Jak na věc


diagnóza sucho v ústech

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

     Vzhledem k tomu, sucho v ústech, může být důsledkem závažných onemocnění, může selhání, aby vyhledali léčbu vést k vážným komplikacím a trvalým poškozením. Poté, co je základní příčinou je diagnostikována, je pro vás důležité dodržovat léčebný plán, který vám a vaší zdravotní péče profesionální design speciálně pro vás snížit riziko možných komplikací, včetně:
    Rozumný člověk většinou s banalitami k lékaři nechodí.Někdy je však těžké i pro lékaře rozeznat, jestli zdánlivě bezvýznamný příznak není prvním projevem závažnějšího chorobného stavu. takovou relativně všední věcí je pocit sucha v ústech, nebo žízeň.
     Sucho v ústech, je stav, ve kterém se vaše ústa je neobvykle suchá. Sucho v ústech, je častým problémem, který se může zdát málo více než nepříjemnost. Ale sucho v ústech může ovlivnit i váš požitek z jídla a zdraví vašich zubů. Lékařský termín pro sucho v ústech je xerostomie (zeer-o-STO-me-uh).
    K vyřešení tohoto problému většinou stačí pohár obyčejné vody, a to hlavně v letním horku, nebo po fyzické námaze. Horší už to bývá, když se jazyk lepí na patro ze strachu nebo nervozity, například před zkouškou. Po překonání této psychické zátěže se ale všechno zlepší a na oslavu úspěchu nebo neúspěchu je žízeň možné zahnat pohárem lahodného moku.


Sucho v ústech. Banalita, nebo vážný problém? Nepodceňujte to!

     V některých případech, sucho v ústech, může být příznakem závažné nebo život ohrožující onemocnění, které by měly být okamžitě vyhodnocen v nastavení nouzové. Patří mezi ně:
     Chcete-li zjistit, zda máte sucho v ústech, lékař nebo zubní lékař pravděpodobně zkoumat pusu a zkontrolovat zdravotní historii. Někdy budete muset provést krevní vyšetření, zobrazovací prohledávání vašeho slinných žláz nebo testy, které měří, kolik sliny si vyrobit identifikovat příčinu.
    U lidí s rakovinou dutiny ústní je někdy nutné nádor ozařovat paprsky, které se aplikují přímo do postižené oblasti. Při tomto léčebném postupu se ale zničí slinné žlázy, takže nemocný má stále sucho v ústech. Nedostatek slin mu znemožňuje spolknout sousto a mluvit bez toho, aby necítil bolest. Nakonec se tito lidé neobejdou bez neustálého svlažování dutiny ústní.


Jaké další příznaky může dojít k sucho v ústech?

     Jiné příčiny sucho v ústech obsahují určité léčby rakoviny a poškození nervové zásobování žláz. Nervové impulsy jsou potřebné z mozku ke stimulaci produkce žláz slin. Jakékoli onemocnění nebo onemocnění, které postihuje tyto impulsy bude mít za následek sucho v ústech. Kromě toho, tento proces přirozené stárnutí mohou snížit schopnost slinných žláz produkovat dostatečné slin, což má za následek pocit sucha v ústech. Reakce sympatického nervového systému, aby stres, který vyplývá z těžké úzkosti nebo deprese může také způsobit sucho v ústech. Je-li sucho v ústech se neléčí, může infekce vyvinout ve slinných žlázách, úst, jazyka nebo v důsledku zvýšeného růstu bakterií.
     I když léčba závisí na příčině, sucho v ústech, je často vedlejší účinky léků. Sucho v ústech může zlepšit s upraveným dávkování nebo pro nový předpis.
    Nakonec pár slov pro uklidnění. Pravděpodobnost, že budete mít žízeň z nějakého medicinsky závažného důvodu, je velmi malá. Většinou se stačí pořádně napít.
     Co můžete udělat v mezidobí Zkuste často popíjení vody nebo žvýkání žvýkačky bez cukru pro zvýšení vaší sliny. Také se ujistěte, že čistíte zuby pravidelně, aby napomohl prevenci zubního kazu. Pokud používáte tabák, bude odvykání, které mohou zlepšit vaše příznaky.
    Jsou ale případy, při kterých ani velké množství vody žízeň neuhasí. Tehdy by měl lékař zpozornět a určitě odebrat pacientovi krev k laboratornímu vyšetření. Výsledky potom často potvrdí diagnózu cukrovky. Po nasazení diety a léčby prášky, se stav většinou upraví. Občas se ale pacient nevyhne několika dnům stráveným na nemocničním lůžku.


