Jak na věc


hacka

Hacka závěsná textilní houpačka - kolébka Klasik

    Hledáte způsob, jak smysluplně strávit volný čas? Naše mateřské centrum je Vám a Vašim dětem otevřené! Přijďte do našich jazykových kroužků! Hledáte ubytování pro sebe nebo své blízké v malebném Podkrkonoší nebo v létě na pobřeží Jaderského moře? Přihlašte se do našich vzdělávacích kurzů a seminářů!
    Pomáháme v našem regionu těžce nemocným pacientům v preterminálním a terminálním stádiu zůstat ve svém domácím prostředí. Poskytneme vašim blízkým odbornou lékařskou péči u nás v ambulanci nebo v domácím prostředí. Pomůžeme jim zvládat bolest i další obtíže jejich nemoci. Naučíme Vás, jak o své nemocné pečovat. Kontaktujte nás!
    Vzhledem k tomu, že náš největší dodavatel, holandská společnost Clayre & Eef vyhlásila bankrot, je u zboží na objednávku pozastavena možnost nákupu. Pokud si toto zboží přesto objednáte, budeme Vás kontaktovat a  domluvíme se na dalším postupu. V současné době se čeká na další postup insolvenčního správce. Věříme, že se bude jednat o krátkodobou záležitost a oblíbené produkty od tohoto dodavatele budeme opět moci dovézt.


Oblastní charitaČervený Kostelec

    MŠ Studánka u sv. Jakuba se nachází v příjemném prostředí přímo v objektu Háčka. Velkou předností školky je menší kolektiv a také blízkost krásné přírody, kam s dětmi podnikáme kratší i delší procházky. Naším programem se prolínají křesťanská spiritualita s prvky programů Začít spolu a Celistvé na mysl zaměřené pedagogiky Franze Ketta.
    Pomáháme našim seniorům a zdravotně postiženým v Červeném Kostelci a okolí s nejrůznějšími činnostmi. Pomáháme jim doma i v domech s pečovatelskou službou. Společně s Městskou policií zabezpečujeme provoz tísňové péče. Víte o někom, kdo by ve vašem okolí potřeboval naši pomoc? Napište nám!
    Želva - Balvan zákeřně ukrytý těsně pod hladinou, navíc v místě, kde řeka stojí a tedy přítomnost kamenu je zaregistrována až nárazem lodi.Karfiol - Prudký vývěr vody směrem k hladině. Vznikne nárazem tekoucí vody na větší překážku pod hladinou (kámen a podobně), ojediněle může vznikat i za zatáčkama. Objevuje se spíše na vodnatějších tocích. Loď při najetí na karfiol se chová nestabilně.Válec - Vzniká například pod jezy, když voda padající z jezu narazí na překážku či profil dna, prudce vyvěrá na povrch a vrací se zpět pod jez.Vodní válec může být životu nebezpečný i za malého průtoku, záleží na konstrukci překážky.


Oznámení koledníkům Tříkrálové sbírky 2019

    Jsme nestátní neziskovou organizací. Pomáháme zvláště nemocným, ale také dětem, dospělým i seniorům. Provozujeme nejstarší hospic v ČR, dále jediné lůžkové zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou a mnoho dalších aktivit. Pomáhá nám řada sponzorů a dárců. Děkujeme! Podpořte nás i Vy!
    Jsme jediným lůžkovým zařízením v ČR pro nemocné roztroušenou sklerózou. Náš Domov nabízí tři typy pobytu. Pozorný personál naplňuje všechny potřeby klientů pro jejich plnohodnotný život. Nabízíme také zapůjčení pomůcek. Najdete nás v Žirči. Děkujeme všem dárcům, kteří podporují náš Domov! Bez jejich pomoci bychom tu nebyli. Pomozte i Vy!
    První hospic v ČR jsme vybudovali u nás v Červeném Kostelci! Náš svědomitý personál pomáhá nejen těžce nemocným, ale také jejich příbuzným i široké veřejnosti. Naše půjčovna pomůcek pomáhá těžce nemocným v jejich domácím prostředí. Neobešli bychom se také bez obětavých dobrovolníků, sponzorů a dárců. Všem děkujeme! Podpořte nás i Vy!


Oblastní charita Červený Kostelec

    Vracák - Zpětný proud, vzniká vedle hlavního proudu, většinou za přepážkou, pod zdí šlajny či ve vnitřní straně zatáčky. Většinou slouží k zastavení, pro méně zkušené posádky znamená, že žene loď zpátky pod jez, do vrbiček, na kameny. Méně zkušené posádky se při vjezdu do vracáku při nedostatečném či nevhodném náklonu cvaknou.
    Poskytujeme ošetřovatelskou péči potřebným v jejich domácím prostředí na základě doporučení obvodního lékaře. Naše péče je bezplatná! Víte-li o někom v Červeném Kostelci a jeho okolí, kdo potřebuje naši péči, neváhejte nás kontaktovat! Nabízíme také zapůjčení zdravotních pomůcek.
    Ve spolupráci s ambulancí léčby bolesti poskytujeme v okolí Červeného Kostelce hospicovou péči v domácím prostředí. Zapůjčíme Vám pomůcky usnadňující péči o nemocného ve Vašem domově a budeme Vám k dispozici, kdykoliv nás budete potřebovat! Zajistíme Vám zdravotní, sociální, psychologickou i spirituální pomoc, pokud si to budete přát.
    Náklon - Chtěné naklonění plavidla při jízdě. Funguje tak, že když nastavíme protiproudu břicho naší lodi, tak se necvakneme. Pokud protiproudu bnastavíme palubu, bort, tak se cvakneme.


Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

    Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický oblouk - Doubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunaj -  řeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov
    Vodácké vybavení:Bagáž - Všechna vodákova zavazadla. Jejich obsah je z jedné strany ovlivněn vodákovou zkušeností, z druhé strany jeho fantazií. A z další strany také například nařízením vedoucího nebo velikostí přiděleného báglu.Bágl, loďák - Pytel z impregnované látky, velikosti pouzdra na cigarety až velikosti dospělého muže. Všechny typy jsou vybavené více či méně dokonalým zdrhovadlem proti vniknutí vody nebo proti vysypání věcí. Do pytle se strkají všechny věci, které vodák vlastní. Ty nejpotřebnější zpravidla až na dno.Háček, hák - Člen posádky sedící na lodi na přední sedačce, především nezkušený začátečník. Jeho úkolem je pádlovat, nekecat a poslouchat příkazů kormidelníka. Ale také jako první vjíždí do vrbiček, vybírá vodu z lodi, vyskakuje na břeh či přímo do vody, aby přidržel loď kromidelníkovi, aby mohl nastoupit či vystoupit. Jeho hlavním úkolem je státi se zkušeným kormidelníkem a mohl vychovávat další háčky. Viz.háčkovo desatero výše.


Háčko o vánočních prázdninách 2018

    Házečka - Prostředek záchrany, základní kámen bezpečnosti na vodě. V pytlíku nahoře patřeném zdrhovadlem je smotáno plovoucí lano. Někdy pytlík bývá opatřen karabinou. Funguje tak, že konec lana je uchopen zachráncem a pytlík s otevřeným zdrhovadlem je hozen nad tonoucího - zpravidla nejjednodušší a nejrychlejší způsob jak dostat tonoucího z válce pod jezem, ze silného proudu, nebo jiné nebezpečné situace na vodě.Hop-šňůra - Krátké pružné lano upevněné na vestě, na konci opatřené karabinou. Slouží k zachycení plovoucí lodi nebo pádla, případně i plovajícícho.Kolejda - Chatrnější či bytelnější konstrukce uzpůsobená na převoz lodí. Dříve hojně využíváno na přepravu lodí z nádraží k řece a naopak. V dnešní době aut a vleků jsou k vidění zřídka.Kormidelník, kotrčník, zadák - Po všech bozích a mocných silách je nejdůležitější osobou v posádce. Jemu je podřízený háček, řídí loď a udílí příkazy, potlačuje vzpoury háčků. Rozhoduje o běžných záležitostech vodáckých putování, jako je výběr


Volná pracovní místa v Domově sv. Josefa

    Šprajc - Příčná výstuž na otevřených či polokrytých lodích, převážně ze dřeva či z duralu. Slouží především ke zpevnění konstrukce lodi, ale také k uvazování bagáže, k vytahování lodi z vody a v určitých okamžicích brání kormidelníkovi, aby se rozeběhl na provinilého háčka (viz vodácké desatero - háček může za všechno)Šprajda, špricka, sukýnka, špricdeka, komínek - Na otevřených lodích impregnovaný potah chránící vnitřek lodi před cákajícími vlnami. Na krytých lodí (kajaky, singly, ameriky) slouží k více či méně neprodyšnému uzavření otvoru v lodi. Šprajdy bývají v dnešní době především neoprénové.Vesta, plovačka - Plovací vesta nadnášející plovajícího. Pro mládež do 15-ti let povinná, v novém návrhu zákona se uvažuje o 18-ti leté hranici.Cvaknutí, čochtan, krysa ,převrhnutí, prásknutí - Okamžik, kdy bez souhlasu posádky došlo k převrácení lodi a k jejímu nedobrovolnému opuštění posádkou. Je na posádce, jak si pak poradí s lodí plnou vody, plavající neuvázanou bagáží a jiným vybavením.
    Hledáte přátelské místo pro neformální setkávání rodičů a také prarodičů s malými dětmi? Nabízíme vám pravidelný dopolední program v herně pro maminky s dětmi od kojeneckého do předškolního věku, široké spektrum aktivit, činností a vzdělávacích programů. Pořádáme jednorázové akce, výtvarné kroužky a víkendové pobyty. Těšíme se na Vás!
    Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
    Volej - Dlouhý úsek stojaté vody, většinou nad jezem či přehradou. Délkou voleje, množstvím komárů a pálícího sluníčka jsou trestány hříchy vodáka spáchané mimo vodu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0008:29:56