Jak na věc


florencie počasí

Popis zájezdu Florencie a kouzelné Toskánsko

    Florencie 21. století je krásné, hrdé a doslova kvetoucí město (Fiorentina znamená v překladu kvetoucí). Je jedním z nejoblíbenějších míst Itálie, a to i mezi samotnými Italy.
    Florencie se nachází ve slunném regionu Toskánsko, jež je světově proslulý svou gastronomií, krásnými plážemi při pobřeží, stejně jako bohatým kulturním a architektonickým dědictvím. Florencie - metropole Toskánska, jedno z nejpůvabnějších měst světa má přibližně půl milionu obyvatel. Leží ve vnitrozemí přibližně 100 km od pobřeží.
    CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.
    Středověká Florencie byla střediskem významné městské republiky. Za vlády Medicejských město vzkvétalo a bylo epicentrem kultury, renesance a umění. Díky tomu je již od roku 1982 bájná Florencie zapsaná na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO.


Středověká romantická Umbrie + Florencie

    Toskánsko je pátý největší region Itálie a kromě Florencie nabízí Ligurskou riviéru lemovanou vybavenými středisky, přístavy La Spezia nebo Livorno. Vnitrozemí je pokryto vinicemi a farmami, kde se v posledních letech daří agro- a eko-turismu. Za návštěvu stojí místa jako gotikou sálající Siena, slavná Pisa, Arezzo anebo pěkný přístav Livorno. Tento kraj nabízí půvabnou přírodu i historické památky. Je to také oblast plná kultury, například v Greve in Chianti se každoročně v září koná veletrh vína (Chianti Classico).
    Florencie je hrdé a starobylé město, kulturní centrum střední Itálie, vznikl zde humanismus a renesance. Je to místo, kde Dante potkal svou múzu Beatrici, Boccaccio sepsal Dekameron, Leonardo da Vinci sestrojil podmořských stroj (předchůdce ponorky) a Botticeli vytesal sochu Venuše. Nechyběl zde Rafael, Donatello ani sochař Michelangello.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00