Jak na věc


jak zařídit malý panelákový byt

Scandi interiér – 6 trendy tipů

    Je ideální, pokud vám vyjde na jedné stěně velká vestavěná skříň. Do ní uložíte vše, co k životu potřebujete. 7 pravidel pro vestavěnou skříň jsem sepsala v článku o minimalistické ložnici.
    Ideální je, když má váš byt stejnou podlahu v každé místnosti. Když tak otevřete dveře, oba prostory se stejnou podlahou mají tendenci na sebe navazovat a opticky tak bude vypadat větší, než ve skutečnosti je. Výjimkou je samozřejmě koupelna, kam asi plovoucí podlahu s dekorem dřeva dávat nebudete.
    V malém bytě je to potřeba o něco více než ve velkém prostoru. Mějte jen to, co opravdu potřebujete. Nemusíte mít spousty knih, když máte skvěle vybavenou městskou knihovnu. Nemusíte mít jídelní servis, pokud jediné, co doma servírujete, je čaj. Dokonce ani nemusíte uskladňovat pár lyží, když jste naposledy byli lyžovat před deseti lety.
    V malém prostoru je důležité maximálně využít místo pro úložné prostory, popřípadě zakomponovat do kuchyňské linky vestavěné spotřebiče. Tím ušetříte spousty místa. Úložné prostory lze umístit do výšky, do prostoru kolem oken nebo zabudovat potravinovou skříňku.


Inspirace bydlení – to nejlepší z blogu 2017

    Zdravím!Děkuji moc za rady, když to čtu tak se hnedka lépe přemýšlí, je to obrovská inspirace tvůj blog!Máš tady skutečně super nápady, my jsme byt teďka pořizovali odsud http://www.eurobydleni.cz/byty/ , nic moc velkého a chystáme se to dávat dohromady, manžel je šikovný tak věřím že si poradí, ale kdyby náhodou ne, je možné se s tebou nějak spojit případně si objednat schůzku a mrknout na to?
    Toto vám v malém bytě nehrozí. V malém bytě hned víte na čem jste. Jenže jak zařídit malý byt, abyste nejen viděli, kde co je, ale abyste se v tak malém prostoru nezbláznila?
    Obecně platí, že otevřené police zabírají méně místa než uzavřené skříňky. Ušetříte totiž i místo pro otevírání dvířek, ale na policích musíte mít pořádek. Jinak se budete cítit mizerně pokaždé, když se na ně podíváte. A pak je úplně jedno, kolik vám to ušetří místa.
    Nikdy se nesnažte do vaší malé kuchyňky nacpat co nejvíce věcí. Nevypadalo by to příliš dobře a ani by to nebylo moc praktické. Přeskakovat židli stojící vám v cestě, nebo si neustále léčit bolestivé modřiny od narážení o vyčnívající rohy různých skříní či elektrických spotřebičů není něco, co od kuchyně očekáváme. Přizpůsobit se velikosti místnosti je prostě nutné. Rozvrhněte si jednotlivé rozestavění nábytku a spotřebičů tak, aby vám to co nejvíce vyhovovalo a nic nebránilo vašemu spokojenému vaření.


Trubač velkokvětý a trubač kořenující – dřeviny vhodné k oživení stěn a pergol

    Jste připravena na změnu u vás doma? Pomůžu vám vytvořit originální interiér, jedinečný stejně jako jste vy sama. Pro více informací co nabízím a jak funguje návrh interiéru online vyplňte kontaktní formulář nebo mi napište na: julie.rawding@gmail.com
    Do malého prostoru je potřeba zakomponovat vše tak, aby obyvatelům bytu sloužila kuchyně účelně, prakticky a zároveň působila vzdušně a příjemně pro oko návštěvníka. Nejvhodnější proto bývají světlé odstíny, které jsou módní, a navíc zvládnou opticky zvětšit celý prostor kuchyně. Pokud máte rádi pestřejší barvy, raději je nevyužívejte u samotného vybavení, ale spíše pro zvýraznění prostoru za pomoci různých dekorací a doplňků.
    Kuchyně v panelových domech jsou většinou velmi malé a uzpůsobit si je dle vašich představ je někdy až nadlidský úkol. Vměstnat do malého prostoru všechno potřebné vybavení by se mohlo zdát nemožné, ale opak může být pravdou. Podívejte se na naše tipy, jak zařídit malé kuchyně v paneláku.
    Moc děkuji za krásný komentář. Já pracuji online viz – http://julie-rawding.eu/moje-sluzby/. Ale vůbec není problém, pokud mi pošleš email s podklady a otázkou a já najdu řešení pro váš problém:)


Malé kuchyně v paneláku nepřecpávejte

    Záleží však čistě na vás, co vše se rozhodnete do kuchyně dát. Sporák by měl být postaven kousek od kuchyňské linky, aby nedocházelo k poničení linky vlivem tepla. V panelákové kuchyni je důležité pořídit si i digestoř, která zamezí právě velkému úniku par.
    1 – Botník / 2 – Zrcadlo s poličkou pro došlou poštu / 3 –  Zlatý věšák / 4 – Plastová stolička / 5 – Zlaté hromnice od Dr. Martens
    Do malého bytu si kupujte nábytek, který je spíše lehký a dá se snadno přesunovat. Nábytek na nožkách nebo kolečkách. Lehce tak můžete přinést stoličku z předsíně, když přijde na návštěvu o kolegu víc, nebo si snadno přesunete odkládací stolek od kanape ke křeslu, když si budete chtít udělat pohodičku.
    Skříně dnes neslouží jen pro úschovu všeho, co je potřeba, ale také svým vzhledem umí doladit prostor. Skříně až ke stropu přidají spoustu úložného prostoru, který se hodí nejen v malých bytech, ale také se vyhnete optickému členění prostoru. Také ty vrchní skříňky v kuchyni nechejte umístit až po strop. Je-li místnost úzká, pak skříně umístěte jen na jednu stranu, aby pokoj nevypadal zbytečně menší.


