Jak na věc


išelské dortíčky klasické vánoční cukroví

Desetitisíce receptů do vašeho mobilu a tabletu

    1 Do prosáté mouky přisypte kakao, přidejte kostky másla, cukr, mandle, citronovou kůru a žloutek a zpracujte hladké těsto. Zabalte ho do fólie a dejte aspoň na hodinu odpočinout do lednice.2 Z těsta vyválejte 0,5 cm silný plát a formičkami z něj vykrajujte tvary (my jsme zvolili obdélníky, které vypadají jako karty, ale můžete vykrájet kolečka, hvězdičky...). Klaďte je na plech vyložený pečicím papírem a pečte v mírně vyhřáté troubě 8 minut podle velikosti. Nechte vychladnout.3 Mezitím si připravte náplň. Utřete máslo s cukrem do nadýchané pěny, přidejte meruňkový džem, rum a ořechy. Krémem slepujte upečené tvary cukroví. Na závěr dortíčky polijte čokoládovou polevou a ozdobte tvary vykrájenými z marcipánu, oloupanou mandlí nebo půlkou ořechu.
    Miluji vaření mobilní aplikace je jedna z nejobsáhlejších aplikací na českém trhu. Na nic nečekejte a stahujte nekonečnou zásobu receptů do vašeho mobilu!
    4. Polovinu cukroví pomažte náplní a přiklopte zbylými kolečky. Ve vodní lázni rozehřejte čokoládu, potřete jí vršky cukroví a doprostřed posaďte ořech. Nechte ztuhnout a rozležet.


Přes 60800 receptů na jednom místě

    Mám podobný recept, na pravé IŠLSKÉ dortíčky podle Sandtnerové, peču je taky již několikáté vánoce a vždycky s největším úspěchem,dokonce známá div neskákala radostí do stropu neb její tatínek jiné cukroví nejí než tyto išlské a ona neměla recept a po babičce která mu je dělala se nedochoval.Sandtnerka má rcept 210g hladké mouky, 20g kakaa, 70g cukru - na špičku nože vanilky, 1cm3 strouhané kůry, 40gloupaných madlí, na špičku nože skořice 140g másla . Plní to buď ořechovým krémem (na přání kldině pošlu originál od ní) nebo marmeládou, mě se osvědčilo již několik let plnit to klasickým máslovým (pudingovým) krémem. Kdo je ještě nedělal všem vřele doporučuji, stojí to za to, je to požitek
    3. Na lehce pomoučněném vále rozválejte vychlazené těsto na plát vysoký asi 3 mm a vykrájejte kolečka. Přeneste je na plech vyložený pečicím papírem a pečte asi 15 minut v troubě předehřáté na 180 °C. Nechte zchladnout.
    1. V míse promíchejte mouku, máslo, cukr, kakao, ořechy a žloutek a vypracujte hladké, nelepivé těsto. Zabalte je do potravinářské fólie a dejte na hodinu odležet do lednice.
     Hodnoty jsou vztaženy na jednu porci. DDD (doporučená denní dávka) je založena na průměrných hodnotách pro dospělého člověka o váze 70kg z vyhlášky č. 225/2008 Sb.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00