Jak na věc


jaký rybářský prut pro začátečníky

14 Odpověď zaslal Otas 1. 9. 2018 8:35

    Broula » ahoj, myslím že navigaci to podle gps bodu nemá, ale ať mě klidně zkušenější uživatel opraví, já to nezkoušel a nevím o tom, že by to šlo.
    Super, díky moc! Co jsem tak brouzdal internetem, zahlédl jsem, že jsou hojně používané tyto RCF https://www.prodance.cz/lf18x401-8ohm.html. Tento má ferit, tamta lf18n405 má neodym a vyšší Xmax, ale i tak obě hrají od 25hz. Stejně tak oba mají rezonanční frekvenci 30hz. Citlivostí jsou na tom téměř stejně (ta x401 má o 0,5db/1w více). Jaká volba tedy bude lepší? Jsem Vám vděčný za rady a tipy!
    PRO: Živý plot představuje nejpřirozenější řešení, které můžete použít pro ohraničení svého pozemku a jeho okolí. Můžete pro něj vybrat typ rostlin dle vaší fantazie – dřeviny listnaté, jehličnaté, kombinaci několika typů rostlin včetně kvetoucích a popínavých. Výhodou živých plotů je snadné tvarování, estetický a přírodní vzhled, navíc vaši zahradu ochrání před hlukem, prašným provozem a částečně také před větrem.


15 Odpověď zaslal K2x 1. 9. 2018 10:32 ...editoval K2x (1. 9. 2018 11:56)

    Dneska jsem narazil i na měniče od B&C a co jsem koukal tak jsou využívány ve spooustu reprech od předních výrobců (dokonce jsem přemýšlel i nad 21 - při dobrém nakrmení by to pěkně rovnalo skleničky u baru , ale zase je to velká kráva a nemá to takovou přesnost, takže se budu držet 18).
    Dida » mám vyzkoušeno to házet spodákem na zaklipovanejch 23 wraps, tedy cca 83metrů a určitě by to šlo nahodit i dál, otázkou je co dosah, nejdál jsem s tím s iphonem 7plus dokázal fungovat a nahazovat to normálním prutem na nějakých 90metrů a když si najdeš nějakou vyvýšeninu, tak to ještě signál chytne, ale těch 90metrů je asi strop, pak jedině vylízt na strom nebo tak něco.
    Co jsem koukal na nějaké měření, tak došli k závěru, že tyto EP řady zesiků nejsou špatné, nicméně na spodky nejsou tak dobré, jako pro vrchy... Takže na RCF mám nechat udělat jinou ozvučnici, nebo to mám dát do této kysny? Jaké negativa má příliš velká ozvučnice?
    PROTI: Proti kovaným plotům hovoří o něco vyšší cena ve srovnání s nejlevnějšími variantami jiných typů oplocení a pro někoho i vyšší pohledová průhlednost.


7 Odpověď zaslal K2x 26. 8. 2018 18:44

    Nazdar, záver z toho plynie taký, že pre LF18N405 je potrebné navrhnúť novú BR ozvučnicu s optimalizovaným BR tunelom. Ako zosilovač pre LF18N405 by kľudne mohol byť Powersoft K10DSP. Predbežne podľa simulácie objem 180l/35Hz. Plocha BR 600cm2 a viac.
    Broula » ano měl by být bod na mapě označen, já mám zatím jen stáhlou tu aplikaci, tak studuji pouze simulace…koupě deepru mě teprve čeká příští měsíc, tak pak vše řádně otestuji a podělím se o podrobné recenze.
    Přemýšlíte, jaký typ plotu si pořídit? Zda je nutné se o něj pravidelně starat, a jak dlouho vám vydrží? Podívejme se na jednotlivé typy plotů, jejich výhody a nevýhody.
    Jak řešíte umístění echolotu. Používáte třeba tašku od Nashe nebo Humminbirdu, nebo jen kdyblík, box atd..zrovna to řeším a nevím co bude nejideálnější vol­ba.
    Díky za objasnění... - ve správně bedně oslní zvukem - tady se myslí správná konstrukce ozvučnice, ladění a správně navrhnutý BR? Na internetu je mraky konstrukcí a tady jsem našel obrázek, shrnující nejpoužívanější konstrukce - která by tedy asi byla ta nejlepší? Dá se to takto určit, nebo nezbývá nic jiného, než to vyzkoušet?


