Jak na věc


fólie na okenní sklo

Protisluneční fólie - vlasnosti

    Polyesterové fólie byly původně koncipovány výhradně pro použití na sklo. Pro instalace na plastové plochy (polykarbonáty, metakryláty, plexisklo,..) nebyla vyvinuta odpovídající lepicí vrstva, která by se spojila bez potíží s podkladem. Nicméně velké množství střešních světlíků, průchodů, zimních zahrad apod. je opatřeno plastovým prosklením, které zajišťuje dostatečné prosvětlení interiéru, ale nechrání před jeho přehříváním v letním období. Dochází k tzv. skleníkovému efektu, který není zvládnutelný ani klimatizací prostoru.
    Zásadní předností externích protislunečních fólií je velmi účinná ochrana před přenosem tepelné složky slunečního záření do interiéru. Jde o nejefektivnější protisluneční ochranu, neboť reflexní vrstva, která průchod tepla blokuje, je umístěna na venkovní straně prosklení a je schopna zadržet až 80% dopadající solární energie. Protisluneční fólie je možné aplikovat na libovolné typy skel různých velikostí i na skla laminovaná, aniž dochází k přenosu termálních tlaků do prosklení. Externí okenní fólie dále přinášejí zlepšené pracovní podmínky (ochrana před oslňování, zajištění soukromí), omezují blednutí látek a maleb a vytváří jednotný estetický vzhled prosklené fasády.


Protisluneční fólie - interiérové (vnitřní)

    Protisluneční fólie slouží zejména k účinné ochraně před složkami slunečního záření a významně přispívají též ke snížení úniků tepla v zimním období. Schopnost odrážet příslušnou část dopadající solární energie vychází z kovové vrstvy, která je pomocí vakuového metalizování (hliník různé optické hustoty) nanášena na čirý polyester. Touto technologií jsou vyráběny standardní protisluneční fólie i většina fólií externích. Všechny typy standardních reflexních fólií mají tlakem aktivované adhezivum a povrch chráněný vrstvou odolnou proti mechanickému poškození.
    Reflexní vrstva má stříbrnou barvu a vytváří výrazný zrcadlový efekt (typy fólií: Silver 20, Silver 35, Silver 50).Použitím zbarveného polyesteru nebo zbarvením laminačního adheziva lze dosáhnout potlačení zrcadlového efektu na jedné straně fólie. Takto upravená okenní fólie (OptiTune 15,35) je vhodná např. pro optické oddělení interiéru. Po instalaci na prosklenou příčku dělící prostor na dvě části je - při stejné intenzitě osvětlení - fólie jednostranně průhledná.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00