Jak na věc


cviky na bolavá záda

Bolavá záda na mateřské. Proč nás bolí a jak si můžeme pomoci

    Stojíte vzpřímeně, přičemž se můžete rukama opřít o zeď. Nadechněte se, potom během výdechu zvedejte plynule jednu nohu. Noha musí být natažená, záda rovná, břišní svaly stažené. Zvedněte nohu co nejvýše, nevytáčejte však přitom pánev. Během nádechu se vraťte do původní pozice.
    Svalstvo nohou představuje největší svalovou skupinu na lidském těle. Rozvoj svalstva nohou představuje problém pro muže, ženy se potýkají s nadměrným usazováním tuku v oblasti stehen a pánve. Zábavné je sledovat rozvržení tréninků u jednotlivých pohlaví. Ženy přednostně procvičují stehna a hýždě téměř při každé návštěvě
    Prsní svalstvo je dnes na soutěžích prezentováno zcela jiným způsobem, než tomu bylo dříve. V 60. a 70. letech byl velký důraz kladen na objem hrudního koše. Kulturisté se na soutěžích při póze hrudník zboku snažili co nejvíce vyklenout hrudník. V té době nebyl pro světovou špičku problém zvládnout vakuum, které se právě hodilo i do této pózy...
    Bicepsové zdvihy s isometrickou kontrakcí příznivě ovlivňují tvar bicepsů, vytrvalost v síle, zlepšují vaskularitu. Isometrická kontrakce v pozitivní fázi zlepšuje oddělení partie od tricepsů a ramen, bicepsy se tak lépe zvýrazní, zlepšuje se tvrdost svalů.


info@body-zone.cz | RSS | Cviky | BodyZone - kulturistika & fitness

    Ramena, nebo také deltoidy nelze v rozvoji postavy ve tvaru X přehlížet. Základní charakteristikou kulturistické postavy je rozvoj ramen do šířky, vytváří tvar trupu do V. Šíře ramen tzv. biakromiální míra je ovlivnitelná až do 32 let.
    Kromě těchto cviků vám k pevnému zadečku pomohou výstupy do schodů, svižná až ostrá chůze, běh, zejména běh s výskoky, step aerobic, bruslení (klasické i in-line bruslení).
    Stojíte vzpřímeně v mírném rozkročení a s rukama v bok, záda jsou rovně s hlavou. Nadechněte se a během nádechu vykročte jednou nohou dopředu tak, že stehno vykročené nohy se dostane do vodorovné polohy. Při návratu do původní pozice následuje hluboký výdech.
    Připadá-li vám tento cvik příliš jednoduchý a málo namáhavý, můžete si k němu přidat závaží. Nemusí se jednat o jednoruční činky, stejnou službu vám prokáží PET lahve naplněné vodou.
    Všmli jste si někdy, že pohyb drtivé většiny cviků na bicepsy kopíruje oblouk? Ať už uchopíte do rukou jednoručky, velkou činku, lomenou tyč nebo žerď spodní kladky, pokaždé vykonáváte cvik stejným způsobem.


K posilování stehen překvapivě stačí věci, které máte běžně doma

    Pro stimulaci svalových partií k růstu je nutné obměňovat cviky viz. článek Délka tréninkových period. V následujícím výčtu cviků budete seznámeni s tahovými cviky, které Vám budou nápomocny při sestavování dalších tréninkových plánů.
    Nadhoz spojený s tlakem na ramena posiluje kompexně svaly horní poloviny těla. Od počátku zdvihu, kdy se do práce zapojují vzpřimovače páteře a na krátkou dobu i nohy, postupuje směr působení ve směru dráhy činky. Zapojují se horní zádové svaly, ramena, trapézy a svaly paže včetně předloktí.
    Střed těla tvoří břišní svaly a jejich antagonistou jsou vzpřimovače trupu, proto Vám doporučuji je procvičovat v rámci tréninkové jednotky společně. Pro začátečníky je vhodné věnovat zvýšenou pozornost při zpevňování těla právě těmto partiím.
    Pro stimulaci svalových partií k růstu je nutné obměňovat cviky viz. článek „Délka tréninkových period“. V následujícím výčtu cviků budete seznámeni s tahovými cviky, které Vám budou nápomocny při sestavování dalších tréninkových plánů. Tahové cviky doporučuji začátečníkům a kulturistům do 18-ti let věku, kdy není


Ideální pokojová teplota pro celou rodinu

    Vypracované hýždě jsou ozdobou ženy. Dopracovat se k tomuto cíli není nijak jednoduché. Žádná dieta vás k tomuto cíli nedovede, nelze totiž tělu poručit, aby zhublo v určité partii, kromě toho vám žádná dieta nezpevní tělo. Toho lze dosáhnout pouze cvičením a zdravou stravou, která dodá tělu vše potřebné. Prozradím vám pět cviků, které vám pomohou k pevnému zadečku.
    Nemusíte mít obavu, že z těchto cviků získáte ohromný, pevný zadek. Při běžném cvičení se vám to nemůže stát. Naopak získáte pevné, kulaté hýždě, které se stanou vaší chloubou. K dosažení ohromných pevných hýždí je zapotřebí velmi intenzivní cvičení zaměřené na tuto partii.
     Hýžďové svaly jsou jedinou partií těla, kde se výsledky posilování dostavují rychleji u žen než u mužů. Důvodem je vyšší kapacita krevního řečiště v dolní polovině těla. Díky tomu dostávají pracující svaly během cvičení více kyslíku i živin, čímž dochází k jejich rychlejšímu zpevnění.
    Během provádění cviku dbejte na udržení rovných zad, staženého břicha i na to, aby obě vaše chodidla byla celou ploskou na podložce. Nevystrkujte zadek a udržujte postavení hlavy v prodloužení trupu, přičemž je povolen pouze mírný předklon.


