Jak na věc


ethanol e85 cena

Doporučené úpravy vozidla spojené pro přestavby na E85

    Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
    Z našich praktických měření i odezvy našich zákazníku jsme odpozorovali, že pokud jezdíte se svým autem na benzín za hodnoty stejné jako hodnoty uvedené spotřebě ve velkém technickém průkazu (platí pro kolonku mimo město) tak se Vám spotřeba při jízdě mimo město na Ethanol E85 zvýší o cca 10 až 20 %. Pokud jezdíte na benzín se spotřebou 10 a více procent vyšší než je uvedena ve velkém technickém průkaze (agresivnější tip jízdy), tak změna spotřeby na Ethanol E85 bude zanedbatelná. Pokud jezdíte ve městě, tak změna spotřeby bude taktéž zanedbatelná. Navíc si u nás máte možnost vrácení přestavbové jednotky do 14ti dnů zdarma bez udání důvodu. Odzkoušíte, uvidíte ;)
     Jednotka se zapisuje do technického průkazu, v budoucnu se tak můžete vyhnout problémům na STK. Největší výhodou je bezesporu to, že u této jednotky prakticky nepocítíte rozdíl mezi jízdou na ethanol E85 a na benzín. Montáž je možná u nás, nebo pouze v autorizovaném servisu.


Popis funkce přídavné jednotky pro přestavby na E 85 - ETANOL

    O zabudování sady pro úpravu na ethanol E 85 v našem autorizovaném středisku, Vám bližší informace podá osobně vedoucí autoopravny Jan Stehlík, nebo volejte 737 243 777.
    Po dobu přestavby vašeho automobilu na pohon LPG můžete používat naše náhradní vozidlo zdarma. Při ostatních opravách je cena za půjčení náhradního vozidla 200 Kč / den.
    Etanolová složka Ethanolu E85 se vyrábí v České republice. Etanol se dá vyrobit z každé plodiny, která obsahuje sacharidy, tj. od trávy přes brambory, obiloviny až po cukrovou řepu. Surovinou může být také jakákoli biomasa obsahující lignocelulózu např. dřevo, dřevěné piliny nebo odpady při výrobě celulózy a papíru. Ethanol si můžete vyrobit i doma a to za cenu 4,28 Kč/litr viz. článek zde.


Motorový olej Classic Meduna PT 10W40 1l stáčený

    Kompletně celá sada pro přestavbu na E 85 je ELOTEC,který je vyráběn v Německu. Sada je vybavena kvalitními snímači paliva, teploty a otáček ,které spolu s výkonným software řídící jednotky umožní bezproblémový chod motoru. Motor spaluje na libovolnou směs paliva v různém poměru benzinu natural 95 a E85 s vylepšenou funkcí studeného startu a spotřeby. Instalace jednotky je z důvodu nároků na montáž a dodržení předepsaných postupů možná pouze v síti autorizovaných partnerů firmy Flexcar. Instalace jednotky bez zapsání do TP není možná. ELOTEC-EC85 je jednou z prvních jednotek v ČR ,která je schválená Ministerstvem dopravy. Sadu lze nainstalovat do vozidel se zážehovým motorem s nepřímým vstřikováním paliva. Po nainstalování jednotky je nutné absolvovat měření emisí na SME (Stanice měření emisí). Jednotka se po přestavbě zapíše do technického průkazu. Vyhnete se tak v budoucnosti případným problémům na STK.
    Jednotka je vybavena čidlem teploty a snímá otáčky motoru. Díky těmto čidlům jednotka FLEXCAR Professional spolehlivě zvládne studené starty na Etanol E85, kdy dávkuje palivo přesně dle teploty motoru při studeném startu. Díky snímání otáček motoru jednotka reaguje a přesně dávkuje palivo v jednotlivých režimech chodu motoru.
    Auto Mazda Xedos 9 2,5 6 válec Kombinovaná, spíše město spotřeba Benzín: 9 litru 100km, při ceně benzínu 35,50Kč/l cena za 1 km 3,19 Kč Ethanol E85: 10litru/ 100km, při ceně 25,50Kč/l je cena za 1 km 2,55 Kč LPG (5 let staré): 13l/ 100km, při ceně 18Kč/l je cena za 1km 2,34Kč
     Nyní nabízíme dva druhy přestavbových sad a to plně automatickou jednotku Elotec EC85, která je vyráběna v Německu a jako první v ČR má povolení Ministerstav dopravy ČR pro hromadnou přestavbu vozidel. Jednotka prošla náročnými testy splečnosti DEKRA. Vlastní čidlo paliva určuje přesné množství poměru Ethanol/benzín. Čidlo teploty a snímač otáček, zaručí lepší studený start a spotřebu paliva.


Jak Ethanol E85 zvyšuje výkon motoru?

