Jak na věc


hrabě monte christo

Gioachino Rossini – 150 let od úmrtí

    2. dějstvíPoklidný večer v hotýlku, který tráví dámy spokojeně četbou a spo­lečenskými hrami, přeruší prudká bouře. Do poryvu větru a blesků se zvenku ozvou hlasy žádající o útočiště ve Formoutiers. Je to skupina jeptišek, která, jak Adéle prozradí jedna z nich, sestra Colette, prchá před chtíčem mladého pána Oryho. Dámy rychle připraví nocleh a ob­čerstvení pro ctihodné sestry na cestách. Ty však nabídkou ovoce a sýrů nejsou příliš nadšeny a není divu, je to totiž Ory a jeho přátelé v převlečení do klášterních hábitů. S hrůznou vidinou večera ve spo­lečnosti mléka se Raimbaud vydá prozkoumat zbytek hotelu a objeví nečekanou kořist v podobě bohaté zásoby vína. Netrvá dlouho a celá družina je řádně ovíněna a řádí v hotelové lobby. Jen s velkým úsilím se jim podaří udržet přetvářku, když do lobby přijde Ragonda s Adélou. Nakonec se všichni odpotácí do postele.
    Zavřete dcery, sestry a zamkněte manželky, protože mladý pán Ory je tu! Se svým francouzským šarmem a lišáckým úsměvem hledá další ženu, které by vyznal svou momentální vášnivou a nehynoucí lásku. Právě teď má v hledáčku půvabnou Adéle, která však nemá zájem a navíc do jejího hotelu Formoutiers je mužům vstup zakázán, dokud se nevrátí manželé a bratři jeho obyvatelek. To ale Oryho nemůže zastavit v milostném dobrodružství, cesta se přece vždy najde i kdyby se měl vydávat za poustevníka nebo sebe a své kamarády měl převléknout za potulné jeptišky! Ale v cestě mu stojí konkurent a lest se snadno může obrátit proti jejímu tvůrci…


The Backwards: Příběh košických brouků

    Na Oryho stopě je však jeho vychovatel, kterému vydatně pomá­há mladý Isolier, Oryho společník. I Isolier je zamilovaný do Adély, ale tady nejde o žádný letní flirt. Ví, že Adéla se chystá vypravit za kaza­telem do vesnice, a rozhodne se, že ho přesvědčí, aby jí poradil oddat se lásce. Netuší, že to je Ory v převleku, ale ten svého společníka poznává a Isolierův nápad dostat se do zavřeného hotýlku v převleku za jeptišku ho velmi zaujme. Mezitím se objeví Adéle a Ory ji skutečně nabádá, aby se neobávala zamilovat se, po straně ji však varuje před Isolierem, jako pomocníkem zákeřného Oryho. V nejlepším se objeví vychovatel, který odhalí Oryho přestrojení. Vzápětí přispěchá Adélina přítelkyně Ragonde a přináší dopis od jejich manželů a bratrů. Vítěz­ství bylo dosaženo a všichni jsou šťastně na cestě zpět. Orymu a jeho společníkům nezbývá než pro tuto chvíli vyklidit pole, ale své plány rozhodně nevzdávají.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00