Jak na věc


donaha brno

NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉDONAHA! (HOLE DUPY), ND moravskoslezské

    Hlavní role nezaměstnaných ocelářů, kteří nakonec půjdou donaha vytvořili Tomáš Šulaj, Martin Vrtáček, Míra Zavičár, David Vaculík, Pavel Majkus a Jiří Hejcman, v dalších rolích se představí celý herecký soubor Slováckého divadla. Nahrávku realizoval Petr Malásek, hudební čísla s herci nastudoval David Burda, autorkou scény je Michaela Hořejší, kostýmy pocházejí z dílny módní návrhářky Jolany Izbické – Schofield.
    Toto jsou internetové stránky společnosti IRSnet CZ s.r.o., IČO: 26732122, se sídlem Politických vězňů 934/15, Nové Město, 110 00 Praha 1, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 90221. Společnost IRSnet CZ s.r.o. je členem koncernu AGROFERT.
    Po potvrzení formuláře Vám zašleme aktivační odkaz na Vaši e-mailovou adresu. Po kliknutí na tento aktivační odkaz bude Váš účet aktivovaný.
    Tomáš Šulaj získal za ztvárnění hlavní role cenu Thálie v oboru muzikál, inscenace samotná pak diváckou cenu Alfréda Radoka. Titul je nejúspěšnějším muzikálem v celé historii Slováckého divadla.


Čekejte prosím, jste v pořadí

    Děj muzikálu, který v podstatě vychází ze známého britského filmu, ale je autory přenesen do amerického města Buffalo, by se mohl odehrávat kdekoli. Vše se točí kolem několika kamarádů, jejichž problémy s přítelkyněmi, manželkami, placením alimentů apod. mají společného jmenovatele: všichni nemohou sehnat práci. Když už se jejich snažení zdá beznadějné, přijde jeden z party se spásným nápadem, k němuž ho nevědomky inspirovala vlastní manželka. Ta se chodí čas od času bavit do dámského klubu, jehož součástí je i program složený z pánských tanečních čísel. Naši nezaměstnaní se rozhodnou zkusit své štěstí a napnou všechny síly k tomu, aby nacvičili pánské striptérské číslo a vystoupili v místním klubu. Z počáteční recese se stane "tvrdá dřina", postupně se však bývalí oceláři v továrně stávají skutečnými tanečníky! Čeká vás skvělá rockově-funková hudba, která i vás zvedne ze sedadla.


Přihlásit se k odběru novinek

    Muzikál Donaha! ve Slováckém divadle nastudoval režisér Radek Balaš, který je podepsán pod celou řadou titulů – za všechny například Adéla ještě nevečeřela, Cikáni jdou do nebe a další. Pro režiséra i dramaturgyni inscenace Ivu Šulajovou není ale tématem Donaha! jen laciné odhalování šestice mužů. Vidí v něm daleko hlubší poselství. „Donaha! je muzikál 21. století. Je to moderní dílo se všemi parametry nejvyšší kvality žánru: má silný a autentický příběh, reálné postavy a skvělou muziku. Vypráví o tom, jak je těžké najít místo v současné rychle se měnící západní společnosti, nahlíží do duší - hlavně mužů. Je to "duševní striptýz" o tom, jak být dneska chlap. Připomeňme ne nepodstatný fakt, že se muzikál dostal do Česka pouhých pět let po své broadwayské premiéře. Po pěvecké stránce byl zatím vůbec nejnáročnějším muzikálem ve Slováckém divadle,“ říká dramaturgyně Iva Šulajová. Její slova potvrzuje i režisér a zároveň i choreograf Radek Balaš. „Herci musí dokonale zvládnout psychologické
    Děj muzikálu, který vznikl na motivy úspěšného britského filmu, diváky zavede k partě ocelářů, kteří řeší závažné životní problémy. Přišli o práci, trápí je vztahy s partnerkami i s dětmi a nedostatek peněz. Když se zdá, že je situace bezvýchodná, napadne jednoho z nich bláznivý nápad – připravit striptérské číslo a tolik potřebné peníze jím vydělat. V tu chvíli nikoho ani nenapadne, co všechno se tím rozpoutá.
    Jan Frolec, Pavel Kratochvíl, Roman Lacina, Petr Leška, František Procházka, Petr Žajdlík,původně: Vít Svozil, Jaroslav Pastyřík, František Procházka, Petr Žajdlík, Roman Lacina, Michal Kedroň


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00