Jak na věc


fyzické testy do armády

Daňové přiznání k dani z příjmů

    Podle účetních předpisů, zákona o účetnictví § 30/6, se fyzické inventury – je-li účetním obdobím kalendářní rok – provádí od 1. září daného roku až do konce února následujícího roku.
    Daňové zvýhodnění a slevy: - na poplatníka, - na dítě, - na manželku, manžela, - na studenta, - na invalidního důchodce, - na zaměstnance se zdravotním postižením, - školkovné, - penzijní připojištění, - sleva na EET
    Osobní bankrot vyhlašuje sám dlužník na základě insolvenčního zákona, který vešel v platnost prvního ledna 2008. Návrhem se poté zabývá soud, který zkoumá majetkové poměry dlužníka. Soud může rozhodnout o tom, že dlužník je schopen dostát alespoň části svých závazků (=dokáže splatit nejméně 30 % do pěti let), čímž mu povoluje oddlužení.
    Průběžné účetní a daňové poradenství je v dnešní době nutné, proto si Vám dovolíme doporučit, vzhledem k více než dvacetileté dobré spolupráci, firmy ŠACH s.r.o. a DÉMONIA s.r.o.


Bez zástavy, ale vždy s rizikem

    Insolvence fyzických osob je zpravidla mnohem lepším řešením, než exekuce. Pro dlužníka je dokonce vůbec nejlepší, když se v nezvladatelné situaci sám přihlásí a vyhlásí takzvaný osobní bankrot spojený se žádostí o oddlužení. Pokud soud tuto žádost schválí, dlužník se nemusí bát exekucí, žalob a dalších velkých nepříjemností. Zůstane mu ale povinnost své závazky splatit. Uhrazení pohledávek věřitelů pak probíhá pomocí splátkového kalendáře, případně prodejem dlužníkova majetku (o tom rozhodují sami věřitelé).
    Trpíte-li pod nezvladatelným tlakem dluhů, určitě přemýšlíte o tom, jak svou situaci vyřešit. Existuje překvapivě mnoho způsobů, jak si poradit. Pokud vlastníte nemovitost, pravděpodobně nejlepším způsobem, jak vše vyřešit, je vzít si půjčku/hypotéku se zástavou této nemovitosti. Dostanete tak dlouhé období splatnosti, solidní úrok a udržíte si finanční nezávislost.
    A dlužníci? Osoba s platem 14 tisíc korun bude ráda, že po pěti letech bude opět finančně nezávislá, protože jedinou další variantou je exekuce a trápení s penězi do konce života. Dlužník s vyšším platem je zase rád, že nemusí měsíčně klesnout až na životní minimum, protože jeho životní úroveň by tím drasticky utrpěla.


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Vezměme si dvě osoby – obě dluží 1 000 000 Kč. Obě mají životní minimum přibližně stejné, ale jedna vydělává 14 000 Kč a druhá 20 000 Kč. Zatímco osoba s příjmem 14 000 Kč taktak splatí za 5 let požadovaných 30 %, druhá osoba splatí více než 60 % a oba budou mít měsíčně k životu vlastně stejnou částku. To může soud změnit tím, že druhé osobě dovolí si ponechat více peněz, než je životní minimum. Přitom jde ale z pohledu věřitele stále o mnohem lepšího dlužníka, protože dostane zpátky alespoň 50 %.
    Od roku 2008 se do insolvence mohou dostat i fyzické osoby. Co to insolvence vůbec je a jak ji řešit, si povíme v následujících odstavcích. Insolvence neboli platební neschopnost, je stav, ve kterém není subjekt, v našem případě fyzická osoba, schopna dostát svým finančním závazkům – zpravidla jde o neschopnost splácet půjčky, hradit nájem a další platby, například zdravotní a sociální pojištění.
    V některých případech může být vyhlášení osobní bankrotu jediným způsobem, jak efektivně řešit problémy s dluhy. Jde zpravidla o poslední možnost před nástupem exekutora, ale pozor, nikdo to za nás neudělá – vše je na nás.
    Co to znamená v praxi? Máte dluh ve výši 500 000 Kč a z něj musíte do pěti let (60 měsíců), zaplatit alespoň 30 %, tedy 150 tisíc korun. Pokud soud rozhodne, že je možné z vašeho platu strhávat pravidelně alespoň 2500 Kč měsíčně + poplatky (až 750 Kč měsíčně), tak je možné, že na oddlužení dosáhnete. Pro představu to odpovídá platu téměř 10 000 Kč čistého měsíčně.


Odčitatelné položky, slevy daně

    Oddlužení bez zástavy zavedené insolvenčním zákonem, někdy označované i jako osobní bankrot, má několik důležitých podmínek – může o něj žádat pouze fyzická osoba, které dluhy nevznikly z podnikání, a dlužník musí být schopen splatit alespoň 30 % dluhu do pěti let.
    Ať už zvolíte jakýkoliv druh oddlužení, vždy můžete o nemovitost přijít – dluhy, které se nesplácejí, končí exekucí, takže pro vlastníky zadlužitelných nemovitostí nejde o tak zlomový okamžik – ale i oni by si měli spočítat, jestli se jim vyplatí konsolidace půjček do jedné hypotéky, která pokryje dluhy, protože neúčelové hypotéky u nebankovních společností (tito lidé zpravidla na bankovní úvěry nedosáhnou) mohou svým úrokem znamenat mnohem větší finanční zátěž, než institut oddlužení, jak ho nabízí insolvenční zákon.
    Děkujeme Vám za nabídky přátelství na FACEBOOKu! Odborné dotazy prosím zadejte formou Komentáře přímo k vybranému článku. Z časových důvodů reagujeme jen na BLOGu.


Insolvence fyzických osob a oddlužení pomáhá stále více lidem

    Lidí, kteří se ocitnou v insolvenci a žádají o oddlužení, je rok od roku více. V roce 2011 to bylo více než 11 000 lidí. Lidé se také postupně učí podávat oprávněné a formálně správné žádosti, takže celých 75 % všech žádostí je soudy vyřízeno kladně. Nemalou zásluhu na tom mají i poradenské společnosti, které si neúčtují poplatky předem a lidem účinně poradí
    Proto se zpravidla fyzické inventury organizují až ke konci roku, neboť je povinností případně doložit další pohyb a změny stavu zásob do rozvahového dne.
    Ocitli jste se v situaci, kdy už nezvládáte plnit své závazky a kdy se vám hromadí dluhy? Pak pro vás může být výhodné vyhlásit osobní bankrot. Nejde ovšem o všespásné řešení – naopak, není vhodné pro každého a i s osobním bankrotem je spojena celá řada nepříjemností. Na druhou stranu nejde ani z poloviny o tak hrozivý proces, jako je exekuce.
    Od roku 2008 existuje, v rámci insolvenčního zákona, možnost poměrně výhodného oddlužení posvěceného soudem a věřiteli. Výhodou je, že pokud splňujete podmínky pro oddlužení formou splátkového kalendáře, nemusíte dávat nemovitost do zástavy – na druhou stranu, pokud nebudete splátkový kalendář dodržovat, rozhodnutí soudu a věřitelů se může změnit a to i na okamžitý prodej vaší nemovitosti, ze kterého budou dluhy uhrazeny.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00