Jak na věc


hitlerův dům braunau

Slavné bojové akce 2. světové války

    "Je velkou vzácností narazit na stejně uvolněné fotografie Hitlera, které neprošly cenzurou. Záběr, jak jde cestou ze sídla a v žertovné póze salutuje skoro jako Charlie Chaplin, je opravdu pozoruhodný," komentuje Harper.
    Album bylo nalezeno britským fotografem Edwardem Deanem a novinářem Richardem Dimblebym. Společně se sovětským vojákem se pár týdnů po dobytí bunkru dostali do ložnice Evy Braunové a v jejím nočním stolku našli kromě alba také rozbitý flakon parfému. Právě jeho vůně prý stále ulpívá na dochovaných fotografiích.
    Na 73 fotografiích můžete říšského vůdce vidět v neobvyklých, neformálních a uvolněných pozicích. Velkou část snímků totiž tvoří momentky z jeho letního sídla Berghof. Mezi fotkami ale najdete například i záběry na bavorskou krajinu či místnosti Říšského kancléřství. Autor snímků není znám. Podle nalezení ve stolku Hitlerovy partnerky a pozdější manželky se ale lze domnívat, že za jejich vyhotovením stojí právě ona. Eva Braunová ostatně není vyobrazena ani na jedné z fotek.


Slavné bojové akce 2. světové války

    Naposledy Hitler pobýval na Berghofu v červenci roku 1944. O rok později bombardovala místo spojenecká letadla, ale sídlo netrefila. Těsně před koncem války si ho zapálili sami příslušníci SS. Jeho ruiny byly definitivně vyhozeny do povětří v roce 1952 a na místě byly vysázeny stromy.
    Album si odnesl domů Dean a ve svém vlastnictví ho měl až do 80. let, kdy ho prodal sběrateli. Před pár lety ale bylo znovu prodáno a nyní míří do dražby.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00