Jak na věc


investičního majetku

Klasické investiční zlaté mince

    Mezi celosvětově známé investiční zlaté mince (osvobozené od DPH) se silným numismatickým potenciálem, které jsou mezi investory a sběrateli na celém světě ceněné, patří zlaté mince Lunární série, které vydává australská státní mincovna Perth Mint.
    V době ražby nemají numismatickou hodnotu a jsou prodávány co nejblíže burzovní ceně zlata. Pozn. na burze se obchoduje i s tzv.“papírovým zlatem“ pokud by se ale ukázalo, že „papírové zlato“ není dokonale pokryto fyzickým zlatem, burza by zastavila provoz a došlo by k enormnímu růstu ceny fyzického zlata, protože „papírovému“ by už nikdo nevěřil. Pro současné investory do fyzického zlata je existence burz, na kterých se obchoduje i s „papírovým“ zlatem obrovskou výhodou, protože velká část investorů se spokojí s vlastnictvím „papírového“ zlata. Z historie však víme, že všechny zlaté standardy – to znamená i zákonem garantovaná povinnost podložit „papírové zlato“ fyzickým zlatem se vždy porušila a i když platil zákonný zlatý standard, nakonec se vždy ukázalo, že se emitovalo více „papírů“ než kolik bylo fyzického zlata. Rada pro investory: Investujte jen do fyzického investičního zlata – dokud je čas.


Hlavními znaky investičních mincí jsou

    Všechny zde uvedené investiční zlaté mince jsou celosvětově známé, likvidní, akceptovatelné a dotupné a patří v oblasti investičního zlata k celosvětovému standardu.
    Ruce pryč od medailí nebo tzv. numismatických "regionálních" mincí"Regionální" numismatické mince nebo medaile nesplňují podmínku vysokého stupně celosvětové známosti – jsou známé jen mezi obyvatelstvem dané země a to ještě jen částečně.
    (6) U zprostředkovatelské služby, která spočívá v obstarání dodání investičního zlata podle odstavce 4, může být uplatněna daň, pokud plátce při dodání investičního zlata uplatnil daň podle odstavce 5.
    Položte si jednoduchou otázku: Kolik regionálních např. německých, francouzských nebo španělských mincí a medailí znáte? A kolik např. Němců, Francouzů nebo Španělů se zajímá např. o české regionální mince nebo medaile? A to se bavíme jen o části Evropy!


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00