Jak na věc


desetinná čísla pracovní list

Obraťte se na nás v případě dotazů, či technických problémů.

    Dělená desetinná čísla převedeme na přirozená (celá) čísla, tak že vynásobíme obě čísla (dělenec i dělitel) takovým stejným číslem abychom dostali číslo celé:
    Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak vypočítat tenhle příklad: -0,48:2,4 ,by mělo vyjít 0,2 (- 4,8:2) ,já jsem vůbec nepochopila,jak se posunuje ta desetinná čárka…moc děkuju:)
    Program Desetinná čísla 1 obsahuje cvičení na zápis desetinných čísel, na jejich porovnávání na číselné ose, na vzestupné i sestupné řazení, zaokrouhlování, sčítání a odčítání.
    A teď máme před (i za) desetinnou čárkou u obou čísel stejný počet číslic a můžeme porovnávat. Jak už jsme psali výše, tak začneme z levé strany. porovnáváme tedy 0 a 2. 0 je menší jak 2, takže výsledek je:
    Příklad jsme zařadili do příkladů zde: http://www.diktatyapriklady.cz/priklady-na-pocitani-slozenych-zlomku-2/ (příklad číslo 8.) Nemusí se to řešit jako složený zlomek. Stačí jen 3/4 x 1/2 = 3/8.


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Úloha obsahuje 4 příklady, v nich se sčítají buď 3, nebo 4 čísla. Prvním úkolem je přetažení sčítanců do správných pozic v připravených řádcích. Následuje sčítání, při kterém se číslice zapisují pomocí zobrazené klávesnice. Místo pro zápis následující číslice je označeno barevně. Při každé chybě si program vynutí opravu. Po ukončení celé úlohy bude výkon ohodnocen známkou a úspěšný řešitel si může zahrát hru.
    Desetinná čísla sčítáme stejně jako čísla celá (Sčítání a odčítání pod sebe popisujeme ZDE) nejdůležitější je čísla správně napsat pod sebe, tak aby byla pod sebou čísla stejného řádu – tisíce pod tisíce, stovky pod stovky,…., setiny pod setiny…. Stačí si zapamatovat, že při sčítání a odčítání desetinných čísel musí být desetinné čárky pod sebou.
    Pořád to nechápu vím jsem nechápavá chodím do 6 třídy ale bůbec tomu nerozumím prosím vás jak mi to má vlíst do hlavy abych to pochopila nechápu příklad třeba 21,45:7 Opravdu netuším :'( Prosím vás pomozte mi :'(
    Čísla, umístěná uprostřed obrazovky, je potřeba přetáhnout myší na správná místa do připravených políček tak, aby byla seřazena podle zadání vzestupně nebo sestupně. Po skončení úlohy je výkon je ohodnocen známkou a úspěšný řešitel si může zahrát hru.


Další produkty z tohoto předmětu:

    Desetinná čísla jsou čísla zapsaná pomocí číslic a desetinné čárky. Mají celou část, desetinnou čárku a desetinnou část. Obě části jsou zapsány číslicemi, které vyjadřují určitý řád.
    Úloha obsahuje 4 příklady. Prvním úkolem je přetažení menšence a menšitele do správných pozic v připravených řádcích. Následuje odčítání, při kterém se číslice zapisují pomocí zobrazené klávesnice. Místo pro zápis následující číslice je označeno barevně. Při každé chybě si program vynutí opravu. Po ukončení celé úlohy bude výkon ohodnocen známkou a úspěšný řešitel si může zahrát hru.
    Úkolem je zapsat pomocí číslic desetinné číslo, zadané slovy. Úloha sestává z osmi příkladů. Každý příklad se vyhodnocuje hned po zápisu, celá úloha se hodnotí známkou po zápisu posledního příkladu. Úspěšný řešitel si může na konci zahrát hru.
    Program zadává desetinná čísla a způsob, jakým má být číslo zaokrouhleno. Žák zapíše požadované číslo pomocí klávesnice, zobrazené na ploše monitoru. Program každý zápis okamžitě vyhodnocuje. Celá úloha obsahuje 16 zadání. Po jejím ukončení bude výkon ohodnocen známkou a úspěšný řešitel si může zahrát hru.


Speciální vzdělávací pomůcky k podpoře výuky slabozrakých žáků

    Čísla, umístěná uprostřed obrazovky, je potřeba přetáhnout myší na správná místa na číselné ose. Program nabízí více čísel, než je pozic v daném intervalu číselné osy. Žák musí vybírat jen ta čísla, která do daného intervalu patří. Po skončení úlohy je výkon je ohodnocen známkou a úspěšný řešitel si může zahrát hru.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00