Jak na věc


donaha brno

Čekejte prosím, jste v pořadí

    Divadlo Jiřího Myrona Čs. legií 148/14, Ostrava - Moravská OstravaTERRENCE MCNALLY, DAVID YAZBEKRežie Pavel ŠimákScéna David Bazika, Kostýmy Eva KotkováDramaturgie Marek PivovarPřeklad Pavel Dominik Převod do "ostravakovštiny" Ostravak Ostravski"Ostravak Ostravski" se vrací. A bude z toho komediální muzikál! Ptáte se, jak je to možné? Muzikál Donaha! již několik let úspěšně brázdí světová i česká jeviště. Jeho hrdiny jsou muži, donedávna ještě zaměstnanci hutí, strojíren či sléváren. Náhle však přijdou o práci a hledání nové je marné. A tak se odhodlají k bláznivému kousku: rozhodnou se vytvořit pánskou striptýzovou skupinu, aby uživili sebe a své rodiny. Z toho samozřejmě plyne množství divokých a komických situací. Napadlo nás, že kulisy, v nichž se příběh odehrává, se nápadně podobají jistému městu na severu Moravy. A pak už nebylo daleko k úvaze, že hrdinové příběhu by měli v onom městě nejen žít, ale zcela přirozeně mluvit i jeho řečí. A protože nikdo nevládne "ostravštinou" (nebo
    Po potvrzení formuláře Vám zašleme aktivační odkaz na Vaši e-mailovou adresu. Po kliknutí na tento aktivační odkaz bude Váš účet aktivovaný.
    Hlavní role nezaměstnaných ocelářů, kteří nakonec půjdou donaha vytvořili Tomáš Šulaj, Martin Vrtáček, Míra Zavičár, David Vaculík, Pavel Majkus a Jiří Hejcman, v dalších rolích se představí celý herecký soubor Slováckého divadla. Nahrávku realizoval Petr Malásek, hudební čísla s herci nastudoval David Burda, autorkou scény je Michaela Hořejší, kostýmy pocházejí z dílny módní návrhářky Jolany Izbické – Schofield.
    Tomáš Šulaj získal za ztvárnění hlavní role cenu Thálie v oboru muzikál, inscenace samotná pak diváckou cenu Alfréda Radoka. Titul je nejúspěšnějším muzikálem v celé historii Slováckého divadla.


NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉDONAHA! (HOLE DUPY), ND moravskoslezské

    Toto jsou internetové stránky společnosti IRSnet CZ s.r.o., IČO: 26732122, se sídlem Politických vězňů 934/15, Nové Město, 110 00 Praha 1, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 90221. Společnost IRSnet CZ s.r.o. je členem koncernu AGROFERT.
    Děj muzikálu, který vznikl na motivy úspěšného britského filmu, diváky zavede k partě ocelářů, kteří řeší závažné životní problémy. Přišli o práci, trápí je vztahy s partnerkami i s dětmi a nedostatek peněz. Když se zdá, že je situace bezvýchodná, napadne jednoho z nich bláznivý nápad – připravit striptérské číslo a tolik potřebné peníze jím vydělat. V tu chvíli nikoho ani nenapadne, co všechno se tím rozpoutá.


Přihlásit se k odběru novinek

    Děj muzikálu, který v podstatě vychází ze známého britského filmu, ale je autory přenesen do amerického města Buffalo, by se mohl odehrávat kdekoli. Vše se točí kolem několika kamarádů, jejichž problémy s přítelkyněmi, manželkami, placením alimentů apod. mají společného jmenovatele: všichni nemohou sehnat práci. Když už se jejich snažení zdá beznadějné, přijde jeden z party se spásným nápadem, k němuž ho nevědomky inspirovala vlastní manželka. Ta se chodí čas od času bavit do dámského klubu, jehož součástí je i program složený z pánských tanečních čísel. Naši nezaměstnaní se rozhodnou zkusit své štěstí a napnou všechny síly k tomu, aby nacvičili pánské striptérské číslo a vystoupili v místním klubu. Z počáteční recese se stane "tvrdá dřina", postupně se však bývalí oceláři v továrně stávají skutečnými tanečníky! Čeká vás skvělá rockově-funková hudba, která i vás zvedne ze sedadla.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00