Jak na věc


dobří zubaři a levní v brně

Znáte opravdu dobře své sousedy? Nebo si to jen myslíte?

    Začalo to naprosto nevinně. Sarah se s manželem přestěhovala do malebného domku v ospalém městečku, kde se záhy spřátelila se svými sousedy. Ale znáte to. Máloco je takové, jak to vypadá. Sarah si uvědomí, že je v jejím životě někdo, kdo se jí snaží ublížit. Ale kdo? Copak by jí chtěli ublížit ti sympaťáci odvedle, nebo dokonce manžel?
    Kniha se četla opravdu dobře a na prvotinu je thriller velmi povedený. Nechybí mu napětí, zajímavá zápletka a překvapivý konec. Pokud čekáte knihu ve stylu Larse Keplera, budete zklamaní menší propracovaností a jemnějším popisováním událostí. Jestli ale chcete napínavý psychologický příběh, jsou Dobří sousedé skvělá volba.
    V loterii padl více než třísetmilionový jackpot a Shaw McBride a Romeo Zderko mají pocit, že se na ně usmálo štěstí. Ne že by drželi v rukou správný tiket, ale osud je v pravou…
    A. J. Bannerová se narodila v Indii, ale vyrostla v Severní Americe. Už od mládí hltala napínavé romány od Agathy Christie a Daphne du Maurier a toužila po tom psát jako ony. "Dobří sousedé" z nakladatelství Kniha Zlín jsou její prvotinou a nutno podotknout, že nadmíru zdařilou. Bannerová se svým vzorům přiblížila tak moc, že ji klidně můžeme považovat za jejich konkurentku. "Dobří sousedé" jsou napínavá a čtivá detektivka, kterou ocení zejména ženské čtenářky.


Recenze: A. J. Banner – Dobří sousedé

    Ctižádostivému novináři Jannemu Vuorimu se v průběhu několika zasněžených lednových dnů převrátí život naruby. Nejprve obdrží anonymní tip – jistý niklový důl na severu…
    Sarah svůj příběh vypráví v první osobě, což je na jednu stranu čtenářsky vděčné, ale zároveň velmi nepoctivé, co se týče hledání vodítek k vyřešení. Sarah vám bude připadat upřímná, ale raději buďte obezřetní. Nevěřte jí všechno, co říká, protože se může mýlit nebo záměrně lhát. Jako postavu si ji brzy oblíbíte a budete jí držet palce, aby vyřešila všechny problémy, které se na ni nahrnou téměř v jednom okamžiku. Příběh se rozeběhne ve chvíli, kdy v noci dojde k požáru, při kterém zemřou dva sousedé Sarah. Její dům lehne popelem a netrvá dlouho, než si Sarah uvědomí, že nešlo o nehodu.
    Autorka, původem z Indie, jako malá milovala detektivky Agathy Christie. Snila o tom, že jednou sama napíše napínavý thriller. Svou prvotinou Dobří sousedé si tento sen plní.


Spasitel (paperback) (Harry Hole #6)

    Dobří sousedé jsou skutečně dobráci od kosti. Hned na první stránce vás pozvou k sobě domů, vezmou kolem ramen, s přívětivým úsměvem usadí do křesla u okna s výhledem na všechny okolní domy a vy jen užasle sledujete ten cvrkot. A Dobří sousedé vás stále přátelsky drží kolem ramen. Stojí vám za zády, když spolu s hlavní hrdinkou nacházíte tajné deníky a s pocitem šmíráka obracíte jejich stránky a sedí na zadním sedadle auta, když se na vlastní pěst vydáváte zjistit, co předcházelo tragickému požáru a rozpohybovalo následující události. Dobří sousedé jsou celou dobu s vámi. Ale jejich přátelský stisk na vašem rameni už začíná trochu bolet.
    Hlavní hrdinkou tohoto příběhu je autorka knížek pro děti Sarah. Společně s manželem Johnym, který je známý dermatolog, žije na předměstí poklidného městečka Shadow Cove. Jeden domek jako druhý, předzahrádky s grilem a bazény, opečovávané trávníky, prostě idylka jak z amerického snu 80. let. Všechno by bylo dokonalé, kdyby...
    Velkým tahounem Dobrých sousedů jsou… dobří sousedé. Všechny postavy románu, byť jsou popisovány jako prachobyčejní obyvatelé malebného městečka s hustými borovicovými lesy, jsou něčím zvláštním přitažlivé a za svými přátelskými úsměvy skrývají temná tajemství. Jejich jednání ukolébává falešným pocitem bezpečí a skutečnost, že kdykoli mohou vycenit zuby a zaútočit ze zálohy, pěkně mává s nervy nejen hlavní hrdinky Sarah.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00