Jak na věc


fotomontaze celebrit elf

Tvořím zábavné, provokativní i seriózní koláže a fotomontáže

    Variaci na neviditelný oblek z nejnovějšího filmového zpracování Sherlocka Holmese je mnoho, ale tato patří rozhodně k těm nejpovedenějším. Nechybí ani starožitně vypadající pohovka. Jen doufejme, že v bytě nebydlí zároveň i poloslepá babička. Jak by to asi jinak dopadlo?
    Hnutí Dada prosazovalo vytvářením nových výtvarných forem právě prostřednictvím fotomontáží. Fotomontáže tvořili přívrženci Dada již kolem roku 1919. Vzhledem k poválečným problémům s komunikací ale nešlo o nějaký impuls jedince, který by inspiroval další, ale o v podstatě spontánní a na sobě naprosto nezávislé proudy.S berlínským hnutím Dadat byla spojena také avantgardní fotografka Hannah Höchová. Kristin Makholmová o ní ve své knize „Podivná krása: Hannah Höch a fotomontáž“ píše: „Fotomontáže Höchové ukazují chaos a divokost berlínské vizuální kultury zejména z ženské perspektivy.”


Sdílet stránku na sociální síti

    Radiátor (Schwarzenegger) vyslaný z budoucnosti musí pomocí vyúčtování předložených prostému lidu za teplo zamezit ztrátám energie, které nepřerušené povedou k rozsáhlému globálnímu oteplení, jenž 4. 7. 2015 v 18:06 hodin losangelského času katastrofálně pohltí planetu. Mise to nebude jednoduchá. Do naší přítomnosti je také vyslán jeho dokonalejší model R-1000 (Skamene)… (oficiální text distributora)
    Kvůli fotomontážím šlo někdy i o krk. Tak si například německý fotograf, který vyráběl pomocí fotomontáží karikatury Adolfa Hitlera a dalších představitelů tehdejšího Německa, raději změnil jméno na anglické – John Heartfield.
    poraditdobri den ste sa opitat klavesnice pre zeny či je taka klavesnica z malovatkama ako kozmetika a je to prave a a či je to na predaj a za kolko na euro ozvite sa mi bude rada Mirka
    divnej broukNějak pan hradní zapoměl na sebe a čtvrtého brouka- který tuto prasečinu zavinil svým jednáním v Kolodějích. To je jeho práce s nekontrolovatelnou tržní ekonomikou..víc takých Kožených, Hřebíčků, Dalíků. Však si stádo vzponene- až na něj přijde hlad a ztratí práci !


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Příkladů manipulace veřejného mínění u nás i ve světě je nesčetné množství. Moudří politici na billboardech jsou obklopeni rozjásanými tvářemi „obyčejných lidí“. Problém je, že ti jsou dost často z fotobanky. Typickou politickou kampaní byla i reklama na Elektronickou evidenci tržeb. Plakáty plné sestřiček, školek, nemocnic a spokojených důchodců vznikly fotomontáží fotografií z fotobank a s realitou neměly nic společného. Známou je třeba i manipulativní fotografie Baracka Obamy, jak si podává ruku bývalým íránským prezidentem Mahmúdem Ahmadínežádem. Ta se stala předmětem studie, podle níž si lidé vybavili událost, která se nestala. Fotografie byla fotomontáží dvou různých fotek a oba prezidenti se nesetkali. Ale dobře provedená fotomontáž u řady lidí zkreslila jejich vzpomínky. Nebezpečné jsou zejména fotomontáže, které mají lidi vystrašit nebo vyprovokovat k nenávisti. V poslední době jsou u nás nejčastěji spojeny s uprchlickou krizí. Tak se například na českém vlaku na nádraží v Che
    Fotomontáž lze definovat jako specifické použití techniky fotografických obrazů. Je to vlastně koláž fotografií, tedy doslova „slepení“ sekvencí jednotlivých fotografií podobně, jako se to dělá s filmovým záznamem. Jedná se tak o kombinaci dvou nebo více záběrů exponovaných v různou dobu. Vytvořit takovou fotomontáž je otázkou minut, maximálně hodin, záleží na tom, jaký máte software v počítači. Nejčastěji se jedná o Photoshop, ale pokud jste šikovní a trpěliví, zázraky se dají udělat i se základním programem pro kreslení či úpravu fotek.
    Chtělo by se říct opravdu důstojné uctění památky V.H.(nejde Vilhelma Heidrycha!) odpovídající jeho zásluhám o náš stát, jenže to by to musela být větší ratejna.
    Mirko asi Vás zklamu, ale „Diwousova Klávesnice pro ženy“ nikdy světlo světa nespatřila – existuje pouze v digitálním světě internetu, neboť jde o pouhou fotomontáž, jak napovídá název této rubriky.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00