Jak na věc


ebbinghausova křivka zapomínání obrázky stáhnutí

3. Trávím čas s jazykem, tím, že dělám, co mě baví

    V Brně se fedcupovému týmu, jeho nejbližšímu okolí a samozřejmě i společnosti Česká sportovní, viditelně líbí. „Vždycky je tu výborná atmosféra, stejný povrch, všechno je blízko, nic nás nemůže překvapit,“ říkal Pála prakticky po každém zápase v metropoli Moravy. Zápas se odehraje tradičně v pavilonu B Brněnského výstaviště na novém taraflexovém povrchu. „Podobá se tomu starému, jen má fialovomodrou barvu a je středně rychlý. Našim tenistkám by tak měl být šitý na míru,“ uvedl Vladimír Šafařík, ředitel společnosti České sportovní, která má na základě smlouvy s ČTS, zajišťuje fedcupové a daviscupové zápasy
    Co říká německé sestavě Petr Pála? „Hlavně Andrea Petkovicová hrála velmi dobře v Brisbane, kde jsem viděl tři její zápasy. Potvrdila, že jde výkonnostně nahoru. Totéž platí o Anně-Leně Grönefeldové i dalších hráčkách. Němky představují silný tým, ale věřím, že domácí prostředí rozhodne,“ dodal Pála. S Německem má Česká republika aktivní bilanci 4:1, v případě vítězství nad Německem by měly české tenistky za semifinálové soupeřky vítězky Fed Cupu Italky nebo Ukrajinky…
    ŠTĚPÁN LÍSKOVEC, 4.A Prezentace. Principy úspěšné prezentace Vhodný styl pro příslušnou prezentaci S posluchači je nutné aktivně komunikovat Přednášející.
    UMĚNÍ UČIT SE Mgr. Michal Oblouk. UČENÍ  měli bychom: a)zjistit, jaký způsob učení nám nejvíce vyhovuje a používat ho b)uvědomit si, že je důležité procvičování.
    Předpokládáme, že se vám tato prezentace líbila. Chcete-li si ji stáhnout, doporučte prosím tuto prezentaci svým přátelům v kterékoli sociální síti. Tlačítka jsou dole. Děkujeme.


2. Vybírám si na učení kvalitní čas

    100% mého času budete mít jen pro sebe, nebudete se muset dělit s ostatními studenty • nebudete poslouchat chyby ostatních studentů • podám Vám okamžitou zpětnou vazbu
    Kvalitní a zajímavý obsah mi zaručí, že se k jazyku budu ráda a každý den vracet. Nebifluji se informace, protože mi to ve škole někdo zadal za domácí úkol.
    Německý filosof a psycholog Herman Ebbinghaus patřil mezi průkopníky ve výzkumu paměti. Pomocí celé řady experimentů vytvořil tzv. Ebbinghausovu křivku zapomínání. Z jejího průběhu je patrné, že nejvíce zapomínáme v prvních několika hodinách po naučení se informace. V následujících dnech již naopak k výrazné redukci zapamatovaného obsahu nedochází.


Angličtina v Hradci Králové i online

    V nominaci německých tenistek na únorový zápas Fed Cupu v Brně jsou Andrea Petkovicová, Anna-Lena Grönefeldová, Kristina Barroisová a Tatjana Maleková. Nejlepší Němka podle žebříčku WTA Sabine Lisická v oznámené nominaci podle očekávání chyběla, čtyřiadvacáté hráčce světa se zápas týmové soutěže nehodil do turnajového programu, proto se nehrající kapitánce Barbaře Rittnerové s předstihem omluvila. „Že nehraje, je pro nás samozřejmě lepší, ale i tak to bude hodně vyrovnané,“ konstatoval Pála. Týmovou jedničkou tak bude Petkovicová, dvojkou Grönefeldová, ta je také nejlepší německou deblistkou.
    Český fedcupový tým se v posledních dvou letech představil v Brně třikrát, dvakrát v areálu Brněnského výstaviště a pokaždé vítězně – v roce 2007 proti Slovensku a loni české ženy porazily na výstavišti Španělsko. Ještě jednou musel český fedcupový tým loni do Brna, bylo to v době veletrhů a tak proti Americe nastoupil v hale Rondo. Velká škoda, jeden míč nás tehdy dělil od postupu do finále, co však bylo od začátku jasné, Brněnské výstaviště je pro tenisové týmové duely přece jen příjemnější a nabízí s blízkým hotelem Holliday Inn dokonalé zázemí.


1. Trávím s jazykem čas každý den

    Vzájemné zápasy s Německem1975 (Aix-en-Provence): Československo - SRN 2:1, Světová skupina, čtvrtfinále: Tomanová – Ebbinghausová 6:4, 2:6, 4:6, Navrátilová – Masthoffová 6:3, 6:2, Navrátilová, Tomanová – Ebbinghausová, Masthoffová 7:5, 6:1.1983 (Curych): Československo - SRN 2:1, Světová skupina, finále: Suková – Kohdedová-Kilschová 6:4, 2:6, 6:2, Mandlíková – Bungeová 6:2, 3:0, scr., Budařová, Skuherská – Kohdedová-Kilschová, Pfaffová 6:3, 2:6, 1:6.1987 (Vancouver): SRN - Československo 2:1, Světová skupina, semifinále: Suková – Kohdedová-Kilschová 7:6, 7:5, Mandlíková – Grafová 6:4, 6:1, Suková, Mandlíková – Grafová, Kohdedová-Kilschová 5:7, 2:6. 1989 (Tokio): Československo - SRN 2:1, Světová skupina, čtvrtfinále: Novotná – Kohdedová-Kilschová 6:3, 6:3, Suková – Grafová 2:6, 1:6, Novotná, Suková – Grafová, Kohdedová-Kilschová 6:2, 6:2.1997 (Mannheim): ČR – Německo 3:2, Světová skupina, 1. kolo: Richterová – Weingartnerová 6:3, 5:5, 3:6, Gerši – Rittnerová 6:4, 6:2, Richterová – Ri
    V angličtině je známé přísloví use it or lose it – použij nebo zapomeň. A to je křivka zapomínání v kostce. Pokud si nebudeme opakovat a procvičovat naučenou látku, zapomeneme z ní časem pořádnou porci, ne-li celou.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00