Jak na věc


inzerát zemana

ROCO 62937, 781 194-6 ČSD, DC,ANALOG,H0

    Od samého počátku televizního vysílání u nás hrála významnou roli publicistika a dokumentární tvorba. Nejen z hlediska televizního programu, ale i dopadem na celou společnost. Ne náhodou po sovětské okupaci jako první museli odejít z televize publicisté. Mezi nimi byl i Jindřich Fairaizl, který se od prvopočátku věnoval morálním vztahům mezi lidmi, z nichž – podle jeho názoru – se odvozuje stav celé společnosti. Úspěchy i neúspěšnost své práce hluboce prožíval a ze zdánlivé marnosti svého úsilí patrně vyvodil i svůj odchod z tohoto světa.
    Původně třídílný dokument Inzerát z roku 1968, který se později stáhl do dílu jediného, zrcadlí nemilosrdně vztah rodičů k bezbranným dětem. Uvidíte autorskou verzi, s jedinou výjimkou. Dovolili jsme si zaretušovat tváře jednotlivých aktérů. Ti sice se svým zveřejněním souhlasili, ale uplynulo téměř půl století, a my předpokládáme, že dnes jako staří lidé mohli změnit názor. Nejde – a Fairaizlovi nikdy nešlo – o skandalizaci jednotlivce, ale o společenskou analýzu. A v té je Inzerát živý dodnes. I po pětačtyřiceti letech je tento dokument silným emocionálním zážitkem.
    Vyměnili byste své dítě za nové auto? V roce 1968 nabídlo výměnu téměř tři sta rodičů. S několika příběhy se setkáte v unikátním dokumentu Jindřicha Fairaizla

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00