Jak na věc


co pomáhá na otoky nohou

Nateklá lýtka totiž mohou také indikovat mnohé nemoci

    V těle maminky koluje během vývoje dítěte větší množství tekutin, a to vede k otokům, především ve vyšších fázích těhotenství. Zde to zpravidla způsobuje rychlý nárůst váhy. To se umocňuje, pokud nastávající maminka dlouho stojí nebo sedí. V těchto polohách se totiž podporuje uložení tekutiny mimo krevní oběh. Ideálním řešením je polohovat nohy a podnikat malé svižné procházky. Také by se měl regulovat příjem tekutin. Pro budoucí maminky je ideální vypít denně 4 litry.


Běhání ve velkých vedrech. Deset tipů jak běhat za velmi…

    Kouření, obezita, hormonální léčba, těsné oblečení, nevhodný pitný režim, některé jiné závažné nemoci. Tuto nemoc mohou ovlivnit rovněž vrozené dispozice. Pokud se u blízkých příbuzných objevují opakované žilní trombózy, pak jste ohroženi tvorbou trombů - krevních sraženin ve zpomaleně protékající žilní krvi. Pomineme-li vážnější zdravotní příčiny, tak jedním z důvodů může být i špatná obuv. Pokud nosíme nevhodnou obuv, tak se spolu s ní mění i náš styl chůze. Tělo si chce pomoci k příjemné poloze nohy a výsledkem je nášlap na celou plochu chodidla místo zdravého užití pouze plochy prvního a pátého prstu. Změna v chůzi může být minimální, ale přesto začnete používat jiné svaly a tím můžete některé omezovat. Změníte tak oběhové poměry v noze, která následkem toho začne otékat. Především je nutné klást důraz na vhodnou obuv, která by měla mít plnou patu a měkčí špičku. Pokud se však nechcete vzdávat své obuvi, je možno v některých případech sáhnout po ortopedických vložkách. Nejlepším ře
    Ještě několik poznámek k jednomu ze zmiňovaných negativních faktorů, který může způsobovat otékání nohou, kterým je obezita. Tělo musí pracovat s větším břemenem a dochází k filtraci vody z krevního oběhu do okolního prostoru. Tam zůstává a obtížně se vstřebává, kvůli tomu se nahromadí a vznikne otok. Tomu se dá předcházet, jestliže budete nohy tzv. „polohovat", tj. položíte je výš než máte pánev a chvíli s nimi v této poloze relaxujete. Rovněž pomáhá delší chůze a plavání.


Česko sežehnou tropy. 5 praktických rad, jak přežít vedro…

    Jednou z nich je například cestování, které je může významným způsobem zhoršit. Při běžném cestování dochází k tomu, že člověk dlouhodobě strnule sedí se svěšenými končetinami, často v omezeném prostoru. V důsledku zemské přitažlivosti proto dochází k většímu hromadění krve v dolních končetinách. Tím, že jsme při cestování v klidu, dochází navíc k oslabení funkce tzv. svalové pumpy, která, pokud chodíme, podporuje návrat krve k srdci. Proudění krve také zhoršuje ohnutí v oblasti kolen a třísel, kde okolní tkáně tlačí na žíly. Důsledkem jsou oteklé kotníky a lýtka.


Tento zdravotní problém se může zhoršovat z několika příčin

    Od zánětu žil, přes onemocnění lymfatických cév až k onemocnění jater, ledvin nebo srdce. V případě otoků nohou lze užívat či používat řadu přírodních přípravků jako doplněk celkové léčby. Přípravky obsahující výtažek z ginkgo biloba, jinanu dvoulaločnatého pomáhají díky obsahu účinných látek (flavonoidy, terpeny, ginkolidy). Rozšiřuje zúžené tepny, tepénky ale i vlásečnice v celém těle, zabraňuje "křečím" jejich stěny. Jedním z těchto přípravků je např. Ginkgosan. Některé z přípravků jsou kombinací více účinných látek - koňský kaštan, gotu kola, borůvky a listnatec bodlinatý. Extrakty z těchto hojivých rostlin posilují žilní stěny, snižují tvorbu otoků a modřin, zlepšují prokysličení a prokrvení tkání. Příkladem těchto kombinací je Anthogenol, obsahuje antioxidanty získané ze zrnek hroznového vína Vitis Vinifera a z kůry francouzské pobřežní borovice Pinus Maritima. Pomáhá při oběhových potížích především v dolních končetinách - redukuje otoky nohou. Ze zevně působících přípravků lze
    Pokud se tato situace neřeší, nekompenzuje, s přibývajícím věkem se mohou přidat závažnější projevy žilních onemocnění. V některých případech mohou otoky ukazovat i na špatné fungování ledvin nebo srdce. Tedy v případě, že tyto problémy přetrvávají, je třeba je řešit s ošetřujícím lékařem.
    V případě otoků nohou jde o poměrně běžnou civilizační chorobu, při které žíly dolních končetin nedokážou dostatečně rychle odvádět krev z nohou zpět k srdci. Z těchto důvodů se část krve hromadí v končetinách, kde způsobuje otoky, bolest nebo pocit tíhy, „olověné nohy“. Dochází tak ke zhoršenému žilnímu návratu směrem k srdci, což má za následek vyšší žilní tlak. Nedochází k odchodu tekutin, které se hromadí v okolních tkáních. Dále dochází ke zhoršení výživy buněk, špatné obnově a regeneraci tkání, poruchám na kůži.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00