Jak na věc


cukety na grilu

Silikonová forma CAKE POPS – Vánoce - Birkmann

    Miluji vaření mobilní aplikace je jedna z nejobsáhlejších aplikací na českém trhu. Na nic nečekejte a stahujte nekonečnou zásobu receptů do vašeho mobilu!
    Špízy můžeme vynechat a k dipu podávat jen zlehka opečené toasty. Získáme tak výborné a lehké vegetariánské jídlo. A dbáme-li na linii, nahradíme sádlo olivovým olejem.
     Cukety nakrájíme na kolečka cca 5-10 mm silná, rozložíme na talíř, osolíme a necháme pustit šťávu. Pak rozmícháme olivový olej s kořením, touto směsí potřeme kolečka cukety a grilujeme. Během grilování můžeme průběžně potírat. Téměř k dokonalosti cukety doladíme plátkem pršutu a kozího sýra.
    Kuřecí maso rozklepeme mezi dvěma fóliemi nebo v mikrotenovém sáčku. Poklademe je plátky slaniny, potřeme hořčicí, posolíme a zarolujeme. Pak tvoříme špízy: zarolovaný váleček vždy nejdříve propíchneme špízem (špejlí) a pak teprve odřízneme – takto se nám roládka nerozbalí. Válečky prokládáme žampiony. Grilujeme na mírném plameni, dokud není maso středně propečené.


mohou pouze přihlášení uživatelé.

    Cibuli nakrájíme na kostičky a osmahneme na sádle. Přidáme nadrobno nakrájenou cuketu. Osolíme a opepříme. Jakmile cibule a cuketa dostatečně změknou, přidáme oregano a nakonec utřený česnek a směs rozmixujeme. Česnek přidáváme opravdu až nakonec, jinak směs zhořkne.
    Cukety i se slupkou si nakrájíme na podélné plátky o tloušťce cca půl cm. Tyto plátky cukety posolíme a necháme odležet, aby pustily šťávu. Rozpustíme si med v sójové omáčce a přidáme olej. Oloupeme si česnek a rozmačkáme. Oloupanou cibuli nakrájíme. Směs medu, sojové omáčky a oleje nyní smícháme s česnekem, cibulí, chilli a vybranou aromatickou bylinkou a krátce rozmixujeme. Vznikne nám tak marináda, do které na 3 hodiny naložíme odležené plátky cukety. Nyní už zbývá cuketu pouze z obou stran ogrilovat a máme hotovo.
     Hodnoty jsou vztaženy na jednu porci. DDD (doporučená denní dávka) je založena na průměrných hodnotách pro dospělého člověka o váze 70kg z vyhlášky č. 225/2008 Sb.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00