Jak na věc


dealeři hyundai

Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog

    Starosta čtvrti Tower Hamlets zareagoval slovy: „Je to velký problém na mnoha místech. Jedná se především o trestní věc a potřebujeme na ulicích více policistů. Policie není zodpovědností rady a vládní škrty mají velký dopad - jen v Tower Hamlets jsme přišli o více než 200 strážníků, a to má skutečný vliv. Příliš často se trestná činnost, včetně obchodování s drogami, neomezuje. A stejně jako zdejší obyvatelé si myslím, že je to nepřijatelné.“ Celkem jasné vyjádření, nejsme si ale jisti, jestli je to maximum, co starosta svede. A pokud ano, možná měl místo řečí nechat cedule viset a k protestu se tím přidat...
    Obyvatelé britské metropole přišli s velmi neobvyklým způsobem, jak se pokusit vypořádat s problémem, který úřady léta úspěšně ignorují. Lidé z městské části Tower Hamlets ve východním Londýně pověřili skupinu partyzánských umělců, aby vytvořili v ulicích rozmístili dopravní značky speciálně určené pro prodejce drog, kterými se to v ulicích prý jen hemží.
    Nově umístěné značení se podobá oficiálním cedulím pro řízení silničního provozu na pozemních komunikacích, ale ve skutečnosti je to nástroj tichého boje proti nelegální činnosti. Podél silnic tak vyrostly značky například vymezující parkovací místo dealerům drog, jiný bílo-červený kruh zakazuje vjezd do ulice všem řidičům krom obchodníků s psychotropními látkami, další dodatková tabulka upozorňuje na právo přednosti v jízdě takových lidí..


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00