Jak na věc


flamenco brno

Pincelada de flamenco pro firemní akce a plesy

    Flamenco se tančí v páru i samostatně. A to je právě důležité - tanečnice může stejně jako v orientálním tanci tančit sama a nepotřebuje pánský doprovod. Nicméně pokud by jakýkoli muž měl o kurz zájem, rádi jej zde uvidíme. Vyučují se pánské i dámské kroky.
    Když se mluví o flamencu a používají se při tom výrazy jako „drnkání kytary a klapot kastanět“, „zběsilý vír vzdouvající se sukně“, zdá se mi to tak nějak povrchní a na hony vzdálené podstatě flamenca.celý článek
    Ohnivá Andalusie. Černovlasí Španělé s uhrančivými pohledy. Temperamentní dívky s havraními vlasy a bohatou sukní. Klapot kastanět. Uchvacující rytmy linoucí se z kytary... Slyšíte je? Vidíte ten bujarý a přesto ladný i ženský tanec před sebou? Rádi byste dostali do krve něco z flamenca? Připravili jsme pro vás semináře i pravidelné kurzy. 
    Podrobnosti o tom, jak probíhají kurzy flamenca v taneční škole Flamenkeria, si můžete přečíst v rubrice Kurzy.


Hra na kastaněty: Středně pokročilí

    Obohaťte svou akci temperamentním krátkým, ale intenzivním temperamentním vstupem. Hosty Vašeho firemního večírku nebo plesu na 20-60 minut přeneseme do Španělska a naučíme je i, jak se ve Španělsku chová flamencový divák. S hosty budeme aktivně komunikovat a zaručeně uvolníme atmosféru akce. Za aktivní účasti vyškoleného flamencového publika, které ví, kdy má zakřičet „Olé!“, předvedeme flamencový tanec s doprovodem kytary a zpěvu i překrásné instrumentální skladby. Program je možné rozdělit do bloků.
    V případě Vašeho zájmu uděláme pro hosty akce i krátký workshop flamencových tlesků a tance (cca 20 minut), při kterém na chvíli protáhnou záda a hlavně se rozhodně pobaví.
    ráda bych Vás požádala o prověření termínu a cenovou kalkulaci Vašeho vystoupení pro námi plánovanou akci, která se uskuteční dne 15. 8. 2015 od 18:00 do 23:00. Jedná se o night shopping v Avionu Shopping Park Ostrava, který je pojat ve španělském stylu. Líbí se nám akce, které pořádáte, proto nás napadlo, zda byste byli schopni vytvořit program pro náš event. Mělo by to být ve stylu – Flamenco koncert pro hudební kluby a festivaly a Pincelada de flamenco pro firemní akce a plesy, tedy hudba, tanec a zábava. Akce trvá 5 hodin, proto bych Vás ráda požádala o návrh vhodného programu včetně cenové kalkulace.


Flamenco: Tanguillo s kloboukem

    Flamenco je vskutku určeno pro slečny od cca 15ti let věku až po zralé dámy v babičkovském věku. Není zde ani žádné zdravotní omezení, které by výuce tance zabraňovalo, nicméně přesto máte-li nějaký závažný zdravotní problém, radíme konzultaci s lékařem. Více zatěžovaná jsou v tomto tanci kolena.
    V průběhu večera mohou hosté večeřet, pít dobré víno a podobně. Z tohoto důvodu obvykle děláme tři cca dvaceti minutové bloky, mezi něž vkládáme patnáctiminutové přestávky, aby si hosté mohli doobjednat jídlo, pití a sdílet dojmy. V každém bloku je jeden tanec a dvě až tři instrumentální skladby.
    Změňte na jeden večer svou restauraci v tzv. tablao, což jsou podniky ve Španělsku, kde je obvykle několikrát týdně až každodenně živé flamencové představení v tradičním složení kytara, zpěv, tanec. V tablao flamenco hosté uvidí autentické, tradiční flamenco, které zčásti vždy improvizací a každý večer je tak jedinečný a neopakovatelný.
    Možno doplnit o přednášku o flamencu ve španělském nebo českém jazyce, workshopy tance, hry na kastaněty, kytary, základy potlesků a další animační programy dle přání.
    Podívejte se na čtvrthodinový sestřih představení Flamenco Element a Ismael Férnandez,  které se konalo 10.4.2011 v Divadle ABC. Video ve FullHD rozlišení…Read More »


