Jak na věc


hlíva ústřičná nejlepší recept polévka česnečka

Kombinace dvou typů extraktů z hlívy ústřičné doplněná o extrakt z rakytníku řešetlákového

    Hlíva obsahuje specifický ß-d-glukan (pleuran), který dokáže aktivovat buněčný imunitní systém. Glukany z hlívy působí protivirově a protizánětlivě, přispívají ke snižování cholesterolu. Další skupinou aktivních látek obsažených v hlívě jsou terpeny s antibiotickou a protirakovinnou aktivitou.
    Třeň této houby je velmi krátký, dlouhý pouze 1 - 4 cm a tlustý cca 1 - 3 cm. Třeň je velmi tuhý, bílý, později šedavý. Dužnina je čistě bílá, velmi pružná a šťavnatá. Zbarvení se po řezu nemění. Chuť hlívy je nasládlá, vůně je příjemně houbová. Výtrusy hlívy ústřičné jsou bezbarvé, válcovité a hladké.


Hlíva ústřičná - šedá

    Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je jedlá houba s hladkým kloboukem šedé, šedofialové nebo šedohnědé barvy s bělavými, příčně pospojovanými lupeny. Zbarvení je závislé na podmínkách růstu a vzdušné vlhkosti. Hlíva roste v mírném pásmu i subtropických lesích po celém světě v trsech na dřevě a pařezech listnatých stromů od konce léta až do zimy, při mírné zimě často i na jaře. Hlívu ústřičnou  můžeme nalézt na živých nebo odumřelých kmenech listnatých stromů, zejména na bucích, vrbách, ořešácích, břízách, topolech nebo jeřabinác od října do prosince. Hlíva ústřičná jako dřevokazná houba dokáže ze dřeva absorbovat do sebe mnoho látek prospěšných pro lidský organismus, které jsou pak lidským organismem dobře přijatelné. Sušina hlívy obsahuje 50 % uhlovodanů, 25 % bílkovin, 6-10 % minerálních látek, 1-2 % tuku. Hlíva ústřičná obsahuje mimo polysacharidů a betaglukanů i velké množství vitamínů skupiny B, esenciálních aminokyselin, nenasycených mastných kyselin. Významné látky ze skupiny
    Klobouky hlívy ústřičné připomínají tvarem i barvou větší ústřice. Podobnost s ústřicí dala této houbě její druhové jméno. V mládí jsou klobouky hlívy ústřičné sklenuté s podvinutým okrajem, později se stávají vějířovitými, dosahují šířky 5 - 25 cm. Okraj se stává ostrým. Zbarvení klobouků je proměnlivé od bělavé, šedomodravé, šedohnědé až k hnědé barvě.
    novinkaKvalitní holanská hnojiva:Plagron, Hesi, Atami, BioBizz a Canna Pomocné produktySprávná zálivkaNové konve spektra barev..PostřikovačeRuční a tlakové postřikovače..
    Návodyčtěte zajímavosti ze světa bylinek, rady a návody> píšeme o bylinách..Nejčtenější 1. tymián 2. oregáno 3. bylinky do stínu 4. levandule 5. bazalka


Pochutnejte si a osvěžte tělo starým, známým angreštem

    2.) Pro pěstování se používají kmeny a větve od průměru 15 cm, dlouhé 30 - 40 cm. Naočkování podhoubím hlívy musí proběhnout hned po rozřezání na špalky. Do jednoho špalku vyvrtejte 5 - 10 otvorů o šířce 1,5 - 2 cm a hloubce 2 - 3 cm. Díry nevrtejte větší, protože je nutné, aby podhoubí přišlo do co nejtěsnějšího styku se dřevem, aby nezaschlo dříve, než začne prorůstat. Pokud budete zakládat více špalků, připravte si jámu hlubokou cca 2 m a širokou cca 1 m.
    2.) Samotné očkování můžete zahájit až sláma zchladne na teplotu pod 30 °C. Očkování slámy probíhá tak, že do velkého pytle cca 50 x 100 cm střídavě kladete slámu a rozdrobený očkovací substrát. Jedno balení očkovacího substrátu vystačí přibližně na 15 - 20 kg navlhčené slámy. Naplněný pytel uzavřete, nejlépe zavažte.
    novinkaNové typy značkových skleníků Nejlepší kategoriePlastové nádobyKvětináče, truhlíky, misky..Zahradní nářadíNářadí všeho druhu..MiniskleníkyPro efektivní klíčení..
    Na vlastní zahrádce si můžete díky našemu e-shopu vypěstovat hlívu ústřičnou v béžové a šedém zbarvení. Hlívu miskovitou a hlívu růžovou. Hlíva se pěstuje dvěma způsoby - v pytlích na slámě a na dřevěných špalcích.
    K nežádoucím účinkům mohou patřit střevní potíže, které může způsobit malé množství arabitolu obsažené v hlívě. Zcela výjimečně tedy může dojít k průjmu.


