Jak na věc


jaternicový prejt

Recepty z kategorie Vepřové maso

    © 2009 – 2018 NAŠEPENÍZE.CZ s.r.o., všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez předchozího písemného souhlasu provozovatele, nebo vlastníka autorských práv k obsahu je výslovně zakázáno. O nás - kontakty | Podmínky používání | Reklama | Newsletter | RSS články | RSS recepty | Facebook | Přidat na Seznam


Použité suroviny receptu Jaternicový prejt:

    Autor portáluje vyučený kuchař. V období svého dlouholetého pobytu v zahraničí studoval přípravu arabských a čínských jídel u tamních mistrů. Po návratu se detailně obeznámil s produkcí moravských vín, přičemž bílá vína moravských pěstitelů považuje za absolutní světovou špičku. Má názor, že vaření je tvůrčí činnost, kde je však nutné dodržovat určitá, byť jednoduchá, pravidla. Portálmá ambice seznámit zájemce s těmito pravidly. Na portálunaleznete recepty na přípravu klasických českých jídel s použitím klasických surovin, kam nepochybně patří vepřové sádlo nebo jíška. Jsou zde i pokrmy z arabské, čínské, italské, maďarské, řecké kuchyně a další. Francouzská kuchyně není výslovně uváděna, ale její technologické postupy se prolínají do různých jídel, zejména omáček. Recepty jsou shromažďovány od roku 1982 a všechny, které jsou na portálupředkládány, byly vyzkoušeny. Naprostá většina receptů je upravena nebo doplněna. Jednak aby byla vylepšena chuť pokrmů, ale také proto, aby nebyla naru
    ½ prasečí hlavy250 g vepřového bůčku250 g vepřových plic300 g vepřových jater400 g veky, namočit ve vodě, vymačkat3 dcl vývaru z uvařené hlavy1 velká cibule3 stroužky česneku, rozmačkatsádlo na vymazání pekáče1 lžíce sušené majoránky½ lžičky mletého nového kořenístrouhaná kůra z poloviny citrónu1 lžička pepře1 lžička soliNa vaření hlavy, bůčku, plic1 velká cibule, hrubě nakrájet5 zrnek celého pepřesůlVe větším hrnci přivést k varu osolenou vodu, vložit hlavu, bůček, plíce, sbírat pěnu.Přidat celý pepř, vařit až maso změkne.Maso vyndat, nechat téměř vychladnout, nakrájet na kostičky menší než jeden 1cm.Játra umlít s namočenou vekou, dát do mísy.Přidat nakrájené maso, koření, česnek, citrónovou kůru, sůl, vývar, promíchat, případně dochutit.Propracovaný prejt dát vymazaného pekáče, vložit do trouby rozehřáté na 170°C, péct, až vznikne světlehnědá kůrka.Příloha: bramborová kaše, vařené brambory, chleba.


Jaternicový prejt se zelím a bramborem postup:

    Očištěnou a opláchnutou vepřovou hlavu, bůček a plíce uvaříme s cibulí v mírně osolené vodě. Necháme vypařit, vykostíme a veškeré uvařené tužší maso rozsekáme kolíbkou na drobné kostičky o hraně 5×5 mm. Očištěná a opláchnutá syrová játra jemně umeleme a promícháme se žemlí namočenou ve vodě a dobře vymačkanou. K žemli s játry přidáme rozsekané maso, utřený česnek, osolíme a okořeníme, zalijeme tučným vývarem z masa a dobře promícháme, je-li třeba, dochutíme. Přiměřeně hustý prejt dáme do sádlem vymaštěného pekáče a ve vyhřáté troubě zvolna pečeme.
    MASO WEST s. r. o. je výrobcem a dodavatelem čerstvě opracovaného masa ze Šumavy, uzenářských výrobků a specialit a lahůdkářských výrobků studené a teplé kuchyně vč. zajištění distribuce obědů.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00