Jak na věc


jakarta hlavní město

Ohodnoť Jakarta Zrušit odpověď na komentář

    Mešita nezávislosti Masjid Istiqlal je největší mešita jihovýchodní Asie. Její stavba byla zahájena v roce 1961 a dostavěna byla v roce 1978. Rozkládá se na ploše 5 hektarů.
    V centru Jakarty najdete zmíněný památník Monas – národní monument, symbol indonéského boje za nezávislost. Dále zde stojí prezidentský palác, kancelářské budovy a nákupní centrum Manga Dua. V západní části Jakarty se nachází Chinatown. Najdeme zde také, zrovna tak jako v jižní části města, muzea, nákupní centra a zábavní komplexy. V severní části města se rozprostírá Národní park Kepulauan Seribu, s množstvím ostrůvků v Jávském moři.
    Mešita je jednou z mála v Indonésii, kam mohou vstoupit i nevěřící. Má jediný minaret, který má symbolizovat jedinečnost Boha. Je vysoký 66,66 metrů, podle 6666 veršů koránu. Mešita může pojmout až 250 tisíc lidí.
    Názory našich čtenářů, které najdeš v recenzích destinací, hotelů, cestovních kanceláří, či v cestopisech nebo v diskuzním fóru, nepředstavují názor redakce MAHALO.cz. Vyhrazujeme si právo texty a fotky, které budou vulgární, urážející či jinak morálně nevhodné, bez upozornění smazat.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00