16 Odpověď zaslal Otas 1. 9. 2018 15:43 ...editoval Otas (1. 9. 2018 18:26)

    ahma » parádní mapa, slyšel jsem že dosah je různej telefon od telefonu..samsungy prej fachají dobře..ale chci se ujistit od majitelů abych nekoupil zajíce v pytli
    Repro je vždy kompromis. Zde především nižší hmotnost reproduktoru s neodymem kontra trochu větší ochota pracovat na basech, kterou by ty repra s feritem mohly mít - ten rozdíl se ale s vývojem stále snižuje. Kdysi byl předchůdce toho feritu - LF18X400 nejspíše TOP na trhu, nejlepší bedny hrály s ním. Ta X401 je následovník, nicméně neodymová N405 mu podle parametrů - neslyšel jsem srovnání - dýchá na paty, rozdíl nejspíše bude velmi obtížně rozpoznatelný. Oba budou určitě skvělé repráky, které (budou li ve správné bedně a hnány kvalitním zesilovačem) oslní zvukem i výkonem.Pokud mám zvolit měnič u bedny, která se má přenášet, je to pro mne jasné, každé kilo navíc je sakra znát . Téměř všechny bedny mám v neodymu .
    Dida » jako marker pro lenochy supr. Na nějaký celkový mapování vody a vytváření batimetrickejch map nic moc. Párkrár jsem zkoušel ale nemám na to nervy.


Podle čeho vybrat krbová kamna a jak v nich správně topit

    Přesně, a to bych právě chtěl, aby to mělo sílu i na těch nejnižších basech. Sigmu mám taky v můstku, protože mi při vypínání zesilovače lupalo v repro ( zřejmě vybíjení kondiku z druhého nezatíženého kanálu). V bridge modu tohle nedělá. Takže myslíš že by to na bridge neutáhl?
    Jinak sub občas půjčuji do místního klubu, kde se hraje EDM a Trap, kde se 808 mnohdy dostávají i pod 30hz! Byl to i jeden z důvodů proč jsem hledal měnič s velkým Xmax a frekvenční odezvou od 25hz
    PRO: Ocelové dílce sypané kamením jsou v současnosti velmi populární, a to z důvodů pevnosti a trvanlivosti. Přestože jsou mohutné a nepřehlédnutelné, díky použitému materiálu dobře pracují s okolím a zbytečně na sebe neupozorňují. Předností této varianty je také snadná příprava na stavbu a její realizace. Lze využít i staré základy předchozího plotu. Pro zvýšení estetiky plotu lze využít popínavých rostlin.
    Ty obrázky jsou všechny basreflexovými bednami (ta repra jsou do BR určena, tak fajn) a bude záležet pouze na vnitřním objemu bedny, průřezu, naladění (tedy délce) basreflexu.


Dům&Zahrada přináší novinky pro zahradu i stavbu z veletrhu For Arch

    Přesně kvůli videu od CrashPc jsem začal přemýšlet nad tou 21. Ono právě mít 21 ve 170 litrech jak má on, je krása, když vezmu v potaz, že já mám mrchu s objemem 260 litrů. Jojo ta ELF bedna je super, zatím se mi moc zamlouvá. Díky za odkazy na další čtivo Jinak tedy asi zůstanu u těch RCF.
    PROTI: Někomu vadí již subjektivní pocit plastového oplocení. V případě plotu z recyklátu může na povrchu latí časem docházet k tvorbě skvrn, případně k drolení materiálu. U delších profilů plastových latí může docházet k nežádoucímu ohybu.
    Subwoofer v uzavřené ozvučnici bych asi nechtěl, i když má své výhody, proto jsem tu vložil obrázek pouze BR ozvucnic. O celou ozvučnici by se mi postaral jeden pán, od kterého mám i nynější ozvučnici na Sigmu, která má mimochodem taky trojúhelníkový bassreflex. Má ve stavbě reproboxů bohaté zkušenosti a tak by to pro něj neměl být takový problém...


