Jak na věc


klára kadlecová

Klára radí jak nakupovat v outletech

    Připravili: Foto: Benedikt Renč Modelka: Klára Klempířová Make-up: Lucie Janků, Tomáš Moučka Střih vlasů: Barbora Gozová Úprava vlasů: Jan Sippl / Twins Styling: Petr Jansa, Martin Váša
    To nejlepší na mé práci je… „Miluju módu a vše co s ní souvisí: design, architekturu, historii umění, kulturu…. Každý den je pro mě svátkem, když si uvědomím, že mám v pracovní náplni návštěvu výstav, veletrhů nebo sledování módních přehlídek. Jsem ve svém živlu v obchodě s látkami, s galanterií, ale i v buticích s oděvy nebo s doplňky. Miluju boty! Miluju „hadry“! Dokonce i ráda peru a žehlím!“
    Krom toho Klára Issová hrála v několika zahraničních filmech. Objevila se v netradičním snímku Jana Švankmajera Přežít svůj život. Zahrála si také v projektu Soukromé pasti a v řadě seriálů, jako jsou např. Špačkovi v síti času, Legenda, Bez hranic, Kapitán Exner.


Autorská práva k publikovaným materiálům

    Anna Wintour pro mne znamená… „Osobnost, která ve světě módy dosáhla nejvyšší mety. To ona rozhoduje o tom, co se bude nosit po celém světě. Líbí se mi její šmrnc, vkus i její perfekcionalismus. Rozhodně se mi ale nechce věřit jejímu mediálnímu obrazu mrchy. I to je ale možné, protože kdyby nebyla alespoň trochu mrcha, nebyla by tam, kde je. Anna je pro mě nadějí, že respektovanou osobou v módní branži může člověk být i v pokročilém věku. A jestli snad máme něco společného? Jedině to, že ani její ani moje dcera nesdílejí naši vášeň pro módu.“
    Klára KlempířováTel.: +420 608 024 628klaraklempirova@seznam.cz
    Ke své práci jsem se dostala… „Celý můj dosavadní život se točí hlavně kolem oblečení. Šít, háčkovat a plést mě babička naučila už ve třech letech. Módu jsem nejprve studovala, pak jí předváděla, fotila, navrhovala, šila, kompletovala, doporučovala a dnes o ní hlavně píšu a  přednáším. Dlouho jsem dělala návrhářství a zakázkovou tvoru, měla jsem početnou klientelu, pro kterou jsem nechávala šít kostýmy a šaty ( i svatební),  ale pak přišel zlom. Povodně v roce 2002 mi vytopily ateliér v centru Prahy. Tenkrát jsem se vrátila z Ameriky s novou energií a řekla jsem si, že už nebudu šít a dělat návrhy a střihy, že chci prostě jít dál… A tak jsem po mateřské nastoupila jako módní redaktorka do Elle.“


Mám zájem o tento typový dům, chci více informací

    Průzračnou sošku českého krále zvířat si Klára Issová odnesla v roce 1997, kdy předvedla nejlepší ženský herecký ve filmu Nejasná zpráva o konci světa Juraje Jakubiska. Svůj potenciál prokázala i v pohádkách Anděl páně, Anděl páně 2, ve válečném dramatu Operace Silver A nebo v komediích Medvídek, Mr. Johnson, Všechno nebo nic či Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.
    CZECH NEWS CENTER a.s. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
    V divadlech se předvedla v desítkách rolí. S herečkou Kateřinou Velebovou pracovala na vlastní produkci hry Služky, kterou uvedly v divadle Rubín. Klára Issová exceluje také na každoročních Letních shakespearovských slavnostech pod otevřeným nebem.
     Zkrátka moje práce je mojí vášní. A co mě naplňuje?  Když mohu předávat dál svoje zkušenosti a rady. Když pomůžu někomu najít cestu k lepšímu sebevědomí a když pak dostanu zpětnou vazbu. Mnoho mých zákaznic a zákazníků mi po naší konzultaci dali vědět, že mají v životě větší úspěch. A to je pro mě ta největší radost.


