Jak na věc


kamerunská ovce prodej frýdek místek

-----------------------------------------------

    Kamerunská ovce je domestikované plemeno vyskytující se hojně zejména v Kamerunu a v sousedních státech. Je výborně adaptována na polodivoký pastevecký odchov, nenáročná na potravu a se zachovaným reflexem před šelmami. Patří do skupiny západoafrických plemen, které se vyznačují vodorovným držením uší, na rozdíl od východoafrických a jihoafrických ovcí, které jsou klapouché. Ovce jsou odolné proti tripanosomě. Protože Kamerun je náhorní plošina s nižšími denními a nočními teplotami, byla i adaptace na podmínky našeho klimatického pásma velmi dobrá. V zimním období je vhodné prostředí s možností volného výstupu ze stáje, kdy takto snášejí i zimní podmínky našeho pásma. Musejí mít jen možnost se schovat před zimními plískanicemi a před průvanem.
    Kozy jsou býložravci-přežvýkavci, které buď celoročně krmíme senem nebo se v létě pasou. Jako přídavek dáváme mačkaný oves, tvrdé pečivo, mrkev, jablko, brambor.Důležitá je kamenná sůl s obsahem mikroprvků.
    Hnědé plemeno s černou barvou břicha a vnitřní částí končetin je menšího tělesného rámce a pevné konstituce. Hlava středně dlouhá, u beranů mírně klabonosá. Krk svalnatý a poměrně dlouhý. Hruď středně hluboká a široká. Končetiny středně dlouhé, pevné. Hřbet rovný, záď mírně sražená. Srst vyrovnaná a lesklá, sortiment E-F (nad 40 mm). Mateřské vlastnosti bahnic dobré. Živá hmotnost bahnic 30-35 kg, beranů 35-40 kg. Kohoutková výška 55-60 cm, obvod hrudníku 81-86 cm.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00