Jak na věc


chov korely chocholaté

Chov kapra a vedlejších druhů ryb

    Celková produkce tržních ryb z rybníků dosahuje cca 900 tun. Naprostou většinu této produkce představuje kapr, jako hlavní chovaná ryba. Menší část zaujímají tzv. vedlejší druhy ryb, mezi něž patří: býložravé ryby (amur a tolstolobik), dravé ryby (štika, sumec, candát a okoun), lín aj.
    Tržní lososovité ryby jsou prodávány v drobném prodeji přímo v pstruhařských objektech (Annín, Pivoň) nebo na sádkách naší společnosti. Významná část naší produkce putuje k zahraničním odběratelům (Německo, Rakousko, Itálie, Francie aj.) nebo na zpracovnu ryb. Zde se z našich ryb připravují chutné výrobky.
    Annín je objekt vybudovaný v krásném šumavském prostředí, napájený kvalitní vodou z řeky Otavy. Pivoň je historické pstruhařství nacházející se v CHKO Český les nedaleko německých hranic, kde se pstruzi chovají v zemních rybnících. Kvalita prostředí spolu s používáním špičkových krmiv jsou charakteristické pro výsledný efekt, kterým je to nejlepší možné maso našich ryb.
    Žichovická líheň slouží rovněž k produkci menších stádií ostatních druhů ryb. Provádíme výtěr pstruha obecného potočního pro vysazení do volných vod, štiky obecné do našich rybníků a výtěry dalších druhů ryb.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00