Jak na věc


hmotná nouze kalkulačka

36. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

    Některé skupiny chudších lidí v hmotné nouzi už nebudou dostávat část příspěvků na živobytí v poukazech, ale znovu v penězích. Týká se to především lidí umístěných v domovech důchodců. Novelu zákona dnes schválili poslanci ve Sněmovně.
    Prezident Miloš Zeman v úterý podepsal pět nových zákonů. Mezi nimi například i novelu, která umožní úředníkům kontrolovat, čím lidé topí. Informovala o tom prezidentská kancelář.
    Na lidi, kteří zneužívají sociální dávky, si posvítili zaměstnanci Úřadu práce (ÚP). Přídavky během uplynulého půlroku odejmuli 774 lidem. Ušetřili tak více než 20 milionů korun.
    Hmotná odpovědnost za zboží na prodejně s textilemHmotná zodpovědnost ve školstvíChybně vystavená faktura a náhrady škody na zaměstnanciOdcizení peněz z pokladnyZodpovědnost za špatně provedenou práciČerpací stanice -odjezd auta na čerpací stanici bez placení - náhrada škodyUšlý zisk - náhrada zaměstnancemNabourané firemní vozidlo v zahraničí a náhrada škodyHmotná odpovědnost a směnkaHmotná odpovědnost a brigáda


Nestačí vám peníze na jídlo nebo bydlení? Zažádejte si o dávky!

    Vámi podepsaná prázdná směnka by se následně při zjištění chovala jako dopředu sepsaná dohoda o srážkách ze mzdy. Ta je přitom podle zákoníku práce neplatná, je-li sepsána předem. Doporučovala bych vám, abyste nečekala až se nějaká škoda stane, ale už nyní, dokud je vše v pořádku, jste zaměstnavatele písemně upozornila, že jím předložená směnka je neplatná. Podle § 19 je totiž neplatný právní úkon, kterým se zaměstnanec předem vzdá svých práv. V tomto případě bychom za vzdání se předem svého práva považovali to, že až případná škoda vznikne, máte právo dokázat, že jste jí nezavinila nebo zavinila pouze zčásti a terpve potom by mohla být uzavřena dohoda o srážkách ze mzdy.
    Novela má zabránit přeplácení nákladů na bydlení v ubytovnách ve prospěch jejich provozovatelů. Stanoví také požadavky, které budou muset byty s doplatkem splňovat.
    Výdaje na dávky v hmotné nouzi letos dál klesají. V prvním čtvrtletí roku 2016 byly ve srovnání se stejným loňským obdobím zhruba o 310 milionů nižší, proti předloňskému prvnímu kvartálu se pak snížily dokonce o 400 milionů. Celkem činily 2,44 miliardy korun. Méně se vyplatilo na příspěvcích na živobytí, doplatcích na bydlení i mimořádné pomoci. Vyplývá to ze zpráv ministerstva práce o vyplácených dávkách.


Související termíny Zákoníku práce

    Úraz na cestě k lékařiZaměstnavatel požaduje manko ale neudělal inventuruÚhrada škody vzniklé krádeží z uzamčeného autaNáhrady škody na poště za vyplacený důchod na zfalšovaný občanský průkazHmotná odpovědnost za vybavení kancelářeNáhrada škody z nedbalostiNáhrada za škodu zaměstnavateli způsobenou v první den pracovního poměruZodpovědnost za ztrátu či odcizení věcí pacienta v lůžkové části nemocniceOdpovědnost za škody na služebním vozidle používaném při cestě do práce a z práceneohlášená škoda druhého zaměstnance
    Poslanecká směmovna projednala během své dvanácté schůze vládní návrh zákona o pomoci v hmotné nouzi. Během prvního čtení Sněmovna rozhodla o projednáná návrhu ve výboru pro sociální politiku. Zpravodajem byl určen Ing. Adolf Beznoska (ODS).
    V těžké životní situaci se může ocitnout opravdu každý. Právě pro tyto situace nabízí stát speciální sociální dávky, které vám pomohou dostat se zpátky na nohy nebo zvládnout uživit rodinu. Na co můžete mít nárok a kde dávky vyřídit?
    Bezmála 1500 lidí přišlo v loňském roce o sociální dávky. Podle Úřadu práce (ÚP) dávky jen zneužívali a neměli na ně nárok. Úřadu se tak podařilo ušetřit více než 37 milionů.
    Uchazeči o zaměstnání, kteří by byli ochotni odpracovat aspoň 20 hodin veřejné služby měsíčně, budou zřejmě opět finančně zvýhodněni. Změnu má přinést senátní novela zákona o pomoci v hmotné nouzi, kterou dnes Sněmovna schválila.


Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

    Mám sepsanou pracovní smlouvu jako obsluha čerpací stanice,s hmotnou odpovědností.K hmotné odpovědnosti je připojena smlouva o udělení vyplňovacího práva k biankosměnce. Musela jsem podepsat prázdnou vlastní biankosměnku,kde byly vyplněny pouze mé osobní údaje a podpisy obou stran.Jelikož jsem vždy podepisovala jen hmotnou odpovědnost,chci se dotázat,zda nemůže zaměstnavatel této směnky zneužít a uvést nepravdivé údaje o případném schodku,který by byl vyšší než skutečný dle inventury,nebo vůbec nevznikl.Předem velice děkuji za odpověď.
    O téměř dvě miliardy méně než v roce 2016 vyplatil loni Úřad práce lidem na dávkách pomoci v hmotné nouzi. Množství vyplacených peněz klesá už od roku 2014. V loňském roce navíc odejmul úřad dávky bezmála 1500 lidem, dalších 559 žádostí úřad zamítl. Celkové úspory za loňský rok díky tomu přesáhly 37 milionů.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00