Upleťte si plot z vrbového proutí

    265 litrů je na Sigmu akorát. Ta LF18N405 je moderní reprák, kterému by mohl stačit i poloviční objem, hodím si ho do simulace, co s ním udělá tak velká kysna. Samozřejmě, beru-li to jako vnější rozměry, vnitřní bude dosti menší, bratru tak 230 litrů. Souhlas s názorem na Xmax, když to bude řádně nakrmeno, lze předpokládat pořádný a nezkreslený hukot na úplně nejhlubších basech (cca + 7dB). A tím se dostáváme k tomu zesilovači, který na to nemá ani v můstku. Bez řádného nakrmení bych nečekal o moc víc, než od té Sigmy, která mimochodem chodí do basů velmi ochotně.
    PROTI: Při nestandardně nízkých výškách plotu je potřeba pečlivá antikorozní úprava obnažených částí konstrukce. Při plném dosypu drátěných klecí je manipulace poněkud snížená a následně hrozí riziko deformací některých elementů.
    Tak, tak.Ta Sigma má své limity a zesilovač také. Dohromady to něco zahraje, fajn, ale k zásadní změně nestačí pouhá výměna reproduktoru. Reproduktor o takovém Xmax si vyžádá (jak opět již napsal kovac.pavol1) i dostatečnou plochu BR, aby se nepřekračovala rozumná rychlost proudění skrz něj a zvuk nebyl rušen. To je často na předělání bedny - spolu se zmenšením jejího objemu.
    Pescador » to je také řešení, místa je tam dost uvnitř, ale mám v plánu mít tablet nebo mobil na trojnožce na břehu :-) pokud to bude míst dosah do 100 metrů tak mi to na domácí vody bude bohatě stačit, jen bych byl nerad kdyby signál nedržel pokud pojedu na krátko..proto se ptám uživatelů jak jsou s tím spokojený


12 Odpověď zaslal Otas 29. 8. 2018 19:04 ...editoval Otas (29. 8. 2018 19:07)

    Ono se ta témata probírala vícekrát, specialistou s velkými znalostmi a zkušenostmi s takovými projekty zde je Crashpc (zahledej v obsahu - i když podstatné věci k tématu nenalézám). Byl jsem se i na jeho sub s 21 podívat, krásná věc, když jde repro s velkou membránou zavřít do relativně malé bedny. Měl to ve verzi ELF, bylo znát, že tomu fakt rozumí.Pokud si správně pamatuji, pak se vyjádřil o tom, že repra RCF snášejí přetížení (překročení Xmax) bez pazvuků, na rozdíl od B&C, které nějaké pazvuky dělají. Pokud si to složím dohromady s dávným sdělením od Velkého Guru přes reproduktory Huberta Mašína (dej mu pánbůh nebe) že reproduktory BC se jen velmi zřídka podaří dostat do poruchy překročením výchylky, tak by to třebas mohl být výsledek fungování jakési zarážky.Některé odkazy:http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22661http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10555&p=2
    EDIT:Po simulaci (230 litrů, 35Hz):Za srovnání SPL (1W/1m atd) je Sigma o 2 dB výše.Maximální hlasitost:Sigma omezena (Xmax) na 119dB/60 Hz od 90Hz bez omezení 125 - 126 dB (to omezení dost bolí, to jsou ty správné kmitočty)LF18N405 bez omezení (1500W) cca 126 - 127 dB v rozmezí 40 - 150 Hz
    mám http://www.prodance.cz/sigma-pro-18a.html v bassreflex ozvučnici laděnou na 35hz. Doma to hraje pěkně, ale teď jsem s tím byl na svatbě a abych pravdu řekl tak to v 10ti metrech už netlačilo tak jak bych si představoval. Proto jsem se rozhodl obměnit Eminence za něco o třídu výš. Zaujal mě https://www.prodance.cz/lf18n405-8ohm.html a myslím si, že s výchylkou a tím výkonem by to mohlo tlačit o poznání líp..
    Carpkiller » ahoj, puvodne jsem premyslel o Lowrance Echolot Hook-4 CHIRP GPS,ale tohle me diky tvorbe map velmi zaujalo. Zajimalo by me, zda je mozne si napr. oznacit presne misto na mape, kde pokladam montaz, abych se mohl pak vratit. diky


