Jak na věc


dobrmani v nouzi fc

Leptospiróza u psů – prevence, příznaky a léčba

    Dobrman je velmí přátelský, mírumilovný pes. V rodině miluje především děti. Je nutné dbát na jeho pracovní temperament a věnovat mu dostatek času a možností pro vyžití, třeba výcvikem. Je tvrdý a pracovitý. Důraz je kladen na nebojácnost, sebejistotu a ostražitost, což dělá z tohoto plemene úžasného hlídače, ale také doprovodného, obranného a služebního psa. Nepohrdne však pobytem v posteli co nejblíže svému pánovi a rodině.
    Dobrý den.Daruji do dobrých rukou pejska,stáří 9let.Je hodný,přítulný,má rád piškoty a procházky venku,nemá rád koupání a jiné zvířatka.Pouze seriozní a hodní lidé.Udaje níže uvedené nejsou kvůli zneužití pravdivé,pouze email.Děkuji
    Děti dostávají pejsky za odměnu ve škole, ale i z pouhého rozmaru. Pokud se jim líbí plemeno, které je zrovna v oblibě. Dospělí si pořídí roztomilé štěňátko, které pak roste jako dříví v lese. Časem člověk zjistí, že na pejska nemá tolik času. Nedokáže ho ani dobře vychovat, natož pak v dospělosti zvládnout.
    Plemeno dobrman je jediné německé plemeno, které nese jméno svého prvního známého chovatele Friedricha Louise Dobermanna (2.1.1834 – 9.6.1894). Byl to výběrčím daní, správce rasovny a městský odchytávač psů. K chovu vybíral z tohoto zdroje zvláště ostré psy. Důležitou roli při vytváření plemene hráli jistě tzv. „řezničtí“ psi, kteří byli na tehdejší poměry relativně prošlechtěnou rasou.


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Daruji fenku křížence labradora a ohaře z vážných osobních důvodů.Nejlepe lidem se zahradou s vysokým plotem,ale je zvyklá žít v domě.Potrebuje aktivní lidi kteří rozumí výcviku.Fenka je očkovaná,čipovanà kastrovaná . Potřebuje lidí kteří se povjenují výcviku.Zaplatim veškeré výdaje a krmení na 2 měsíce .Daruji na ...
    Jsme pejskaři stejně jako Ty. Psi jsou velkou součástí našeho života, a proto jsme se rozhodli vytvořit tento web. Organizací srazů pejsků jsme se zapsali i do České knihy rekordů.
    V dnešní době, kdy má domácnost průměrně dvě děti a dva psy i více, se ale na druhou stránku ocitají zvířata velice často v nouzi. Na jedné straně je ochránci zvířat zachraňují. Na druhé straně je lidé týrají, bijí, odkládají do útulků a v horších případech jsou schopni je vypustit na ulici nebo kdekoliv přivázat a opustit?
    Naši fenku Elsu milujeme, ale pokaždé, když uteče přes plot k sousedům, ustavičně štěká a běhá po baráku, honí naši kočku, skáče na návštěvy, krade a žere nám jídlo...pak nás upřímně sere. A děláme pro její dobré návyky snad všechno. Po každém potrestání to naše Elsa hodí za hlavu a není dne, kdy by něco, co ...


Jaké krmivo vybrat pro vašeho pejska, aby si ho zamiloval?

    Bohužel musím darovat svého pejska Falka ,kterého nemohu mít u sebe. Nyní je Falko dočasné péči, kde je bohužel sám a uvázaný u boudy.Jezdím denně po práci k němu, aby se proběhl.Hledám pro něj hodné lidi,kteří by se měli radost ze staršího pejska.Pes je zvyklý být doma v bytě i venku. Má rád děti, malé pejsky a ...
    Přijde rozčarování, pejsek je doma nadbytečný a v dobrém případě mu jeho majitel hledá nový domov. I tak se ale stává, že nevybere dobře. Pejska momentálně nikdo nechce a pes tak končí na zahradě v kotci, na řetězu,  kde si ho nikdo nevšímá. Tam pejsek strádá, jak fyzicky tak i psychicky. Další možností je, že pejsek skončí v útulku. V útulku pes mnohdy pobývá i několik let, když nemá to štěstí a někdo ho adoptuje. Jedním z plemen, které takto končí jsou i dobrmani. Podívejte se na případy, které staly. Fotografie jsou hodně neveselé, ale ukazují aktuální situaci psů.
    Dobrman je středně velký, silný a svalnatý pes. Elegantními liniemi těla, hrdým a vzpřímeným držením, temperamentní povahou a odhodlaným výrazem odpovídá ideálnímu vzoru psa.


Dobrmani v nouzi – smutné osudy psů

    Z nich F. L. Dobermann vyšlechtil v 70. letech minulého století plemeno dobrman. Získal tak služební psy, kteří nebyli nejen ostražití, ale pracovali i jako ochránci dvora a domu. Často se používali jako hlídací a policejní psi, odtud vznikla přezdívka „četničtí psi“. Při lovech převážně sloužili k chytání škodné zvěře. Pro uvedené přednosti byli dobrmani už na přelomu tohoto století oficiálně uznáni jako policejní plemeno.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00