívanějším jazykům. Negativním dopadem tohoto jazyka je postupné nevratné mizení místních jazyků na úkor úředních jazyků a tím i ztráta kulturního dědictví.
    Tanzanie je jedna z mála afrických států nabízející tak široké možnosti vyžití. Indický oceán nabízí krom nádherných pláží také možnost seznámení s úchvatným podmořským světem. Variabilní krajina mezi velkými jezery a příkopovými propadlinami skýtá velké množství zvěře od stád kopytnatců putujících savanou po šimpanze v deštném pralese při břehu jezera Tanganika. Navíc podél propadlin je členitá krajina s množstvím zajímavých horských výstupů a trekingů, z nichž je nejznámější výstup na střechu Afriky, Kilimandžáro. Mimo potápění, odpočinek na pláži, safari a pěší turistiku je Tanzanie bohatá i z hlediska historie a kulturního dědictví. Na pevninském pobřeží je několik ruin perských přístavů, Zanzibar, nebo spíše Stone Town, nádherně seznamuje s historií Zanzibarského sultanátu. Tanzanie není jen minulost, zajímavá je i svahilská kultura, návštěva některého z kmenů Masajů či jiných etnik.


Za zázračnou soškou do Mariatálu

     Období dešťů bývá na jihu od června do listopadu na severu se mohou v savanách objevit deště od července do září nejvhodnější měsíce pro návštěvu jsou říjen až březen, kdy panují nižší teploty.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00