6 Odpověď zaslal Otas 26. 8. 2018 18:35 ...editoval Otas (26. 8. 2018 18:37)

    Carpkiller » Moc díky za informace…to je plně dostačující pokud to bude fachat řekněme do těch 80 m ze břehu… tablet dám do stativu tedy co nejvýše. Na ty větší dálky to udělám jak radí Pescador, mobil do komory lodičky k baterce..tam je místa plno..to by mohlo fachat i skrz kryt. Budu ho pořizovat příští měsíc, kde je nejvýhodnější ho koupit? Nehlašte se všichni :-)) případně SZ
    PROTI: Aby se nejednalo jen o symbolické ohrazení majetku nebo předzahrádek, je potřeba nechat plotu dostatek času, aby zmohutněl, zhoustl a dosáhl optimální výšky. Na rozdíl od jiných variant vyžaduje častou a pravidelnou údržbu. Spodní partie je často potřeba podsadit zábranou proti vniknutí menších zvířat na pozemek. Kalkulovat je potřeba také s vhodným termínem výsadby.
    PRO: Kovaný plot je nadčasový, a zachovává si svou vznešenost v jakékoli době. Díky použitým materiálům, typické povrchové úpravě a variabilitě je vhodný jak ke starším, tak i moderním budovám. S jeho využitím dosáhnete nejen důstojného a vkusného ohraničení pozemku, ale také solidní ochrany před vniknutím – zejména pokud plot doplníte o kovové hroty a špice. Kvalitní kované ploty jsou v podstatě bezúdržbové. „Pouze kvalitní žárové zinkování, vhodná povrchová úprava a poctivá ruční výroba zajistí očekávanou odolnost proti vnějším podmínkám,“ upřesnil Miloš Němeček ze společnosti Lamark.


10 Odpověď zaslal Otas 27. 8. 2018 17:46 ...editoval Otas (27. 8. 2018 17:49)

    Dida » vzhledem k tomu, že na něm je marže prach bídná si myslím o moc lepší cenu neseženeš nikde. doporučuju to koupit o ofcifálních deeper store prodejců, kteří ti mohou garantovat 100% záruční i pozáruční servis.
    PROTI: Drátěný plot většinou není příliš vizuálně přitažlivý a také nezvyšuje estetickou hodnotu domu. V případě neošetřené varianty je nutná pravidelná údržba před zimní sezonou. Při použití vhodného nářadí drátěný plot rychle ztrácí svou ochrannou a bezpečnostní roli.
    Kluci můžete mi poradit jaký echolot, jelikož sem to nikdy moc nepoužíval nevyznám se, mám takovej ten nahazovací, téměř k ničemu :) i tu teplotu vody to píše blbě :).
    PRO: Plastové ploty respektive plastové latě jsou poměrně levnou a prakticky bezúdržbovou náhradou dřevěných plotů. Vybírat lze ze dvou variant, levnější z recyklátu a dražší z PVC. V případě druhé varianty je k dispozici široká paleta barev. Lze také docílit poměrně zdařilé imitace dřeva.


Sedm nástrah při výběru kovaného plotu

    Co ale mezi nimi rozlišíme, je tuhost konstrukce, schopnost odvést teplo od reproduktoru (budeš tam mít reproduktor, který lze krmit třebas i 3 kW zesilovačem) a náročnost truhlářské práce. V těhle směrech se nakreslené bedny dosti liší. Co se týče odvodu tepla a tuhosti konstrukce, jsou bedny zde označené ELF výhodnější. Zato se na nich hůře při testech přelaďuje rezonanční kmitočet a ani truhlář z toho nejspíš nebude rozjásaný. A ani já coby radil, protože na simulačním programu nemám trojúhelníkový basreflex .U ostatních typů lze zkusmo měnit kmitočet přidáváním - ubíráním přepážek v BR. S teplem nemusí být problém, jen musí mít BR vždy na boku, což není obvyklé.
    Je to na delší povídání o zesilovačích. Já tomu Pozornauši nevěřím, že má bohaté rezervy v dodávce proudu do zátěže i při 4 ohmové zátěži na kanál - čili 8 ohmů v můstku. Bude to hrát, ale ne tak, aby to byly krásné basy.Jo a pro tu RCF postačí bohatě 180 litrů.
    Carpkiller » paráda jako marker s tím svítícím krytem by to mohlo být pecka, já ho chci připevnit na lodičku zavážecí, tak mě zajímá jestli to dosáhne do těch 100 m a jestli je signál stabilní a nepadá, ty mapy mě taky lákají, alespoń nějaký základ hloubkový když to projezdím lodičkou.
    Simulace v sobě mají i nějaké další nejistoty, především že se tam zadávají hodnoty od výrobce, které (napříč firmami) nemusí přesně odpovídat skutečnosti ze sériové výroby.


