Jak na věc


jihovýchodní morava

Ratíškovický Slavín - mladé vinné uličky

    V první řadě se nabízí možnost navštívit rozcestník Mapa Evropy, ze kterého můžete vycházet při hledání reálií o Evropě a jiných jejích částech. Cenné informace naleznete též na stránce jihovýchodní Evropa na Wikipedii.
    Prakticky celá oblast je na evropské poměry ekonomicky značně nerozvinutá a slabá (výjimku tvoří velmi rozvinuté, ekonomicky silné a stabilní Slovinsko), za což z historického hlediska vděčí i své poloze a s tím spojenou existencí významných národnostních menšin různého vyznání. Během celého novověku byla pod útlakem Osmanské říše, která se do Evropy tlačila právě přes toto území. Dvacáté století jí pak přineslo hned několik válek regionálního i světového rozsahu a v neposlední řadě též nadvládu východního bloku, po jehož pádu začala zuřivá občanská válka v Jugoslávii. Celý region není ostatně ani v dnešní době zcela stabilní, čehož je důkazem již výše zmíněné sporné území Kosova.


Areál vinných sklepů Šidleny u Milotic

    OSTROV MAHÉ - tento hlavní ostrov s mezinárodním letiš­těm, které slouží i jako odletové místo na všechny ostat­ní ostrovy a korálové skupiny je také největší. Nad hlavním městem Victoria se vypíná nejvyšší pohoří celého souostroví (905 m n.m.), jehož bujná tropická vegetace je chráněna národním parkem. Další 2 národní parky jsou podmořské. Pobřeží ostrova je členité s mnoha nádher­nými zákoutími s typickými žulovými balvany a nádhernými písčitými plážemi.Resort se nachází v jižní části hlavního ostrova Mahé, na břehu mořského národního parku Port Launay u dvou překrásných pláží.Pláž: nedotčené bílé písčité pláže s průzračnými vodami přímo u hotelu. K přesunu mezi severní a jižní pláží lze využít elektrovozíků.Vybavení: 4 bazény, restaurace s výbornou kuchyní, bary, několik lázeňských zařízení, konferenční prostory, přístup k internetu, butiky, dětský klub, konferenční místnost, odjezdový salónek se sprchou, šatnou a úschovnou zavazadelSport a zábava: tenis, squash, fitness centrum, be
    Vybavení pokojů : celkem 277 apartmánů a vil rozdělených do 7 kategorií vybavených: klimatizací, stropním ventilátorem, fénem, WIFI zdarma, LCD TV, CD a DVD, telefonem, minibarem, trezorem, 24 hodinová pokojová služba
    Převažuje zde slovanské obyvatelstvo a stejně tak slovanské jazyky. Kulturní a náboženská rozmanitost je však natolik silná a současně nestabilní, že zde z tohoto důvodu vznikaly a stále vznikají spory menšího, či většího významu. To se ostatně opět týká i zmiňované války o Jugoslávii, respektive Jugoslávských válek a dosud trvajícího sporu o území Kosova.


Základní informace o regionu jihovýchodní Evropy

    Oblast jihovýchodní Evropy představuje Balkánský poloostrov a některé státy jemu územně blízké. Konkrétně jsou to Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Chorvatsko, Kosovo (tento stát na mapě není zanesen, protože nebyl na mezinárodní úrovni plnohodnotně uznán, rozkládá se zhruba na pětině území Srbska v jeho jihozápadní části), Makedonie, Rumunsko, Řecko, Slovinsko a Srbsko. V regionu žije celkem 65 419 528 obyvatel. Rozloha činí 765 970 km². Hustota zalidnění se pak pohybuje okolo 85 obyvatel/km².

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00