Jak na věc


děčínské zámek akce

První prosincová sobota promění zoo v peklo plné čertů

    Je jich celkem devět! A jsou největší chovnou skupinou tohoto druhu v České republice! Řeč je o makacích chocholatých. Přijďte se podívat, jak vesele skotačí v expozici.
    Zoologická zahrada v Děčíně obhájila své členství v Evropské asociaci zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Potvrdila tak, že patří mezi prestižní chovatelská zařízení na evropském kontinentě.
    Nejčerstvějším přírůstkem děčínské zoo je telátko zebu zakrslého. Telátko je na světě týden, narodilo se na svátek 28. října.
    Mezi živočichy se najde mnoho jedinců, kteří vynikají obdivuhodnými výkony, rekordními vlastnostmi i schopnostmi přizpůsobit se okolním podmínkám. Poznejte je na naší stezce s názvem ZooRekordy.
    Děčínská zoo se opět po roce promění v peklo. Tradiční mikulášská nadílka s názvem Čertovský rej v zoo čeká návštěvníky v sobotu 7. prosince od 14 hodin.
    Věděli jste, že tapír jihoamerický umí i přes svůj mohutný vzhled dobře plavat, potápět se a i na skalnatých terénech vyvinout poměrně vysokou rychlost?
    Chápanům středoamerickým mexickým se v děčínské zoologické zahradě evidentně daří. Ani ne po roce chovu se zoo může pochlubit prvním odchovaným mládětem.


Zoologická zahrada Děčín – Pastýřská stěna, příspěvková organizace

    Zpestřete si návštěvu zoo komentovaným setkáním se zvířaty. V květnu, červnu a září probíhají komentované ukázky krmení pouze o víkendech a o svátcích. V červenci a srpnu pak denně.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00