Jak na věc


jana janěková starší životopis

Vítejte na oficiálních stránkách Jany Janěkové

    Autorské čtení z tvorby básníka, textaře, fotografa a kreslíře Radovana Šťastného - slovem, smíchem a občas i zpěvem provázím já; autorka hudby a klavírní improvizace Dada Klementová.
    Igor Chmela se narodil roku 1971 v Ostravě, kde prožil i své dětství. V letech 1985-1989 studoval Střední průmyslovou školu železniční v Letohradě obor Oprava a rekonstrukce železničního svršku a spodku a následně se vrátil do Ostravy, kde pracoval jako traťový dělník.
    Poskytuji konzultace a soukromé hodiny pro zájemce o studium herectví- muzikálového herectví- konzultace pro stávající studující- rozvoj osobnosti a vnitřní kreativity. 


Scénické čtení - Už umři, mami!

    Po dvouleté základní vojenské službě nastoupil v roce 1992 na DAMU v Praze. Ačkoliv původně přihlášku na DAMU podal, později ji vzal zpět a k přijímacím zkouškám šel dělat jen přihrávače v dialogu svému kamarádovi herci Martinu Fingerovi. Přijímací komisi ovšem natolik zaujal, že ho přemluvili, aby si přihlášku podal dodatečně. DAMU úspěšně absolvoval v roce 1996.Již za studií hostoval na jevišti Národního divadla, kde následně získal i své první angažmá. Po třech letech odešel do Dejvického divadla, kde účinkoval další dva roky. V roce 2002 dostal nabídku na angažmá v Divadle Na zábradlí, kterou přijal a od 1. ledna 2007 byl také členem umělecké rady. Od září 2013 je zde stálým hostem. Zároveň hostuje také v Dejvickém divadle. Spolu se svou manželkou Janou a dalším manželským párem Lindou Rybovou a Davidem Prachařem založil Divadlo Verze.V roce 2006 moderoval galavečer udělování českých filmových cen Český lev. Objevil se také v několika televizních seriálech (Ordinace v růžové zahrad

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00