Jak na věc


houskové knedlíky snadno a rychle

Houskové knedlíky klasik

    Do dostatečně velkého kastrolu (pozor, knedlíky při vaření zvětší svůj objem) dáme vařit vodu a osolíme ji. Vykynuté těsto rozdělíme na dvě poloviny a utvoříme z nich na válu šišky. Vložíme je do vařící se vody a když se voda začne znovu vařit, teplotu snížíme a hrnec přiklopíme poklicí, kterou z jedné strany podložíme vařečkou, aby mohla pára volně odcházet. Asi po 8 minutách knedlíky opatrně vařečkou obrátíme a vaříme ještě 6 - 7 minut.
    Pak je opatrně vyjmeme na tác nebo pekáč a ihned propícháme dlouhou dvouzubou vidličkou, aby se nesrazily. Nakrájíme je režnou nití nebo za minimálního tlaku ostrým nožem, který po každém řezu opláchneme a otřeme ubrouskem, aby se nelepil.
    2 Zvolna vařte ve vroucí, lehce osolené vodě zhruba 12 minut. Hotové knedlíky by měly jít snadno natrhnout vidličkou nebo ještě zatepla krájet nití. Výborné ke guláši.
    Housky nakrájíme na kostky a opečeme v hluboké pánvi na másle dorůžova. Droždí a cukr rozmícháme ve vlažném mléce. Do mísy prosejeme mouku, přidáme sůl a rozmíchané droždí a dobře promícháme. Na závěr opatrně vmícháme opečené housky. Těsto lehce poprášíme moukou, zakryjeme utěrkou a na teplém místě (teplota by neměla přesáhnout 28 °C) necháme vykynout.
     Hodnoty jsou vztaženy na jednu porci. DDD (doporučená denní dávka) je založena na průměrných hodnotách pro dospělého člověka o váze 70kg z vyhlášky č. 225/2008 Sb.


Knedlíky houskové postup přípravy receptu:

    1 Housky nakrájejte na kostičky a lehce opečte na pánvi (ne dotvrda). Mezitím zpěňte máslo a nechte na něm zezlátnout cibuli, přisypte petrželku a vše přelijte přes opečené houstičky a dobře promíchejte. Přisypte 40 g hrubé mouky, promíchejte. Pak přilijte asi 125 ml mléka prošlehaného s 1 lžičkou soli, promíchejte, přidejte 2 vejce, promíchejte, případně přidejte ještě cca 10 g hrubé mouky. Z hmoty vypracujte 4 stejně velké hroudy, obalte je v hrubé mouce a rukama namočenýma do vlažné vody je zakulaťte.
    Suroviny Mléko polotučné, Mouka pšeničná hrubá, Žemle tuková mají zadané pouze základní hodnoty. Výpočty nutriční tabulky, nemusí souhlasit se skutečností.
    Miluji vaření mobilní aplikace je jedna z nejobsáhlejších aplikací na českém trhu. Na nic nečekejte a stahujte nekonečnou zásobu receptů do vašeho mobilu!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00