Jak na věc


formana brno

Autorská práva k publikovaným materiálům

    Při tvorbě snímku Štěňata z roku 1957 se s Milošem Formanem seznámila herečka Jana Brejchová. Vzali se o rok později. Manželství se však roku 1962 rozpadlo.
    Restaurace Eliáš se nachází nedaleko Vítkovického fotbalového areálu a ČEZ Arény Vítkovického hokeje. Je často navštěvována současnými i minulými ostravskými sportovci a jejich fanoušky. V restauraci najdete velkoplošnou televizi, kde si můžete vychutnat sportovní přenosy.
    Úspěch zaznamenal i biografický velkofilm o prvním pornografickém vydavateli Lid versus Larry Flynt nebo komediální drama Muž na měsíci s Jimem Carreym v hlavní roli neúspěšného komika Andyho Kaufmana. Své diváky si našel i snímek Goyovy přízraky.


Žákovský parlament se snaží učit žáky pomáhat……….

    Děkuji všem, kteří se zasloužili o zdárný průběh turnaje. Zvláště pak děkuji panu učiteli Mgr. Saidu Habboudjimu, který skvěle vychovává budoucí volejbalovou generaci. Za rodičovské sdružení i rodiče v jednom patří velké poděkování manželům Dubským, kteří zajistili výborné občerstvení pro hráče. Děkuji panu Martinu Dubskému za aktivní hru v turnaji. Děkuji bývalým absolventům naší ZŠ, kteří si přišli zahrát i fandit a v neposlední řadě děkuji naší paní ředitelce Mgr. Ludmile Večerkové za podporu a umožnění turnaj uspořádat.
    V Ostravě kotví loď. Skutečně, v Port of Alexandria a zve všechny příznivce netradičního prostředí na palubu, do restaurace s biliárem, kulečníkem a šipkami.
    Následoval muzikál Vlasy a drama Ragtime nebo Amadeus, kterému vtiskl harmonickou atmosféru i přítel a dvorní kameraman Miloše Formana Miroslav Ondříček. S životopisným snímkem Amadeus Miloš Forman Oscary přímo ovládl. Ze třinácti nominací jich proměnil hned osm.
    S poslední manželkou, spisovatelkou a bývalou modelkou Martinou Zbořilovou, někdejší milenkou Karla Gotta, se Miloš Forman oženil v roce 1999. Měli spolu dvojčata Andyho a Jima.
    Slavnostní rozsvícení vánočního stromu spojené s vánočními trhy, kulturním vystoupením žáků naší školy!!! Občerstvení zajištěno, akce probíhá ve spolupráci se sdružením rodičů.


NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

    V roce 2013 Miloš Forman získal od Sdružení amerických režisérů prestižní cenu za celoživotní dílo. Stejně je označen i Český lev z roku 1997, cena z festivalů v americkém Palm Springs, v Curychu a Lyonu. Francie ho honorovala důstojníkem Řádu umění a literatury. Krom toho dostal i titul profesor filmu a své zkušenosti předával na Columbijské univerzitě.
    Několikatýdenní příprava v hodinách českého jazyka se vyplatila. Z žáků se tak alespoň na chvíli stali opravdoví herci. Naši malí diváci, jejich paní učitelky i pan školník byli velice nadšení a všechny účinkující odměnili velkým potleskem. Představení se povedlo!!!
    I naši nejmladší žáčci z 1. A se chtěli zapojit do akce JEŽÍŠKOVA VNOUČATA a tento vánoční čas rozveselit smutné oči babičkám a dědečkům v Domově Korýtko v Ostravě – Zábřehu. Sice ještě neumí napsat vánoční přání, ale s radostí namalovali krásné obrázky plné lásky.
    Miloš Forman byl a bude největším českým filmařem v naší historii. Pojďme si připomenout jeho filmografii v tradiční topce, která obsahuje všechny jeho celovečerní filmy.
    Aquaman, syn strážce majáku a královny moří z Atlantidy, se po svém uvedení v komiksové týmovce Liga spravedlnosti dočkal vlastního filmu, připomínajícím hodně barevnou, extravagantní a ujetou pohádku.


Základní škola Františka Formana

    tak by se dalo nazvat dnešní divadelní představení žáků 6. C. Na poslední školní den v tomto kalendářním roce se žáci šesté třídy opravdu těšili. Čekalo je totiž vystoupení před našimi prvňáčky. Na programu byly čtyři bajky světoznámých známých autorů:
    Ochutnat můžete speciality nejen z italské kuchyně jako je pizza nebo těstoviny, ale i výtečné hovězí steaky, ryby, bezmasá jídla a další. Navíc jsme pro Vás připravili denní menu. Pro milovníky chmelového moku zase bude skvělou zprávou, že v naší restauraci si mohou vybrat oblíbené značky jako je Pilsner Urquel nebo tankové pivo Radegast. V neposlední řadě nejen dámy jistě ocení černé pivo Kozel.
    Dne 19. 12. 2018 se uskutečnil již tradiční vánoční turnaj ve volejbalu. Turnaje se zúčastnili žáci a učitelé ZŠ F. Formana, rodiče, a také bývalí absolventi naší základní školy. Jako nováčci se turnaje zúčastnili žáci 6. ročníku, kteří již od 3. třídy trénují pod vedením pana učitele Mgr. Saida Habboudjiho. Byli velkým překvapením turnaje. Žákům 9. ročníku i ostatním hráčům byli rovnocennými partnery.


NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

    4. A prožila příjemný předvánoční den. Koledy, dopis Ježíškovi, výroba bramborového salátu, dárečky, předsevzetí do nového roku, výroba svíček z včelího vosku, cukroví, pouštění lodiček, krájení jablíček… Bylo nám dobře.. Krásné Vánoce přeje Radka Mytyzková a její žáci.
    RSS kanály serverů CZECH NEWS CENTER a.s. lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření RSS kanálů těchto serverů je možné pouze s předchozím písemným souhlasem jejich provozovatele.
    Otevřený důl už v Ostravě nenajdete. A však zažít hornickou atmosféru můžete i jinak. Navštivte naší stylovou pivnici! Naši kuchaři Vám připraví ty nejlepší jídla, přes týden máme v nabídce také jedno polední menu. Na čepu máme Radegast a Plzeň. Můžete si zahrát kulečník, nebo si v klidu vychutnat sportovní přenosy.
    Naše třída 1.A poprvé společně prožívala předvánoční čas. Žáčci nazdobili perníčky i vánoční strom, připravili si dárečky pro své kamarády a v pátek se společně rozloučili s rokem 2018.
    Kromě Oscarů má Miloš Forman na svém kontě i tři Zlaté glóby, britskou cenu BAFTA, francouzského Césara, hlavní ceny z filmových festivalů v Locarnu, v Berlíně nebo v Itálii.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00