Jak na věc


jiří žáček básničky k recitaci

Jiří Strach — Lidé — Česká televize

    Do Jiřího Pomeje se zamilovala o třiadvacet let mladší studentka Andrea Šťastná. V roce 2012 začli plánovat svatbu, počátkem roku 2013 se v Thajsku vzali a o pár měsíců později museli svatbu v Česku kvůli úřadům zopakovat. Mají dceru Annu.
    V televizi daboval Jiří Pomeje drsňáka Arnolda Schwarzeneggera, svalovce Sylvestra Stallona nebo neporazitelného Jean-Claude van Damma. Během rozhlasového moderování pořadu Česká noc rozmluvil Jiří Pomeje sebevraždy dvěma volajícím, za což byl navržen na cenu Zlatého záchranářského kříže. Od roku 2012 uváděl bulvární VIP zprávy.
    Přestože začínal jako dětský herec a herecké profesi se příležitostně věnuje doposud, hlavní těžiště jeho práce je v režii. Převážnou většinu svých režijní prací realizoval v České televizi – z těch nejznámějších jmenuje filmy – Vůně vanilky (2001), Povodeň (2005), Operace Silver A (2007), BrainStorm (2008), seriál Ďáblova lest (2008), nebo film Santiniho jazyk. Je také úspěšných režisérem televizních pohádek jako např. Tři životy nebo O dívce, která šlápla na chléb. V kinech slavila úspěch jeho pohádka Anděl páně (2005), která se již zařadila k úspěšné vánoční klasice.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00