Hlíva ústřičná s extraktem z rakytníku

    V minulosti byly prováděny výzkumy týkající se pěstování hlívy ústřičné i v Česku. Velký boom nastal po roce 1982, kdy u nás byly zakládány velké pěstírny. Po listopadu 1989 však začaly pěstírny upadat díky otevření hranic a dovozu hlívy z jiných zemí. Hlíva je třetí nejčastěji pěstovanou houbou na celém světě.
     Semena bylinekAnýzOsrtopestřecParchaŘepíkRozmarýnSaturejkaSlézŠťovíkTřapatkaTřezalkaTymiánYzopSměsiMátaŠalvějKmínKoriandrMěsíčekMeduňkaBazalkaBenediktBrutnákDiviznaDobromyslEstragonFenyklHeřmánekJablečníkJestřabinaKerblíkKoprKozlíkLevanduleLibečekMajoránkaŠafrán
    Hlíva ústřičná (lat. Pleurotus ostreatus) je jedlá dřevokazná houba patřící do čeledi hlívovitých (lat. Pleurotaceae). Původní domovinou je Čína, ale v současné době je rozšířena po celém světě, roste v mírném pásu i v subtropických lesích.
    Preventivně působí proti rakovinným onemocněním i proti radioaktivnímu a UV záření. Konzumace hlívy se doporučuje také jako prevence proti srdečním onemocněním. Zařaďte hlívu ústřičnou do svého jídelníčku a uvařte si třeba polévku.


2 recenze Hlíva ústřičná s extraktem z rakytníku

    Hlíva v přírodě roste od konce léta až do zimy. Při mírné zimě ji lze často nalézt i na jaře na živých nebo odumřelých kmenech listnatých stromů. Nejlépe se jí daří na bucích, vrbách, ořešácích, jeřabinách, břízách a topolech. V současnosti je jednou z nejhojněji pěstovaných hub v domácích i laboratorních podmínkách. V současnosti jsou největšími producenty hlívy z laboratorních podmínek Čína, Filipíny, Thajsko, Pákistán, Nigérie a USA.
     Pomůcky a nářadíGrowsetySkloDomácí chemieGrilováníBazénová chemieKompostOkrasné předmětyZahradní keramikaPro zvířataDalší pomůckyObruby a opěryFixační materiálMiniskleník a pařeništěZahradní nářadíPlastové nádobyRozprašovačeSítě a textílieSprávná zálivkaSkleníky
    Dalšími druhy hlív jsou, kromě hlívy ústřičné, hlíva plicní (lat. Pleurotus pulmonarius) , hlíva miskovitá (lat. Pleurotus cornucopiae), hlíva čepičkatá (lat. Pleurotus calyptratus), hlíva dubová (lat. Pleurotus dryinus), hlíva máčková (lat. Pleurotus eryngii) a hlíva růžová (lat. Pleurotus djamour).