O Kláře | Modní ordinace - Klára Klempířová

     Abyste si však nemysleli že budu jen pět ódy, prásknu vám, že i Klára mi někdy trochu pije krev. Jak? Především svým neuvěřitelným perfekcionalismem, který z ní dělá skutečnou Annu. Při práci se totiž Klára neohlíží napravo ani na levo a zajímá ji jen oblečení, skřipec a postoj modelky. Jindy zase tak moc zjišťuje pravidla dress code, až mě do svých myšlenek tak zamotá, že už sám ani nevím, co je vlastně white tie.
     Práce měla Klára prostě nad hlavu, ale jelikož je matkou dvou úžasných dětí, rozhodla se dát před prací přednost rodině a módu brát spíše jako koníčka. Zatímco jiní lidé zahrádkaří či cestují, Klára si ve „volném čase“ oblékla televizní seriál První krok a externě začala psát pro časopisy Mercury’s, Ekonom, Sanguis, nebo v současnosti pro Hospodářské noviny. V letech 2008 až 2010 odpovídala na dotazy čtenářů v rubrice MÓDNÍ ORDINACE KLÁRY KLEMPÍŘOVÉ v Lidových novinách. V současnosti se druhým rokem pravidelně objevuje jako módní poradkyně v pořadu Sama doma na České televizi. A aby toho nebylo málo, věnuje se svým zákaznicím ve své Módní Ordinaci, kterou si sama vymyslela a úspěšně rozjela do dnešní podoby.
    Divadlu se Klára Issová začala věnovat již v dětství. Přivedl ji k tomu otec Michel Issa, který ji přihlásil do dramatického kroužku. A byla to správná volba. Už během studia Pražské konzervatoře se Klára Issová objevila v několika filmech.


Klára vzpomíná na „českou džínovinu“

     Klára sice není šéfredaktorka, jako její americká dvojnice, ale jednu věc mají společnou. Kdykoliv je vidíte, jsou obě dokonalé, s dokonalým účesem, make-upem, postavou a v neposlední řadě profesionální.
     Myslím, že s Klárou jsem se potkal poprvé, když jsem si vykračoval Železnou ulicí na jednu z mých prvních tiskovek. Tehdy mě doběhla na svých high heels, s nádherným úsměvem na rtech se představila a já se dozvěděl, že už jsme nějaký ten měsíc sousedi z vedlejších kanceláří. Tehdy pracovala jako módní redaktorka Marianne a byla nádherná. Vypadala přesně tak, jak bych chtěl vypadat já, kdybych byl žena. A co víc, byla tak vtipná, že jsem si jí okamžitě zamiloval a i po těch letech v prostředí plném intrik, ve kterém se pohybujeme, patří k mým nejlepším přátelům.
    RSS kanály serverů CZECH NEWS CENTER a.s. lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření RSS kanálů těchto serverů je možné pouze s předchozím písemným souhlasem jejich provozovatele.


Klára Klempířová jako Anna Wintour 

     Vraťme se však ke Klářině profesi. Je skoro neuvěřitelné, že jako modelka brázdila přehlídková mola už před dvaceti lety, kdy já jsem považoval za nejluxusnější značku světa Nike. Nejprve studovala na Střední průmyslové škole textilní oděvní výtvarnictví a od té doby se věnuje nejen navrhování kostýmů, ale také stylingu. Ve svých začátcích vytvářela image zpěvákům a kapelám ( Janek Ledecký, Honza Kalousek, Lucie, Olympic…). Později tvořila vlastní oblečení pod značkou KK. V roce 2005 pak vytvořila kostýmy pro veleúspěšnou divadelní hru Caveman., dále pro koncertní turné: Leony Machálkové, Karla Gotta nebo Vivaldianno.
    Mezi bývalé milence Kláry Issové patří výtvarník David Černý nebo režisér a producent David Ondříček, jehož jí po čtyřech letech vztahu přebrala sestřenice Martha Issová. Příbuzné se proto nějakou dobu nestýkaly. Usmířily se na festivalu ve Varech v létě 2017, kam Klára Issová přijela s novým přítelem, pohledným sportovcem Jakubem.  
    To nejhorší na mé práci je… „Přiznám se, že nerada spolupracuji s lidmi, kteří se chovají povýšeně a namyšleně… S tím se však v českém módním světě bohužel často setkávám a občas mě napadne, že někteří „fashion people“ by si měli uvědomit, že nezachraňují lidské životy. I když je to nádherná věc, pořád je to jen móda a ta by měla být především zábavná.
    Jejím startovním výstřelem byla černá komedie Indiánské léto (1995) režiséra Saši Gedeona, kdy byla za roli mladičké Kláry poprvé nominována na Českého lva. Druhou nominaci Klára Issová získala za vedlejší roli ve filmu Anděl exit, třetí pak za hlavní roli ve snímku Grandhotel režiséra Davida Ondříčka.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00