    Už za první republiky se v Československu vyráběly a prodávaly lihobenzinové směsi. Ropnému benzinu konkurovala směs 50% etanolu, 30 % benzenu a 20 % benzinu, vyráběná pod obchodním názvem Dynakol, až do roku 1932. Od roku 1926 do roku 1936 bylo v Československu zavedeno ze zákona povinné přidávání 20% etanolu. Již tatíček T. G. Masaryk si spočítal, že je lepší palivo vyrábět a dát práci u nás než draze kupovat benzin z arabského poloostrova a Ruska. To samozřejmě po únoru 1948 neplatilo, proto se na ethanol zapomnělo.
    Jednotka FLEXCAR Professional je legální přestavba schválená Ministerstvem Dopravy ČR pro provoz na pozemních komunikacích a zapisuje se do Technického průkazu vozidla jako alternativní palivo Etanol E85.
    Homologovanou i sportovní přestavbu na Ethanol E85 lze udělat pouze na vozidlech, které používají benzín a mají nepřímé vstřikování (MPi). Pro zprovoznění automobilu na Ethanol E85 namontujeme do auta konverzní jednotku, která upravuje délku vstřiku paliva do válce. Tím zabezpečuje bezproblémový provoz na Ethanol E85. Při jízdě na Ethanol E85 narůstá spotřeba o cca 18 %, což bohatě kompenzuje rozdíl ceny E85 a benzínu. Úsporu si můžete spočítat v kalkulátoru úspor na našem webu.
    Ethanol E85, tj. biolíh, zvaný též bioethanol je směs tvořena z 85% etanolem a 15% benzínem natural 95. Tento poměr se v průběhu ročních období mění, minimálně však musí být podíl etanolu 70%.


Funkce jednotky - optimální chod a spotřeba paliva

    Tedy pokud nemáte veterána s korkovým těsněním. Přesto u vozů, které byli vyráběny v 70.tých letech min. století se doporučuje prohlédnout celé palivové vedení. U vozidel z 90.tých let již příliš nebezpečí nehrozí. V té době se již používaly hadičky ze silikonu, gumy a neoprénu.
    Nová jednotka byla vyvinuta německým výrobcem pod označením FLEXCAR Professional. Jednotka prošla náročnými testy u společnosti DEKRA a je schválena Ministerstvem dopravy ČR pro přestavbu benzínových vozidel na etanol E85 a zapisuje se do technického průkazu. Díky speciálnímu algoritmu pozná jednotka automaticky natankované palivo. Věříme, že kombinace německé kvality a české ceny potěší všechny zájemce o přestavby.
    Po zápisu do technického průkazu bude zákazníkovi na úřadě vydán nový malý technický průkaz (50Kč) Přestavba vozidla trvá cca jednu až dvě hodiny. S návodem je zákazníkovi předán SOS konektor, kterým lze uvést auto do stavu jako před přestavbou.


V případě zájmu o přestavby na E85-Etanol nás kontaktujte

    Přestavbu na Ethanol E85 lze udělat pouze na vozidlech, které spalují benzín a mají nepřímé vstřikování. Při přestavbě automobilu na Ethanol E85 do auta namontujeme konverzní jednotku, která upravuje vstřik paliva do válce. Tím zabezpečuje bezproblémový provoz na ethanol E85. Při Jízdě na Ethanol E85 narůstá spotřeba o cca 18%, což bohatě kompenzuje rozdíl ceny E85 a benzínu.
    Zkušenosti z Brazílie a Švédska, kde na Ethanol E85 jezdí již mnoho let, ukazují, že chod na Ethanol E85 je bezproblémový. Provoz vozidla je beze změny, jen je levnější a ekologičtější, servisní intervaly se nemění a spíše bez problému projde emisní kontrolou. Dochází k vyššímu výkonu motoru v důsledku vyššího oktanového čísla paliva. Neničí se ani hadičky, v roce 1980 se začali používat již materiály odolnější, které vydrží. Při použití Ethanolu E85 s naší jednotkou je optřebení motoru nižší. A to z důvodů:
    FLEXCAR je levnější a jednodušší jednotka, která umožňuje manuální doladění, ale vyžaduje plně funkční lambda regulaci automobilu, která ovlivňuje vstřik podle bohatosti směsi. Výhodou jednotky je levnější a jednodušší montáž. Tuto jednotku nelze zapsat do TP a provoz je tak pouze na majiteli vozidla.


Motorový olej Classic Meduna PT 5W40 1l stáčený

    Naopak při provozu na Ethanol E85 bez přestavbové jednotky dochází k spalování chudé směsi = nárůstu spotřeby o cca 20 %, snížení výkonu a velké riziko poškození motoru (propálení sedla ventilů, válce, pístů). Při instalaci přestavbové sady firmy FLEXCAR se spaluje ideální směs paliva ke kyslíku, tím žádné poškození nehrozí.
    Jednotka FLEXCAR je základní přestavbová sada na E85. Princip funkce jednotky je takový, že prodlužuje dobu vstřiku paliva do válce v takovém množství, aby docházelo k ideálnímu spalování paliva E85. Zařízení FLEXCAR je určeno pouze pro zážehové motory! Přestavbová jednotka FLEXCAR má funkci studeného startu, aby byl start v zimě bez větších problémů. Jednotka je plně automatická – můžete volit pohon na benzín nebo směs benzínu s ethanolem E85 a nebo na čistý ethanol E85. Dávkování paliva zajištuje automaticky funkční lambda sonda. Jednotka funguje pouze u nepřímého vstřikování a nelze ji použít u karburátorového motoru.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00