13 Odpověď zaslal K2x 1. 9. 2018 2:29

    Šela » ahoj mám ho od května. Mam za sebou týdenní vypravu na rozlehlou piskovnu a teď brouzdám na chatě po řece. Zítra ho beru na Nechranice a za mě velká spokojenost. Co se tyče velikosti diepleje, nejsem rozmazlenej aby mi to vadilo a nehodlám dávat dvojnásobek jen za větší krávu. Navíc se v pohodě vejde do tašky na echolot od Nashe.
    PRO: Drátěný plot je tou nejdostupnější a nejlevnější variantou plotu. Mezi jeho přednosti patří vysoká průhlednost a také rychlost stavby. V případě pozinkované nebo poplastované varianty nabízí slušnou antikorozní ochranu. Hodí se zejména pro stavbu zahradního plotu a cenově nenáročné ohraničení pozemku například při výstavbě. Výhodou drátěných plotů je jejich pestrá nabídka dle účelu – lesnické, okrasné atd. Při doplnění ostnatým drátem jsou také relativně bezpečné.
    Díky za odpovědi! Ono by bylo taky poznat kdyby tu Sigmu krmil nějakej o třídu vyšší zes.. Můžu se zeptat jaký software používáte pro simulace? Jak jsou vůbec na tom kopie FP10000Q? Doporučili by jste je? Na jedné akci měl 2 kusy jeden kolega a překvapivě to hrálo pěkně..
    K2x ak chces velmi vysoky akusticky tlak pri nizkych frekvenciach tak na to by mozno bol vhodnejsi bandpass ako basreflex. Napr. taky 18 X1 sub dokaze neskutocne veci, len je to sakra velka almara na nosenie.


19 Odpověď zaslal K2x 2. 9. 2018 10:56

    EDIT:S objemem pochopitelně stoupá výkon na nejnižších kmitočtech (ten infrabas..) ale i náročnost na výchylku repra (závislost je ve čtvrté mocnině - jde to se snižujícím se kmitočtem fofrem). A významnější překročení Xmax se odrazí vyšším zkreslením = horším zvukem. A nehovořím o hrozbě překročení Xdamage . Při skutečné muzice je málo nástrojů, které pracují pod 40 Hz (napadají mne varhany a pětistrunná baskytara). Samozřejmě i na syntetizátoru slezeme níže. Basy, které lomcují hrudníkem, nejsou kolem 30 Hz, ale překvapivě převážně 60 - 70 Hz.
    Ke všem kopiím se vždy přistupuje obezřetně. Slušně lze i v amatérských podmínkách kopírovat pasivní bedny, nejsou složité a dají se obvykle koupit originální měniče. Kopie složitých zařízení, jakým je 4 kanálový zesilovač, firmy vyrábějí kvůli snížení nákladů. A hledá se každá i drobná cesta ke zlevnění, např. nižší počet a cena (odolnost) výkonových trandů, noname hlavní kondenzátory, dokonce i trafo s hliníkovým vinutím, neznačkové konektory a jiné finty a fígle. To pochopitelně kvalitu, spolehlivost a životnost nezvyšuje. O kolik záleží vždy na konkrétní kopii. Ale nemám o nich přehled, já se kopiím vyhýbám, selhání aparatury si nemohu dovolit.
    PROTI: Dřevěný plot má oproti jiným variantám výrazně nižší životnost, která je ještě ovlivněna tím, jak o plot pečujete. Musíte počítat s tím, že budete čelit nejen povětrnostním podmínkám, ale také houbám, plísním nebo dřevokaznému hmyzu.


18 Odpověď zaslal Otas 2. 9. 2018 9:23 ...editoval Otas (2. 9. 2018 9:43)

    Krajíc » ještě jsem ho nikdy nevybil, ani na dírkách kdy se v ledový vodě vybíjí nejrychleji, jsem ho za víkend nevybil. těžko to odhadnout, ale vydrží několik hodin provozu v kuse, takže za víkend ho určitě nevybiješ a skrze USB ho není problém dobíjet ani na rybách. v tom problém není.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00