Jak na věc


kdy má nárok na sanitku

Máte vždy nárok na převoz sanitou zdarma?

    Z výše uvedeného vyplývá, že Vaše manželka by měla mít nárok na sanitku, pokud převoz vyžaduje její zdravotní stav a lékař Vám vystaví na sanitku poukaz. Pokud lékař nárok neuzná, sanitku si můžete zajistit, ale musíte bohužel převoz zaplatit. Pokud potřebuje Vaše manželka pravidelně jezdit na lékařská vyšetření a nemá nárok na sanitu, můžete se obrátit na odbor sociální péče při místním úřadě, který za splnění určitých podmínek poskytuje určité dávky.
    Dobry den potrebuji poukaz na sanitku kdyz jsem tehotna mam tyden pred terminem a kdyz se rozbehne porod nemam se jak dostat do porodnice. Dekuji za odpoved Marsi
    Váš dotaz předložíme našim čtenářům formou článku nebo se zeptáme za vás fanoušků na facebookové stránce Děti – péče, zábava, vzdělávání. Na e-mail, který jste ve formuláři vyplnili, vám pošleme zprávu, jak s vaším dotazem naložíme.
    Prosím o informaci zda mám nárok na odvoz sanitkou k vyšetření a nasledné objednání k operaci kyčelního kloubu. Mám velké bolesti a hromadnou dopravou se tam těžko dostanu. Jedná se o to že vyšetření by bylo v Karviné hornické nemocnici a já bydlím ve Slezské Ostravě. Děkuji za informaci. Marčišová
    Čistě logicky by mohl – rehabilitace s odvozem je určena přece pro něj! Přesto se informujte u ošetřujícího lékaře. Nevím, jestli není nějaká místní úprava pravidel!


Recenze: Bonifác zase řádí v psí školce

    Dobrý den. Manželka je po dvou operacích páteře, které podle vyjádření lékařů dopadly dobře, ovšem problém je v tom, že má v oblasti bederní páteře stále bolesti a z toho důvodu nevydrží delší dobu stát a ani sedět. Po různých vyšetřeních bylo zjištěno, že má ještě k tomu silnou artrozu a osteoporozu. A nyní je můj dotaz takový. Jelikož jsme ze Šumavy, musíme jezdit na různá vyšetření a kontroly do Plzně, Prahy a Č. Budějovic a samozřejmě u nás - Sušice a Klatovy. Na dotaz u obvodního lékaře, zda má nárok na sanitku alespoň na ta vzdálenější místa nám bylo sděleno, že nemá nárok, že její diagnoza neodpovídá nároku na sanitku. Také to bylo odůvodněno tím, že manželka je držitelem průkazu ZTP (zatím), kde pobírá příspěvek na provoz mot. vozidla, ale v pojišťovně nám bylo sděleno, že tento příspěvek s tím nemá nic společného. Tak bych Vás rád poprosil o odpověď, nebo radu jak dál postupovat. Díky. PS: Jsou i takový lékaři, že Vám poradí, ať si vezmete taxi, nebo ať si sanitku zaplatíte.
    Nárok na bezplatný (hrazený zdravotní pojišťovnou) převoz pacienta máte, pokud váš ošetřující lékař vystavil “Příkaz ke zdravotnímu transportu” (originál+kopie PKZT).
    Dobrý den, moje tchýně je po 3 měsíční hospitalizaci v nemocnici imobilní a zítra ji propustí z nemocnice ve Zlíně a převezou do místa bydliště ve Slušovicích sanitou. Praktickou lékařku má ale ve Zlíně. Žádali jsme 2 praktické lékaře ve Slušovicích o přeregistraci, aby mohla mít lékaře v místě bydliště, avšak vzhledem k jejímu věku 85 let jsme neuspěli – mají prý plný stav. Nyní nastává problém v tom, že za 3 dny má jit ke svému diabetologovi na vyšetření do Zlína a za 14 dní znovu do krajské nemocnice T. Bati na interní kliniku na další zákrok. Když byla mobilní, tak jsem ji vozil osobním autem. Nyní k jeji imobilitě je to nemožné. Prosím o odpověď na otázku, kde máme žádat o převoz sanitou na vyšetření k diabetologovi a následně i převoz na lékařský zákrok na internu do KNTB ?