Závažné nebo život ohrožující příčiny sucho v ústech

     Sucho v ústech může doprovázet další příznaky, které se liší v závislosti na základním onemocnění, poruchy nebo nemoci.... Přečtěte si více o sucho v ústech, příznaky
     Příprava seznam otázek pro lékaře vám pomůže co nejlépe využít svůj čas spolu. Seznam vaše dotazy od nejdůležitějších po nejméně důležité. Pro sucho v ústech, některé základní otázky, zeptejte se svého lékaře patří:
     Když jeden příčinu problému nelze určit nebo nemůže být vyřešen, může být následující tipy vám pomohou zlepšit vaše sucho v ústech, příznaky a udržovat vaše zuby zdravé:
     Sucho v ústech, lékařsky známý jako xerostomie, je onemocnění, které nemají dostatek slin držet ústa vlhká. Sucho v ústech je častým nežádoucím účinkem mnoha léků. Infekce nebo obstrukce slinných žláz jsou často spojovány s sucho v ústech, protože tyto žlázy jsou zodpovědné za produkci slin v ústech. Onemocnění, jako je lupus a diabetes, mohou také vést k suché mou... Přečtěte si více o suchou ústní zavedení


Kategorie: Ústa, zuby a ústní zdraví

     Co můžete očekávat od svého lékaře Váš lékař nebo zubař, je pravděpodobné, že se vás zeptat na několik otázek. Být připraveni zodpovědět si mohou vyhradit čas jít přes všechny body, které chcete trávit více času na. Váš lékař nebo zubní lékař může požádat:
     Pokud váš lékař domnívá, léky, že je příčinou, on nebo ona může upravit dávku nebo přejít na jinou léčbu, která nezpůsobuje sucho v ústech. Váš lékař může také zvážit předepsání pilokarpin (salagen) nebo cevimeline (Evoxac) ke stimulaci produkce slin.
     Studie prokázaly, že akupunktura akupunktura může být užitečné pro lidi s sucho v ústech vyplývají z různých příčin, zejména z radiační terapie pro léčbu rakoviny. Tento postup zahrnuje použití jemných jehel, lehce umístěny do různých částí těla, v závislosti na vaší oblasti zájmu. I když tato léčba vypadá slibně, vědci stále studuje, jak tato terapie funguje xerostomií.
     Výsledkem snížení nebo sliny, sucho v ústech, může vést k problémům, protože sliny pomáhá prevenci zubního kazu tím, že omezuje růst bakterií a odplavení částice potravy. Sliny také zvyšuje vaši schopnost chuti a usnadňuje polykání. Kromě toho, enzymy ve slinách pomoc při trávení.


Životní styl a domácí opravné prostředky

     Sliny, produkoval slinných žláz v ústech, hraje důležitou roli v ústech po vyčištění ji a odstranění zbytků potravy. Sucho v ústech dochází, když se slinné žlázy, které tvoří sliny nefungují správně. Protože mnoho over-the-counter a předpis léků má sucho v ústech jako vedlejší účinek, jsou častou příčinou onemocnění. Kromě toho, některé nemoci, jako je diabetes, Parkinsonova choroba, a Sjögrenův syndrom (autoimunitní onemocnění, vyznačující se tím, suchých očí a úst), může snížit funkci slinných žláz, což vede k sucho v ústech.
    Slinné žlázy mohou být poškozené i zápaly. Takovou chorobou je například Sjögrenův syndrom, který se projevuje zápalem slinných a slzných žláz. Nemocným tak kromě slin chybí i slzy, takže se u nich opakovaně objevují i zápaly rohovky, které mohou vést až k jejímu poškození nebo zničení. Tato diagnóza se dá potvrdit velmi jednoduchou zkouškou. Při té se vyšetřované osobě vloží do úst kousek filtračního papíru a sleduje se, kam až postoupí hranice slin.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00