Hlíva ústřičná vyroste téměř všude

    První pokusy s pěstováním hlívy ústřičné proběhly v roce 1917 v laboratorních pomínkách (německý vědec R. Falck). V 60. letech 20. století výzkumy a pokusy s pěstováním pokračovaly v asijských zemích jako je Čína, Filipíny a Thajsko a ty jsou v současné době společně s USA největšími světovými producenty hlívy ústřičné.  Celosvětově je po žampionech a šiitake třetí nejdůležitější pěstovanou houbou, ročně se jí vypěstuje kolem 2,5 milionu tun. V Československu se v letech 1964-1965 pěstováním hlívy zabýval tým Výzkumného ústavu  LIKO v Bratislavě pod vedením RNDr. A. Ginterové, CSc. V roce 1982 nastal v Československu velký rozmach pěstování hlívy. Zajímavostí je, že hlíva je jednou z mála „masožravých“ hub. Její mycelium dokáže otrávit a zabít organismy ze skupiny hlístic.
    3.) Ostrým předmětem vyřežte do pytle 3 - 5 cm velké zářezy, celkově cca 10 zářezů na jeden pytel. V prostředí s nízkou vzdušnou vlhkostí udělejte zářezů méně, aby nedocházelo k přesychání slámy. Pytel s naočkovanou slámou umístěte do polostínu, aby na něj nesvítilo slunce.
    novinkaFiltrujte v kategorii podle doby výsevu.. Doporučujeme takéSubstrát na květinyPůda pro kvetoucí rostliny..Hnojivo pro květinyTekuté, pevné, tyčinkové..Směsi květinMixy květinového osiva..
    Nezapomeňte naSubstrát na zeleninuPůda je základ každé rostliny..Hnojivo pro zeleninuVše co zelenina potřebuje..Rašelinové produktyRašelinové květináčky, tablety..
    Balení: 90 kapslí x 500 mg tj. 45 g (balení vystačí na 3 měsíce užívání) Upozornění Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno pro děti do 3 let. Ukládat mimo dosah dětí. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C Doplněk stravy   Pro zobrazení legendy najeďte myší na ikonku.


Přidat recenzi Zrušit odpověď na komentář

     Exotické semínkaBlahovičníkyKvětinyOvoceJehličnanySukulentyKaktusyChilliBambusPalmyMasožravkyStromy a trávyOkrasné trávy
    3.) Dno jámy pokryjte polyetylenovou fólií a pod každý špalek rozprostřete slabou vrstvu sadby. Na sebe postavte vždy 2 - 3 špalky. Na vrchní špalek přibijte 1 - 2 cm silný kotouč dřeva. Po uložení špalků jámu zakryjte prkny a rozprostřete na něj fólii (folie), kterou ještě překryjte větvemi a hlínou. Tímto postupem dopřejete sadbě hlívy stabilní teplotu a dostatečnou vlhkost. V horkých letních dnech strop občas pokropte vodou.
     Zbarvení závisí na podmínkách růstu, vzdušné vlhkosti i na konkrétním kultivaru. Klobouky vyrůstají podobně jako u většiny ostatních hlív v trsech, řadách nebo vrstvách nad sebou. Jednotlivé trsy mohou dosáhnout hmotnosti až několik kilogramů. Lupeny hlívy jsou nízké, měkké a husté, sbíhající na třeň. U třeně jsou vidličnatě větvené. Mladé lupeny jsou bílé barvy, s přibývajícím stářím šednou.
     NadzemníCibuleMangoldPažitkaPetrželPórŘeřichaRukolaSalátŠpenátKvětákKozlíčekBrokoliceBrukevČekankaFenyklKadeřávekKapustaKedlubenKoprZelí


Hlíva ústřičná – pěstování a výzkum

    V plodnicích hlívy je také lovastin, který významně odbourává cholesterol z krevního séra. Hlíva působí proti zánětlivým, virovým, bakteriálním a plísňovým onemocněním. Příznivě ovlivňuje léčbu hemeroidů, křečových žil, bércových vředů, popálenin, ekzémů a kožních alergií.
    1.) Nejdříve si připravte slámu, kterou sterilujte vařící vodou abyste ji zbavili bakterií, plísní a jiných hub. Poté slámu nechejte vychladnout a proces sterilizace ještě jednou zopakujte.
    5.) Menší množství špalků se dá připravit i ve sklepě. Vhodné jsou vlhké sklepy se stabilní teplotou v rozmezí cca 8 - 15 °C. Na dno pytle ze silné fólie položte cihlu, nalijte do něj 2 - 3 litry vody a na cihlu postavte 2 - 3 špalky, které jste proložili sadbou. Fólie bude chránit špalky před vyschnutím.
    Návodypravidelné články a tipy kolem zahrady> zahradní tipy..Zahradní kalendář 1. leden2. únor 3. březen4. duben5. květen 6. červen 7. červenec 8. srpen 9. září 10. říjen 11. listopad 12. prosinec


