Jak na věc


digitalizace katastrálních map

Digitalizace tuzemských katastrálních map se zrychluje. Za loňský rok Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK) převedl do digitální podoby 2,5násobně více území než v roce 2008. Přesto ale úřad nesplnil plán, podle kterého měl loni zdigitalizovat 955 katastrálních území. Ve skutečnosti nakonec do digitální formy převedl 763 map, zjistila ČTK z výroční zprávy ČÚZK za rok 2009.

    Mlázovice, Praha - Ostrou kritikou státu nešetří radnice v Mlázovicích, která nesouhlasí s tím, jakým způsobem probíhá digitalizace katastrálních map. Podle starosty Tomáše Komárka jde o proces, který může do budoucna vyvolat sousedské spory a soudní pře. Předseda Českého úřadu zeměměřického a katastrálního Karel Večeře podobné obavy odmítá.
    Holky, narazila jsem na něco, co by mohlo zajímat majitele domů a pozemků. Nedávno jsem se někde dočetla, že po provedené digitalizaci katastr.map dochází k rozdílům oproti původním výměrám. Tak jsem si porovnala starý výpis z ev,nemovitostí s tím, co teď uvádí katastr.úřad. A rozdíly tam jsou. Mně to na parcelách dělalo 200 m2. Tak jsem vyrazila na finančák zeptat se co s tím. Baba na finančáku byla celkem ochotná, sepsala se mnou nové přiznání, ale v zápětí mi sdělila, že podle jejich nějakého fin.řádu mi hrozí pokuta, protože jsem to měla udělat už v r.2008, kdy ta digitalizace proběhla. Tak jsem zvědavá, jestli mi jí napálí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00