Jak na věc


kde se točil svatojánský věneček pohádka

Jiří Suchý - Lehce s životem se prát

    Ema je energická pětadvacetiletá pokladní v supermarketu. Tomáš je třicetiletý pokrývač, který se právě vrací z návštěvy matky na Slovensku, kam se odstěhovala za svým přítelem. Potkají se v baru, skončí u ní v bytě, pomilují se. Na dalším rande Tomáš Emě nervózně vyzná lásku. Všechno se zdá fajn, kdyby tu nebylo jednoho velkého poklesku, o němž zatím ví jen Emina matka. Nevšední vesnická romance z české vesnice a českého maloměsta mj. o tom, jaké důsledky to nese být pornografickou velmocí. Režie Jan Prušinovský.
    Dobrodružné putování dvou sourozenců za novým domovem. Vzpurná třináctiletá dívenka Kyona a její mladší, submisivněji založený bratr Adriel, na své pouti univerzálním časem i prostorem zažívají chvíle veselé i smutné, nebezpečné i hluboce lidské. Poetický film s originální animací na skle.
    Celovečerní film Petra Václava o osudu nejvýznamnějšího českého hudebního skladatele pozdního baroka a klasicismu Josefa Myslivečka (1737 Praha – 1781 Řím), kterého otec předurčil ke klidné a pohodlné profesi pražského mlynáře. Utíká do Itálie, kde se stane velmi úspěšným skladatelem opery. Il Boemo, jak Myslivečkovi říkali, je příběhem o člověku, který jde za svou šťastnou hvězdou. A o tom, jak ji ztrácí, ale přesto se nevzdává a do posledního dechu žije tím, co se stalo smyslem jeho života – psaním hudby.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00