Jak na věc


historie obci zuklín

Můžete si zaregistrovat další doménu

    Nalezli jste informace, které jste hledali? Chcete podpořit další fungování občanského sdružení Genea? Chcete urychlit přepis matrik do elektronické podoby? Podpořte nás svými silami nebo alespoň finančně drobným příspěvkem!
    Do roku 1631 se jako majitel Zuklína uvádí Jan Kryštof Kavka z Říčan a následně jeho manželka Anna. Ta statek prodala Zdeňkovi Ježovskému z Lub, jehož syn Adam Vilém pak roku 1634 Janu Markvartu Kocovi z Dobrše. Roku 1681 koupil od Koců statek Tažovice včetně Zuklína komorník dvorského soudu František Eusebius Khuen z Belassy. V roce 1685 od něho ale Kočové získávají Tažovice zpět výměnou za Čachrov. Zuklín však v rámci této výměny zůstává v rukou Khuenů jako součást čachrovského panství. Roku 1711 se stává novým majitelem zuklínského statku hrabě Václav Ignác Vratislav z Mitrovic, který ho o pouhé dva roky později prodal jezuitské koleji v Klatovech. Po zrušení jezuitského řádu roku 1773 připadl Zuklín studijnímu náboženskému fondu a později roku 1809 byl prodán správci na statcích hraběte Kolovrata v Rychnově nad Kněžnou Erasmu Obstovi, jehož rodina zde hospodařila po dobu dalších 76 let.


Ke každé doméně u ACTIVE 24 dostanete služby ZDARMA:

    Ostatní údaje: Obec Strašín je ve správním obvodu obce s rozšířenou působností: Sušice Obec Strašín je ve správním obvodu obce s pověřeným obecním úřadem: Sušice Přidružené obce: Maleč, Nahořánky, Věštín, Zuklín
    Poskytovatelé připojení jsou řazeni sestupně dle placenéno zápisu, účasti v poptávkovém systému a počtu testů. Při vybrané obci je ještě zohledněna vyplněná lokální pusobnost v dané obci. Zkuste speedtest na rychlost.cz.
    ZUJ: Počet částí: Katastrální výměra: Počet obyvatel: Z toho v produkt. věku: Průměrný věk: Kanalizace (ČOV): Lékárna Plynofikace: Policie: Pošta: Škola, školka: Vodovod: Zdravotnické zařízení:
    Statistické údaje: ZUJ: Počet částí: Katastrální výměra: Počet obyvatel: Z toho v produkt. věku: Průměrný věk: Kanalizace (ČOV): Lékárna Plynofikace: Policie: Pošta: Škola, školka: Vodovod: Zdravotnické zařízení:
    1500 - http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladislav_Jagellonsk%C3%BD#Vladislavsk.C3.A9_z.C5.99.C3.ADzen.C3.AD_zemsk.C3.A9 Zemský zákoník - výsadní postavení šlechty - nevolnictví


Obec Věžnice, Historické a turistické Pozri.cz katalog a vyhledávač www stránek

    Osídlení zdejší oblasti se datuje až do dob mladší doby železné, tehdy sem přišel kmen Keltů. Trvalé osídlení kraje pak začíná v 6. – 10. století, kdy se zde usazují slovanské kmeny. Strašínská obec původně vznikla ze samot, které se postupem času rozšiřovaly a sbližovaly se. První dochovaná písemná zmínka o vsi samotné pochází z roku 1254. Z dochované zprávy vyplývá, že zdejší faru spravovali strakoničtí johanité. Ves již tehdy pravděpodobně patřila Vítkovcům, předchůdcům Rožmberků. Ve 13. století se také datuje vznik hrádku v blízkosti Strašína na skalnatém hřbetu Na výškách.
    Kámen nalezneme asi kilometr od obce Javorník sto metrů vpravo od současné cesty blíže obci Zuklín. Na historické mapě z r.1764-1768 a 1780-1783 je patrná stará cesta, která tudy procházela.
    Javorník osídlen až v letech 1684; zachovaná roubená stavení; pomník spisovatele Karla Klostermanna; rozhledna z r.1938 (uzavřena); novodobá kaple sv. Antonína.
    Dostupnost v: Albrechtice, Andělice, Annín, Babice, Běhařov, Beňovy, Bešetín, Běšiny, Bezděkov, Bílenice, Blata, Bohdašice, Bolešiny, Borovy, Boříkovy, Božtěšice, Bradné, Brod, Brtí, Břetětice, Březí, Budětice, Bukovník, Buršice, Bystré, Bystřice nad Úhlavou, Cihelna, Čachrov, Částkov, Častonice, Čejkovy, Čeletice, Čepice, Čermná, Červené Dvorce, ...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00