Certifikát COA 50% polysacharidů

    4.) Hlívám se nejlépe daří při teplotách 15 - 25 °C. Čím vyšší teplotu hlívám dopřejete, tím rychleji hlíva poroste, ale také se tím rychleji vyčerpají živiny ze slámy. Pokud budete chtít snížit rychlost růstu nových plodnic, přeneste pytel se slámou na chladnější místo. Takto hlíva plodí cca 3 - 4 měsíce, potom se vyčerpají živiny a je nutné založit novou kulturu. Z jednoho balení očkovacího substrátu můžete vypěstovat cca 2 - 4 kg hlívy.
    6.) Podhoubí proroste špalkem přibližně za 4 měsíce. Správně prorostlé špalky jsou srostlé podhoubím a na jejich povrchu je bílé vatovité podhoubí hlívy. Takto připravené špalky přeneste ven na vlhčí místo bez větru, nejlépe pod stromy. Na tomto místě vykopejte díry hluboké 15 - 20 cm vzdálené 40 - 50 cm od sebe. Do připravených jamek postavte špalky tak, aby zhruba polovina vyčnívala ven. V teplém a suchém období špalek 1x týdně zalijte. Potom už jen čekejte, než začnou růst první plodnice.
     letničkyAksamitníkVilecStračkaSlunečnicePetůnieOstálkaNevadlecMákLobelkaLimonkaLichořeřišniceLaskavecChrpaHledíkAstraNestařec
    Druhým způsobem pěstování hlívy je její pěstování na špalcích dřeva. Při použití této pěstební metody získáte úrodu pouze 1x ročně, ale několik let za sebou.


Hlíva miskovitá - Pleu...

    4.) Plodnic se dočkáte v době, kdy noční teploty poklesnou pod 10 - 12 °C. V této době posekejte trávu v okolí špalků a opatrně je odkryjte, podle potřeby zalévejte. Sklízejte plodnice velikosti dětské dlaně, snažte se neporušit kůru špalků. Délka plodnosti závisí na tvrdosti dřeva - měkké dřevo plodí 3 roky, tvrdé 5 let.
    Hlíva ústřičná (lat. Pleurotus ostreatus) je jedlá houba, která roste v trsech na stromech či pařezech. Hlíva má klobouk připomínající svým tvarem ústřice a od toho pochází i její druhové pojmenování. Hlíva je známá i v tradiční čínské medicíně (od dynastie Sung), kde se používá k řešení celé řady zdravotních obtíží. Tento produkt obsahuje kombinaci dvou typů standartizovaných extraktů z hlívy ústřičné doplněnou o extrakt z rakytníku řešetlákového o vysoké synergii a účinnosti. První extrakt z hlívy standardizovaný na obsah 50 % polysacharidů a druhý extrakt z hlívy standardizovaný na obsah 30 % betaglukanů. Balení: 90 kapslí x 500 mg, čistá hmotnost extraktu 45 g 1 tobolka obsahuje Hlíva ústřičná extrakt 50 % polysacharidů 200 mg, Hlíva ústřičná extrakt 30 % betaglukanů 130 mg, rakytník řešetlákový extrakt 10:1 – 170 mg 100% čistý extrakt, neobsahuje plnidla ani konzervační látky Používáme rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány a vegany


Pěstování hlívy v pytlích na slámě

    1.) V prvním roce založíte hlívu do špalku a v dalších letech už pouze sbíráte plodnice. Aby hlívy dobře rostly, je třeba vybrat správné dřevo. Používá se čerstvé dřevo listnatých stromů, který by mělo být pokáceno v době vegetačního klidu. Nejvhodnějšími druhy jsou topol, bříza, olše, dub, buk, habr nebo vrba. Použitelné je i dřevo ovocných stromů s výjimkou jabloně a ořešáku. Od pokácení stromu by v ideálním případě nemělo uběhnout více než 1 - 2 měsíce, aby mělo dřevo stále svou přirozenou vlhkost.
    * Recenze zde uvedené jsou sdílením zkušeností samotných uživatelů. Produkty na každého mohou působit jinak a jejich účinnost negarantujeme. Skutečnosti zde uváděné nejsou tvrzeními společnosti Pharmacopea CZ s.r.o. a naše společnost za ně neodpovídá.
    novinkasušené bylinky Nezapomeňte takéSubstrát na bylinkyKvalitní substráty na bylinky..Hnojivo pro bylinkyDostatek výživy pro růst..Nůžky na bylinkyUlehčete si práci s nůžkami..
    Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Původní informativní texty jsme přizpůsobili platné legislativě. U produktů tedy mnoho informací nenajdete. Informace o jednotlivých medicinálních houbách hledejte ve veřejně dostupných zdrojích.Hlíva ústřičná užívání:

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00