Tvůj komentář k článku Zrušit odpověď na komentář

    Zdravím!Děkuji moc za rady, když to čtu tak se hnedka lépe přemýšlí, je to obrovská inspirace tvůj blog!Máš tady skutečně super nápady, my jsme byt teďka pořizovali odsud , nic moc velkého a chystáme se to dávat dohromady, manžel je šikovný tak věřím že si poradí, ale kdyby náhodou ne, je možné se s tebou nějak spojit případně si objednat schůzku a mrknout na to?
    Nepropadejte panice, samozřejmě se některé zóny budou překrývat. Například je skvělé, když je kuchyně součástí obýváku, pokud jsou její skříňky sladěné s ostatním nábytkem v místnosti apod.
    Například sledování televize, večeře s přáteli, vaření, čtení knih atd. Z tohoto seznamu snadno poznáte, co je pro vás v životě důležité a podle toho budete byt dále zařizovat. Třeba někdo, kdo rád sedí sám v houpacím křesle, nepotřebuje velkou sedačku a televizi.
    Hlavní doménou každé kuchyně je kuchyňská linka, která by měla být uzpůsobena velikosti místnosti. Lze toho dosáhnout mnoha způsoby. Například pořízením linky ve tvaru L, jež jsou k dostání v mnoha kuchyňských studiích či obchodech, nebo si můžete nechat linku vyrobit přímo na míru, dle výměry kuchyně a také podle vašich vlastních představ
    Využijte co nejvíce celou výšku stěny. Nejen pro police a různé zavěšovací úložné systémy, ale i pro zavěšení lampiček a třeba i pro závěsné noční stolky u postele.


Šetříme – jak snížit výdaje za potraviny? 2

    Panelákové byty bývají povětšinou stejné, stejné rozměry, rozmístění zásuvek, malá koupelna, malý prostor, malé pokoje. Panelákové byty bývají často malé byty a vejít se do nich se vším, co máte je často nadlidský úkol. Co dělat, aby váš domov nevypadal ještě menší, než ve skutečnosti je? Jak mu dodat opticky „pár cenťáků navíc“?
    Jestliže je vaše předsíň nebo koupelna úzká nebo malá, zapomeňte na tmavé barvy. Sáhněte po světlých a zářivých, které mohou opticky prostor zvětšit. Jakou barvou vymalovat? Světle zelenou, žlutou, světle oranžovou a podobně. Rázem bude vypadat místnost větší, než když jí vymalujete hnědou nebo tmavě červenou.
    Většina rodin do kuchyně umisťuje i lednici a různé elektrické spotřebiče, proto je důležité vyhradit pro tyto pomocníky určitý prostor. Elektrické spotřebiče lze postavit na různé poličky, nebo je poschovávat do úložných prostorů a vyndat je na pracovní plochu linky jen po dobu, kdy je budete potřebovat. Lednici je potřeba postavit někam tak, aby vám nebránila v pohybu po malém prostoru kuchyně, ale zároveň jste ji měli nadosah.


V životě jsem již bydlela ve čtyřech “garsonkách”. Měla jsem je ráda. Já mám vůbec ráda, když vstoupím do bytu a vidím přesně, kde co je. To mám ještě z dětství, kdy nám na  základní škole z nějakého podivného důvodu pouštěli výchovné filmy o tom, jak vás jde někdo zabít a vykrást.

    Bydlet je důležité a tak lidé často sáhnou i po těch menších bytech, jen aby měli svůj prostor, něco svého. Chcete si jej nějakým způsobem zařídit, ale najednou máte pocit, že vše, co jste si vymysleli váš už tak malý byt ještě opticky zmenšuje? V takovém případě je jasné, že musíte využít několika tipů a triků, které vašemu prostoru dodají vzdušnost a opticky jej zvětší. Jaké tipy to jsou?
    To, zda bude součástí kuchyně jídelní kout, záleží opravdu na velikosti místnosti. Obvykle součástí kuchyně bývá, ostatně i proto, že dnes již není problém sehnat stůl a židle v potřebné velikosti. Případně je možné pořídit stůl sklápěcí a židle stohovací. Pokud ale kuchyni budete využívat jen na vaření, je nutné zařídit stravovací prostory jinde, například v hale nebo obývacím pokoji.
    Jestli patříte k těm šťastnějším a garsonku máte ve staré zástavbě s vysokými stropy, zvažte víceúrovňové bydlení. Nabízí se klasické vestavěné patro na spaní. Tak můžete využít i schody, které k němu vedou jako úložné prostory.
    Druhý seznam, který je potřeba. Sepište si VŠE, co je potřeba někam uložit. Začněte od velkých kusů – kolo, lyže, kufry, a pokračujte až k malým a naprosto běžným součástem domácnosti jako jsou například čistící prostředky.


Tip na moučník: Jablečný závin s čokoládovou chutí

    V posledních letech je velkým trendem propojovat kuchyňský prostor s obytným prostorem. Právě v panelových bytech to dokáže opticky zvětšit prostor a navíc umožní kontakt s ostatními členy rodiny. Tuto variantu oceňují i rodiny s dětmi, protože rodiče při přípravě pokrmů mohou na své ratolesti dohlížet. Pokud zvolíte propojení těchto dvou místností, měli byste se je snažit co nejvíce sladit, jak barevně, tak i stejným stylem vybavení.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00