Jak na věc


kavkazský ovčák

DAFIKO kavkazský ovčák Tabulka na HLEDEJCENY.cz

    Vůči rodině je velmi citlivý a pozorný (pokud přístup rodiny k němu je správný). Svou rodinu má moc rád, ale potřebuje důslednou výchovu s jasně danými pravidly a správně rozdělenou hierarchií v rodině. Kavkazský ovčák musí být správně socializován, jinak bude na své okolí reagovat nepřiměřeně až agresivně. K socializaci musí docházet již v útlém věku štěněte.
    Před koupí tohoto plemene je třeba si uvědomit, že tito psi byli (a jsou) využíváni k ochraně majetku a tato vlastnost je pro ně zásadní. Nikdy se z nich nestanou klasičtí rodinní psi, kteří se nechají hladit od návštěv, jsou zcela poslušní, apod. Vychovat tohoto psa zvládne jen psychicky a fyzicky silná osobnost, která bude vždy dodržovat daný řád a kterou bude pes respektovat. Není to tedy v žádném případě pes pro začátečníky.
    Velmi hustá podsada Kavkazského pasteveckého psa zapříčiňuje intenzivní línání. V tomto období se uvolňuje opravdu velké množství srsti a je vhodné každodenní pročesávání. K česání srsti je zapotřebí hřeben s dostatečně dlouhými a ne příliš hustými zuby. Mimo období línání, které trvá jen několik málo týdnů, postačí překartáčování obyčejným kartáčem, asi jednou za 2 - 3 týdny. Velmi dobře snáší jakékoliv počasí. Kavkazský pastevecký pes se spokojí s obyčejnou boudou bez zateplení nebo s přístřeškem umístěným na suchém místě.


Příbuzné fráze k DAFIKO kavkazský ovčák Tabulka

    Tento pes má v kohoutku okolo 62 - 65 cm a dosahuje váhy až 70 kg. Průměrná délka života Kavkazského pastevce je 10-11 let. Má masivní širokou lebku se silně vyvinutými lícemi a neznatelný stop. Nos je černé nebo tmavě hnědé barvy. Oči jsou tmavé, středně velké, oválného tvaru, poměrně hluboko vsazené. Uši jsou trojúhelníkové, vysoko nasazené a svěšené, ve své domovině jsou mu pro jeho bezpečnost krátce kupírovány. Chrup musí být silný a nůžkový. Krk není nesen příliš vysoko, je poměrně krátký a silný. Hřbet je rovný a velmi široký. Ocas je vysoko nasazený a srpovitý. Kupírovaný ocas je u pastevce přípustný. Srst je rovná, hustá, hrubá, se silně vyvinutou podsadou. Na hlavě a přední straně končetin je krátká a zcela přiléhavá. Na ostatních částech těla může být buď dlouhá s prodlouženou krycí srstí, nebo naopak po celém těle krátká. Barva srsti je různá, přípustné jsou všechny odstíny plavé, slámově žlutá, rezavá, šedá i žíhaná. Zbarvení však může být i strakaté či tečkované.
    Kavkazský pastevecký pes se tedy nejlépe hodí do domu s velkou zahradou, kde si bude moci sám korigovat množství pohybu. Budoucí majitel si musí být jist, že toto náročné plemeno zvládne, proto rozhodně doporučujeme navštívit některého z chovatelů a důkladně se před koupí s těmito psy seznámit. Není to „přátelský medvídek“, který Vás bude všude doprovázet, ale skutečná psí osobnost, která Vám bude rovnocenným partnerem.
    Kavkazský pastevecký pes je sebevědomý. Nesnese nespravedlnost. Je nezávislý a spoléhá jen sám na sebe. Je to odolný, vytrvalý a samostatný pes. Má bleskurychlé reakce a vlastní uvažování. Od přírody je ostrý a nedůvěřivý k cizím lidem. Jeho ostrost se nesmí nikdy dostat mimo kontrolu jeho pána. Proto je to pes pro zkušené chovatele, kteří mu zajistí dokonalý výcvik a pevnou ruku.


Ceny dopravy Pro radost Praha.cz

    Toto respekt vzbuzující plemeno pochází z oblasti Kavkazu. Přímí předkové nejsou známi, ale předpokládá se jejich asijský původ. Jedná se o plemeno přírodní, ne cíleně vyšlechtěné. Tento pastevecký pes sloužil k obraně především stád ovcí a prokazatelně existuje již minimálně 600 let. K obraně stád byli využíváni pouze nejsilnější, nejodvážnější, nejostřejší, ba přímo nejagresivnější jedinci. Exteriér byl v chovu kavkazského pasteveckého psa až druhořadý. V rusky mluvících zemích, v místech, kde je toto plemeno ke střežení obrovských stád ovcí využíváno doposud, tato selekce nadále trvá. Do západní Evropy se tito psi dostali roku 1969, a to do bývalé NDR, kde byli využiti k ochraně státní hranice a zvláště pak podél Berlínské zdi. Do Československa se kavkazský ovčák poprvé dostal roku 1980. První oficiální standard vznikl až v roce 1985.
    Jak již název plemene napovídá, pochází tento silný pes z oblasti Kavkazu, kde je již přes 600 let využíván k obraně stád a majetku. Měří minimálně 65cm, ale upřednostňují se vyšší jedinci, a tak například v Rusku na výstavě neuspějete, pokud nemá pes alespoň 80 cm. Co se týče péče, je kavkazský ovčák zcela nenáročný a stačí ho tu a tam vykartáčovat. Díky své husté srsti, která se vyskytuje v několika barvách od černošedé až po rezavou, vydrží venku i při velice nízkých teplotách (- 40ºC), v dešti, atd.
    DAFIKO tervueren Tabulka • Dafiko Tabulka Shit-zu • DAFIKO kokr černý Tabulka • DAFIKO samojed Tabulka • DAFIKO retriever Tabulka • Dafiko Tabulka Krysařík • Dafiko Tabulka Čínský chocholatý pes • DAFIKO rhodézský ridgeback Tabulka • DAFIKO kolie Tabulka • DAFIKO německý ovčák profil Tabulka


Nejlevnější DAFIKO kavkazský ovčák Tabulka akční ceny - Levné DAFIKO kavkazský ovčák Tabulka

    Kavkazský ovčák nebude šťastný, pokud mu nedopřejte hlídat, a zřejmě pro něj ani nelze nalézt lepší uplatnění. Je absolutně nepodplatitelný (jeho vztah k cizím lidem může být problematický, až nepřátelský) a je připraven kdykoli bez varování zareagovat. Zejména po setmění chrání své území s velkou razancí a odvahou. Byl zkrátka vyšlechtěn pro hlídání a v této činnosti nemá konkurenci.
    Kavkazský pastevecký pes je plemeno určené k obraně a hlídání majetku a dobytka. Dříve byl tento pes u nás znám pod názvem Kavkazský ovčák, avšak od tohoto označení bylo později upuštěno. Ovčáci totiž při hlídání stád spolupracují se svým pánem, zatímco pastevečtí psi jsou zcela soběstační a rozhodují se sami.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00