Flamenco koncert pro hudební kluby a festivaly

    24.11.2013 se můžete těšit na představení “Teď“ – Jana Drdácká, Flamenco Element a José Ángel Carmona, které se bude konat v pražském…Read More »
    Flamenco nám dá především prostor a nástroje k sebevyjádření. Naše vnitřní rozpoložení je totiž ústředním motivem tance. Kouzlo flamenca spočívá v tom, že můžete maximálně projevit své pocity, a to celou škálu od radosti po zoufalství.
    14.5.2013, 20h, Divadlo Komedie, Jungmannova 1, Praha 1 Sevillský tanečník Juan Polvillo zavítá do Prahy v rámci květnového evropského turné…Read More »
    Co nabízíme? Nabídka konkrétních projektů flamencového vystoupení je v našem Flamenco obchodu. Zde pro představu uvádíme některé koncepty, které rádi přizpůsobíme Vašim potřebám či vymyslíme něco úplně nového.


Taneční sezóna 2016/2017 – PAUZA

    ALLIANZ pojišťovna, PORCELANOSA, Hyundai, ZFP akademie, Broker Consulting, a.s., Marlenka, Hotel International Brno, Hotel Imprerial Ostrava, Okresní hospodářská komora Karvinná, TAURID, Vítkovická nemocnice v Ostravě, Akademie klasické homeopatie Ostrava, restaurace Pata Negra Ostrava, Festival Colores flamencos Olomouc, Festival La calle es tuya Granada (ES), Festival středomořských chutí a vůní,
    Chcete něčím oživit svou firemní či soukromou akci, kavárnu, restauraci, festival? Nabízíme vystoupení flamenca vhodné na společenské akce, hudební či taneční festivaly, plesy, oslavy, přehlídky, firemní večírky, do španělských restaurací a kaváren…
    Nízkonákladové vystoupení jedné, příp. více tanečnic flamenca na reprodukovanou hudbu a krátký zábavný workshop flamenca pro diváky. Obvykle děláme 2 tance + workshop. Alternativní volbou jsou tři tance.
    Doporučujeme širší delší sukni a na vršek upjatější top či body. Důležitá je obuv, můžete si pořídit speciální obuv na flamenco, ale stačí také lodičky - jen se prosíme ujistěte, že mají širší podpatek, koženou (nikoli gumovou) podrážku a že v podpatcích nejsou zespodu hřebíky nebo jiné ostré hrany.


Hra na kastaněty: Mírně pokročilí

    Flamenco je velmi ženská záležitost: přirozená a živelná. Zdůrazní Vaši zemitost a silu, narovná Vaši páteř a otevře sebejistotě. Tančíte ho bez partnera a přitom nejste sama, jste díky němu jedinečná. A to díky flamencu. Neexistuje snad tanec, který by byl větší poctou ženskosti.
    Především fantastická temperamentní hudba a živý flamencový tanec. Koncert, na kterém budou potěšeny nejen uši, ale i Váš zrak. Kytara, zpěv, tanec, popřípadě další nástroje a tanečnice dle rozpočtu. Délka 60-90 minut, v tom obvykle 3 tance.
    Flamenco je velice osobním tancem, skrze něj můžeme vypovídat samy o sobě, sdílet, poznávat a rozvíjet samy sebe. To je důvod proč je flamenco stále vyhledávanější a to i v zemích, které mají k jižanskému temperamentu daleko.
    Ve flamenku existuje spousta stylů tanců a každý z nich v sobě nese jinou náladu. Když tančíte flamenco, necháte všechny starosti jít, vyčistí se Vám hlava a osvěží tělo!


Flamencový tance na repro hudbu a workshop

    Do poznávání sebe skrze flamenco se může pustit každý bez ohledu na věk, tělesné dispozice a zkušenosti s tancem. Ani talent nebo hudební sluch nejsou tak důležité jako chuť prostě to zkusit a radost, když to jde a když Vás to baví.
    Podívejte se na fotografie z představení Juan Polvillo & Flamenco Element, které se konalo 14.5.2013 v divadle Komedie. Všechny fotografie jsou…Read More »
    V kurzech pro začátečníky je kladen důraz především na držení těla, techniku podupů (zapateado, zapateo), práci paží, tlesky (palmas) atd. Naučíte základní rytmus tanga a základ tzv. sevilán - tradičních španělských tanců. V kurzech pro pokročilé je kromě trénování základních technik výuka rozšířena na prohloubení znalostí tanga a sevilán. Vyučuje se rovněž dramatická forma tance (soleares) a veselá forma tance (alegrias).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00