Máte nárok si vybrat kteroukoliv převozovou službu?

    no já bych se chtěl zeptat, je praktický lékař povinnen napsat sanitu na i zpáteční cestu, když pacient jede jen na kontrolní vyšetření a zpáteční cesta je tedy jistá, dokud tam byla naše milá,pečlivá, hodná paní doktorka tak nikdy s tím nebyl problém, navíc na odborných klinikách a fakultních nemocnicích a dalších ordinací, tvrdí že by to měl vystavit praktický lékař že jde je to jak je ochotný či ne no a nová mladá paní doktorka to odmítá a je to velká potíž se s ní domluvit na průvodce na zpáteční cestu
    o převozu sanitkou rozhoduje ošetřující lékař. Informujte se tedy u něj, zda vaše maminka má v tomto případě nárok na převoz sanitkou. Rovněž se můžete informovat u své zdravotní pojišťovny, zda je převoz během víkendu možný.
    Pokud vám bude nabízena převozová služba (zdravotní doprava) v daném zdravotnickém zařízení a vy nejste s touto službou spokojeni (dlouhé čekací lhůty, přístup osádky k pacientovi atd.), máte právo si zavolat vámi vybranou spolehlivou převozovou službu.
    Dobrý den, příkaz ke zdravotnímu transportu vyplňuje vždy odesílající ošetřující lékař nebo ten, u něhož má být provedeno vyšetření. Informujte se tedy u lékaře.


Recenze: Mumínci a čarodějův klobouk

    Dobrý den, PKZT (příkaz ke zdravotnímu transportu) vystavený za účelem zdravotního transportu pacienta vyplňuje vždy ošetřující lékař.Jaké jsou interní předpisy pro zdravotní úkony k převozu sanitkou konkrétní nemocnice pochopitelně nevím. V případě, že odvoz sanitkou Vám nebude přiznán, je možno zajistit soukromý odvoz známým s automobilem či soukromou přepravní službou. Na internetu lze najít vhodné. Například: Novodobá Sanitka, Senior taxi, přeprava Pohoda, Societa atd. Zdraví Martin Motloch
    Podmínky, za kterých se poskytují dávky sociální péče pro osoby se zdravotním postižením, jsou upraveny ve vyhlášce Ministerstva práce a sociálních věcí č. 182/1991 Sb. Vaše manželka může požádat přímo o příspěvek na zakoupení motorového vozidla, pokud by to pro Vás bylo výhodnější než pobírat příspěvek na provoz motorového vozidla. Příspěvek na individuální dopravu by Vaše žena mohla čerpat pouze v případě, pokud by nebyla vlastníkem nebo provozovatelem motorového vozidla nebo nepobírala příspěvek na provoz motorového vozidla.
    ve vašem případě doporučujeme u převozních služeb trvat na svém požadavku. Případně můžete dopravu objednat v nemocnici, nebo požádat lékaře, zda by tuto dopravu nezajistil nebo vám doporučil převozní službu. Rovněž se můžete obrátit přímo na zdravotní pojišťovnu.


Když vám ošetřující lékař nevystaví “Příkaz ke zdravotnímu transportu”?