Rozpoznejte signály, že váš partner má milenku

    Dnes jsem si pro Vás připravil netradiční techniku. Postupně se dostáváte do stavu, kdy první začátečnické krůčky máte za sebou, na svalovou rozbolavělost jste přivykli a cvičení se pro Vás stává drogou, protože po dobře odjetém tréninku máte perfektní náladu díky endorfinům, které se Vám v mozku vyplavují
    Další alternativou tohoto cviku je jeho provádění v pozici sfingy. Opět klečíte, tentokrát se však v kleku opíráte o předloktí, hlava je v prodloužení páteře. Zvedněte jednu nohu v pokrčení do prodloužení trupu, přičemž lýtko svírá se stehnem pravý úhel.
    Také máte každou nohu, ruku nebo jednu polovinu hrudníku jinou než tu druhou? Pak by Vás mohlo zajímat, že existuje řešení v podobě unilaterálních - jednostranných cviků. Dysbalance partií je vcelku běžným jevem.
    Tento originální cvik zcela nevhodný pro začátečníky je náhradní variantou za čelní dřepy s činkou na ramenou. Výhodou je, že zátěž je přenášena na ramena prostřednictvím polstrovaných opěrných bodů a nezpůsobuje tak nepříjemný tlak v oblasti ramen.


Vyrobte si vlastní vonné svíčky z oblíbených ingrediencí

    Poměrně komplikované je to s tahovými cviky u této největší svalové partie paží. Za tahový cvik lze pokládat zapažování (kick-back) a ostatní, byť se jedná o cviky s kladkou, jsou cviky tlakové. V článku budou uvedeny pouze ty cviky, u kterých nehrozí deformace obratlových těl ve vertikálním směru,
    Tricepsy jsou trojhlavé svaly paží na spodní a vnější části nadloktí. Tvoří podstatnou část objemu paže, takže pokud chcete napínat metr při měření obvodu paží do co největších rozměrů, tak je vhodné se na rozvoj tricepsů zaměřit.
    Kdo by netoužil po mohutných trapézech a zadních deltoidech? Také často slýcháváte od svého trenéra kritiku na zaostalou zadní partii deltoidů a malou hloubku trapézového svalstva? Kritika zcela oprávněná.
    Lehněte si na bok tak, že hlava leží na podložce v prodloužení trupu, nohy jsou natažené. Hlavu si můžete podložit nataženou paží nebo složeným ručníkem. Druhá ruka je opřená před tělo.
    Tento speciální tvarovací cvik je dobré zařazovat v předsoutěžní přípravě pro oddělení kvadricepsů a hamstringů na vnější straně stehen. Oddělení se projeví vytvořením hluboké podélné rýhy, což rozhodčí kladně oceňují.


Péče o vlasy v zimě správnými oleji. Je několik mýtů, které...

    Jedním ze způsobů, jak dosáhnout progrese ve svalovém rozvoji je metoda využívající sestupné série. Princip spočívá v obráceném pořadí používání zátěže a počtu opakování
    U mužů nejpopulárnější svalová partie. Mohutný hrudník a silné paže jsou snem každého kluka. U mě to bylo stejné. Jako náctiletý jsem dokonce uvažoval o tom, že budu procvičovat prsní svaly a bicepsy každý den a zbytek těla budou pouze doprovodné partie, které odtrénuji na závěr tréninku.
    Po dosažení této fáze v ní vydržte několik vteřin a potom tělo opět přibližujte k zemi. Dbejte na to, aby se vaše bedra během cviku neprohýbala. Opakujte cvik 20 krát.
    V článku jsou uvedeny cviky, které jsou vhodné pro začátečníky - pubescenty a adolescenty, u kterých není dokončen vývoj páteře, která je v jejich věku snadno deformovatelná.
    Výborným cvikem na zpevnění hýždí jsou klasické dřepy. Pokud vám jde v první řadě o zpevnění zadečku, stačí vám polo dřepy. V tomto případě není třeba, aby byl zadek co nejblíže zemi.


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYVÍCE OD AUTORA

    Zádové svalstvo je nejčlenitější svalová partie. Skládá se z mnoha svalů, jejichž rozvoj je závislý na procvičení z různých úhlů. Pestrost tréninku je nutná a v pokročilé fázi nelze vystačit s třemi cviky jako třeba u prsních svalů.
    Kromě výpadu vpřed můžete provádět také výpad vzad. Výchozí pozice je stejná. Při nádechu udělejte jednou nohou krok vzad a druhou nohu pokrčte. Během výdechu se vraťte do původní pozice a opakujte 15 krát, potom vyměňte nohy.
    Tento cvik můžete provádět také na zemi, v poloze na čtyřech, přičemž ruce i nohy svírají s tělem pravý úhel. Natáhněte jednu nohu a táhlými pohyby směřujte plynule nahoru a potom dolů.
    Sedíte na zemi, ruce máte za zády. Zvedněte trup těla a současně se opírejte rukama o zem. Během zvedání trupu máte nohy pokrčené v kolenou ve vzdálenosti od sebe na šířku pánve. Ve vrcholné  fázi zvednutí musí být tělo v jedné rovině se zemí.
    Výchozí poloha je stejná jako u provádění klasických dřepů, stojíte rovně s mírně rozkročenýma nohama a staženým břichem. Nadechněte se, potom předpažte a během výdechu jděte pomalu a plynule dolů.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00