Jak na věc


co je dobre na křeče v nohou

První pomoc při pokousání zvířetem

    Milá Eleanoro, já mám třeba pravidelně křeče v nohách vždy, když mi chybí minerály, zejména hořčík. Takže zcela vždy ráno po nějaké party (alkohol vyplavuje z těla minerály). Doporučuju proto aspoň občas doplňovat magnesium.
    Při křeči stehenního svalu je nutné zaujmout polohu, při níž se natahuje ten konkrétní sval, který je křečí postihnut. Při křeči na zadní straně stehna je vhodné zaujmout polohu vleže a zvednout nataženou nohu (nejlépe s dopomocí). Při křeči na přední straně stehna je nutné končetinu v koleni pokrčit.
    Přípravek Triphala je kombinací tří ájurvédských bylin na účinnou detoxikaci organismu přírodní cestou. Blahodárné účinky směsi bylin Amalaki, Vibhitaki a Haritaki jsou známy už více než 5000 let. Tato kombinace působí velmi pozitivně na celý trávicí systém, nervovou soustavu a psychický stav. Aktivujte svůj imunitní systém směsí bylin Triphala a vyhněte se mnohým nemocem, které souvisí s oslabenou imunitou organismu. Zbavíte se také únavy, vyčerpání a stresu.


Rizoto Barbarossa 240g LeGracie

    Křeč vás může překvapit kdykoliv během dne i přímo při sportovním výkonu, nezřídka však také v noci. Kromě výše jmenovaných mohou být důvodem vzniku křečí v nohou také zvýšená konzumace alkoholu a kouření nebo vážnější onemocnění, jako je například cukrovka, problémy se žílami či latentní tetanie.
    Svalové křeče po celém těle naopak signalizují, že se o vážnější poruchu jedná. V případě, že se před vámi někdo svalí na zem a začne sebou nekontrolovatelně třást a škubat, bude se pravděpodobně jednat o svalové křeče, které budou souviset s projevy nějaké vážnější nemoci. Na postiženého nesahejte, resp. nesnažte se křeče zastavit tak, že se budete pokoušet silou držet ruce či nohy postiženého. Zajistěte pouze, aby byla osoba postižena svalovými křečemi na místě, kde se nemůže zranit, tzn. uhodit se nebo na sebe shodit nějaké předměty, případně dotyčnému podložte hlavu. Poté co nejrychleji volejte záchranku na tel. 155.


Svalové křeče po celém těle – první pomoc

    Křeč (latinsky spasmus) je stav, kdy dochází k nadměrnému či dlouhodobému stahu kosterní nebo hladké svaloviny. Jedná se o náhlý reflexní stah, který nelze ovlivnit vůlí. Svalové křeče jsou velice časté. Mohou být zcela banální, ale mnohdy jde i o projevy vážných onemocnění. Svalové křeče se projeví náhlou a ostrou bolestí a uzlíkem ve svalu, který je citlivý či bolestivý na pohmat.
    Zdravim, poslední dobou tak půl rok možná déle mě třeba jednou za měsíc chytne křeč do levého ramene.. přestal jsem kvůli tomu posilovat.. nevíte čím by to mohlo být už jsem zkoušel prášky proti bolesti a i doplnit horcik ale furt nic
    Křeče v nohách vznikají stejně jako všechny ostatní druhy křečí z mnoha různých příčin. Vyskytují se poměrně často, protože svaly nohou bývají přes den nejvíce zatěžovány – dlouhodobá chůze, sedavé zaměstnání, nevhodná obuv s příliš vysokými podpatky, plavání či jiné fyzicky náročné aktivity vedou ke vzniku křečí u mužů i žen různého věku.
    Zdravím, tento problém může mít mnoho příčin a není jednoduché na to odpovědět. Ale určitě to souvisí z krví. Rozhodně neberte nic na nervy. Pokud jste ve Francii, tak nevím co poradit.
    Pokud se jedná o izolovanou křeč (nejčastěji svalové křeče na dolních končetinách) bez dalších příznaků, většinou sama odezní a nevyžaduje odbornou pomoc. V převážné většině případů nejsou svalové křeče životu nebezpečné.


Bio Len hnědý mletý 250g Iswari

    Dále je vhodné stehenní sval jemně, ale pevně masírovat prsty tak dlouho, dokud bolest nepoleví. Po uvolnění křeče se nedoporučuje vracet ke cviku respektive pohybu, který ji vyvolal, protože je téměř jisté, že se pak křeč objeví znovu.
    Jednu dobu jsem trpěla hroznými průjmy, bylo to hrozný. V lékárně mi poradili taky probiotika a fakt to pomohlo. Dávám si je i po antibiotikách nebo... (zkráceno)
    Pokud ale svalové křeče přetrvávají déle než zhruba hodinu nebo postihují více svalů najednou na různých částech těla nebo jsou přítomné i další příznaky (např. horečka), je vhodné vyhledat lékařskou pomoc.
    Nedostatek hořčíku se může projevovat pouze ve svalech či orgánech, hodnota hořčíku v krvi může být normální. Mezi příčiny nedostatku hořčíku patří stavy silného pocení, alkoholismus, těhotenství, jednostranné diety, silná fyzická námaha či stres, onemocnění štítné žlázy nebo cukrovka, nedostatečný přísun tekutin a další. Chybějící hořčík lze do těla doplnit pomocí léků nebo v přírodní podobě. Mezi zdroje bohaté na magnézium patří různá semínka (třeba mandle), banány, maliny, hrozny, broskve nebo borůvky.


Svalové křeče na dolních končetinách

    Čau,beru AP víc jak 10 let spíš 15.Odhodlal sem se ho po letech zlomit na půl.ctvrty den od snížení a přemýšlím nad tím že se vrátím k původní... (zkráceno)
    Lidé, které svalové křeče postihují častěji, resp. k nim jsou náchylnější, musí svému tělu zajistit dostatečný přísun minerálů, stopových prvků a vitaminů. Organismus v případě křečí potřebuje zejména hořčík. Ten lze doplnit jak např. formou šumivých tablet, tak i z přírodních zdrojů. Nejvíc hořčíku obsahují banány, maliny, hrozny, broskve nebo borůvky. Důležité je také dodržovat zvýšený pitný režim a nepřetěžovat nadměrně organismus při cvičení.
    Pokud se svalové křeče na dolních končetinách neobjevují příliš často, pravděpodobně se nebude jednat o vážnou poruchu. Velice často tento problém vyřeší dostatečný přísun minerálů.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00