    Dobrý den! Již léta trpím tvorbou lipomů a mnoho jich mám operativně odstraněných jednak ambulantně, jednak v narkóze s pobytem v nemocnici. Nyní mám dva velké lipomy na obou klíčních kostech, 1 menší vzadu na krku a pod krkem vzadu velký val téměř od ramene k rameni. Bylo mi doporučeno vyšetření na plastickém oddělení ve Fakultní nemocnici v Plzni. Jsem objednaná k nástupu na operaci 28. února 2017. Primář oddělení mi řekl jen, že vše odstranit najednou nepůjde a že to bude náročná operace. Předem mi není schopen říci, jak dlouho bude hospitalizace nutná. Před operací se do Plzně nějak dopravím vlakem. Ale po operaci toho asi nebudu schopna, navíc asi nebudu moci sama nést tašku s potřebnými věcmi, protože by to byl zřejmě nápor na jizvu po operaci. Jsem až z Aše, do Plzně cca 120 km vlakem s přestupem v Plzni. Jsem diabetička na inzulínu, přes rok po operaci kolene (endoprotéza), druhé koleno též s artrózou také částečně s omezenou hybností. Je mi 71 let. I normálně mám problémy s ná
    Dobrý den,syn je po operaci kolene po opakovaných luxacich čéšek.Je mu 15 let . Lékař mu předepsal rehabilitace a sanitku.Muže ve svém věku do sanitky sám bez doprovodu rodiče?Děkuji za odpověď
    Pokud ošetřující lékař rozhodne o přepravě soukromým vozidlem, vystaví tiskopis VZP-39 a pak má pacient nárok na náhradu cestovních nákladů – proplatí místně příslušná pobočka VZP ČR. Podmínkou je, že vozidlo řídí jiná osoba, než pacient.
    Dobrý den, mám doraz. Mám nehodící sádru, zlomený kotník, můj přítel je v době mé kontroly v práci jako všichni mí přátelé, potřebovala bych odvoz sanitkou, můj ošetřující lékař by mi určitě vystavil formulář pro odvod, ale jak se pro něj mám dostavit, když nemůžu chodit? Co dělat? Děkuji za, odpověď. Katka
    Chápu Vás, záleží na tom, jestli je babička mobilní. Ale i odvoz imobilního příbuzného si musíte zajistit sama, nebo ve spolupráci s rodinou. Určitě se někdo takový najde!


Kdy mám nárok na odvoz sanitkou?

    Dobrý den, o převozu sanitkou rozhoduje vždy ošetřující lékař, rozhodnutí je tedy na něm. Pokud s jeho rozhodnutím nesouhlasíte, můžete se obrátit na svou zdravotní pojišťovnu.
    V případě, že vám ošetřující lékař nevystaví “Příkaz ke zdravotnímu transportu” a chcete jet sanitním vozidlem, je možno po domluvě s dopravou, za smluvní cenu jet na místo určení.
    Dobry den. Manzel jde v prosinci na vaznou operaci do Vojenske nemocnice. Jsme si vedomi toho, ze nebude moci ridit auto. Doprava taxíkem by byla pro nas neunosna. Chtela bych se zeptat, na koho bychom se mohli obrátit ohledne levnejsi dopravy na pripadne kontroly. Bydlime na sidlisti Luziny ( Prha 13). Dojizdeni mestskou dopravou by bylo pro manžela nemozne. Dekuji Wolfova


Kdy vzniká nárok k bezplatnému převozu pacienta?

    Tak také neporadím, jen osobní zkušenost. V šestinedělí jsme byli s mimi hospitalizováni v olomoucké fakultní nemocnici skrz neprospívání. Ze Šternberka nám moje pediatrička zařídíla sanitku bez problémů, když nás ale za pár dní propouštěli, tak podobný přistup jak píšeš. Prý na sanitku nemáme nárok, protože jsme zdraví, máme si sehnat taxík nebo jet vlakem. A to s pětitýdenním miminem, dvěma taškama, bez kočáru a autosedačky. Zachránila mě naštěstí kamarádka, která nás hodila domů.
    Dobrý den, maminka vážně nemocná dojíždí do nemocnice – vyšetření, chemoterapie apod. sanitkou v leže protože kvůli zdravotnímu stavu nemůže sedět. Na další ct vyšetření je volno pouze v sobotu ale bylo nám řečeno že v sobotu nejezdí sanitky. O dopravu jako takovou nejde, odvezl by ji tam někdo z rodiny ale když nemůže sedět tak cesta autem je nejen nepohodlná a obtížná ale taky nebezpečná když ny měla ležet vzadu nepřipoutaná. Nemá tedy na sanitku v sobotu nárok? Děkuji.
    o přepravě sanitkou na vyšetření rozhoduje ošetřující lékař. Rozhodnutí je vždy na něm. Pokud potřebujete převézt babičku jinam než do nemocnice, zřejmě budete muset využít placenou službu, případně nabídky konkrétního zařízení (někdy nabízí dopravu).


