Jak na věc


fungování eu

KAPITOLA 2 SPOLUPRÁCE V CELNÍCH VĚCECH

    Nemocnice je zařízena jednoduchými přístroji (základní lékařské vybavení, rentgen, EKG, vybraná laboratorní vyšetření, koncentrátor kyslíku apod.), zdravotnickým materiálem a léky a poskytuje všem příchozím základní diagnostickou, léčebnou a preventivní péči. Nemocní přicházejí s různě závažnými, akutními i dlouhodobými všestrannými zdravotními problémy. Většina z nich je ošetřena ambulantně, k dispozici je 5-6 lůžek pro pacienty v těžším stavu. V nemocnici jsou prováděny i drobné chirurgické výkony a probíhají porody. Mezi aktivity nemocnice patři také docházení za nemocnými do jejich domovů a pořádaní tzv. „healthcampů“, poskytování péče v provizorních podmínkách v okolních vesnicích. Je snaha zajistit krátkodobé cílené pobytu specialistů (oční lékař, gynekolog, zubař apod.) či spolupráci nemocnice s místními školami a dalšími institucemi. V dohledné době se díky sponzorskému daru také pravděpodobně podaří zakoupit „sanitku“ - terénní vůz, který by umožnil cestu do nemocnice i pacien
    Od počátku se snažíme činnost nemocnice podporovat vysíláním dobrovolníků z řad zdravotníků. V nemocnici se tak během prvního roku prostřídali 2 čeští lékaři, 2 fyzioterapeuti, zdravotní sestra a několik studentů medicíny, kteří pomohli s denními činnostmi a zdravotnickými výkony, ale i s celkovou organizací a podporou chodu nemocnice a zároveň si odvezli nezapomenutelné zážitky.
    Místní obyvatelé čekají na vyšetření při jednom z tzv. healthcampů, pořádaným ve vesnici vzdálené asi 2 hodiny pochodu od nemocnice. (foto: Renáta Lažanská)

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00