Jak na věc


jarmark vzpomínky

Rychnov nad Kněžnou bude žít staročeským jarmarkem

    Adventní jarmark spojený s tradiční poutí k patronu Nepomyšle sv. Mikuláši. Pravidelná kulturní akce v rámci regionu Podbořansko, jejímž cílem je podpora obnovy kostela sv. Mikuláše v Nepomyšli a podpora činnosti regionálních spolků a producentů. Více....
    Hlavní pořadatelé děkují Technickým službám RK, s.r.o., Městským lesům RK, s.r.o. a firmě Dopravní značení Lorenc za technickou pomoc. Akce se uskutečnila za finanční podpory společnosti ELKONA CZ, s.r.o., PINK REALITY, s.r.o. a České spořitelny, a.s.


Konec prázdnin patřil tradičně Rychnovského divadelního jarmarku

    Sobotní program zahájila středověká kapela Gnomus.. Akrobacie na volném laně v průběhu sobotního programu předvedla akrobatka a žonglérka Kristýna, Na „živo“ mohli návštěvníci jarmarku vidět, jak se vinou skleněná zvířátka ze skla, kolik úsilí a zručnosti vyžaduje práce kovářů, hrnčířů i výrobců šperků, oceňovali důmyslnost při tvorbě vitráží i pečlivost a přesnost při pletení košíků. Svoji tělesnou připravenost mohli podrobit velké zkoušce návštěvníci na provazovém žebříku. Děti si mohly vyzkoušet lukostřelbu a prověřit svoji odvahu při krmení dravce. Zasloužený obdiv si získali chodci na chůdách a postavy z Poláčkova románu Bylo nás pět. Děti nezahálely ani na chvíli. V průběhu celého dne nechyběly pohádky, loutková divadla a žongléřská vystoupení. Ovzduší provoněly trdelníky, bramboráčky, preclíky, koláče a celým náměstím se linula vůně rožněného masa a pražených mandlí.. Sobotní noc zakončila noční ohňová produkce.
    Poslední prázdninový pátek a sobota patří v Rychnově již tradičně Rychnovskému divadelnímu jarmarku. Poláčkovo náměstí se 29. a 30. srpna proměnilo v tržiště s více než 60 stánky a dobovými řemesly. Návštěvníky čekal lákavý program. V pátek zahájila jarmark v 16 hodin kapela Nešlapeto. Děti a rodiče absolvovali Cestu za poznáním, kterou již tradičně připravuje Dům dětí a mládeže RK včetně tvůrčích dílen, malířským plátnem se tentokrát staly obličeje dětí, které se proměnily v postavy z říše šelem. Chvíle napětí pak přineslo šermířském vystoupení skupiny NEXT, tentokrát ohrožované prudkým lijákem. I přes páteční nepřízeň počasí si návštěvníci jarmarku nenechali ujít příležitost posedět u stánků se staročeskými specialitami, poseděli až do pozdních nočních hodin a vychutnali si vystoupení country kapely Kalumet.


28. Sobotecký jarmark potěší hudební nadšence i milovníky kvalitního jídla a pivních speciálů

    Neopakovatelnou atmosféru Rychnovského staročeského jarmarku můžete prožít 28. a 29. srpna v Rychnově na Poláčkově náměstí. Po oba dny nebude chybět nic z toho, co k dobrému jarmarku patří – rytíři, šermíři, potulní hudebníci, žongléři, tanečnice, chodci na chůdách, klauni a mnoho dalších kostýmovaných postav. Během pátečního odpoledne nás čeká vystoupení kapely Sbor z hor a absolvovat budete moci Cestu za poznáním pro malé i velké, v doprovodu hrdinů Poláčkova románu Bylo nás pět si můžete v pátek večer 28.8. vychutnat zákoutí Rychnova.V sobotu 29.8. jsou pro děti připraveny rozmanité pohádky, chvíle napětí nás čekají během šermířského vystoupení skupiny Adorea, která si pro Vás připravila představení „ Hrdinové", „Duel" a „Ostrov pokladů". Středověkou hudbu uslyšíte v podání kapely Řemdich, která hraje na kopie dobových nástrojů. Půvabné tanečnice skupiny Ambrosia Vás naučí středověké lidové, ale také dvorské renesanční tance. Průvod všech kostýmovaných postav můžete sledovat od 13 h

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00