Testováno na VD: Zábava, adrenalin, aquapark

    Co dělat v případě, když vám ošetřující lékař nevystaví Příkaz k transportu? Když si myslíte, že máte na zdravotní dopravu (sanitu) nárok, je nejlepší řešení zavolat na vaši zdravotní pojišťovnu, u které jste pojištěn a požádat revizního lékaře, zda je vaše diagnóza indikovaná pro převoz sanitou. Pokud vám sdělí, že nárok máte, musí váš ošetřující lékař příkaz vystavit. V opačném případě je na vás a na vaší domluvě s dopravou, zda vás odveze za smluvní cenu do určeného zdravotnického zařízení.
    Dobrý den, v pondělí mi cementovali obratel v bederní páteří dnes tedy v pátek mě propouštějí, zákrok mi dělali ve vojenské nemocnici v Praze a bydlím u Kutné hory, žádal jsem o převoz sanitkou domů a bylo mi řečeno že když jsem nebyl v celkové narkóze nemám na ní nárok tak jsem se chtěl zeptat jak to tedy je když se nemám jak dostat zpět do místa bydliště, dekuji
    Dobrý den chci se zeptat mam narok na sanitku kdyz jsem po cisařskem řezu a nemam se jak z detma dostat domu i když nejsem ve spadove nemocnici ale cca50 km? Děkuji
    sanitku si zavolat můžete. Sdělte, že nemáte jinou možnost, jak se do porodnice dopravit. Případně vám může porodnice dát číslo na svou sanitku, má-li ji k dispozici.
    Pritel lezi po dopravní nehode v pardubicke nemocnici, má tři zlomena zebra. Bydlíme ale ve Zlínském kraji, muze pozadat po propusteni o prevoz domu? Děkuji


Kdy si hradí klient přepravu sanitkou sám?

    děkujeme za váš dotaz. Zdravotní pojišťovna hradí kromě jiného i dopravu ze zdravotnického zařízení do místa trvalého nebo přechodného bydliště. Zda splňujete podmínky na převoz sanitkou vám sdělí ošetřující lékař. Pokud jste si hospitalizaci zvolili z vlastní vůle ve vzdálenější nemocnici, pojišťovna hradí jen tu část cesty, která odpovídá vzdálenosti od vašeho bydliště k nejbližší nemocnici. Rozdíl byste museli doplatit. Poukaz na převoz sanitkou vystavuje lékař, který zároveň posoudí, zda pacient není schopen dopravy jiným způsobem. Informujte se tedy u ošetřujícího lékaře.
    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli mám nárok na sanitu k lékaři. Jsem pres tři měsíce po operaci nohy do dnes ji nemám srostlou chodim o berlich a naslapovavat mohu pouze částečně. Před 14 dny mě lékařka napsala vycházky, protože jsem potřebovala zařídit některé věci na úřadech. Bydlim sama a v současné době podstupuji předoperačni vyšetření a lékařka mě sdělila, že na sanitu již nemam nárok. Děkuji za odpověd
    Dobry den,jsem tehotna a ve 2.trimestru musim nastoupit do Prazske Motolske nemocnice na operaci…mam maligni papilarni karcinom…mam narok na sanitku tam i zpet,kdyz se nenam jak dostat do Prahy?Bydlim 65km od hlavniho mesta a tahat se tehotna sama s cestovni taskou mi prijde nerozumne,dekuju za odpoved.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00